Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Mjekėsia

Mjekėsia ''Arti i mjekėsisė konsiston nė zbavitjen e pacientit ndėrsa natyra kuron sėmundjen'' Voltaire

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 10-07-2019, 18:00   #41
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 20,775
Thanks: 16,264
Thanked 10,029 Times in 5,761 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 279
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Burrat e divorcuar, mė tė rrezikuar nga sėmundjet

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Noellag Shiko postimin
Kaq kollaj thyemi? Paskan ndryshuar kohet, grate me te forta
Artikulli krijon perceptimin te gabuar sikur burrat lendohen me shume se grate , ne fakt ky perceptim eshte shume larg.
Te dy gjinite jane po aq te ndjeshem kur vjen puna per problemet familjare por e shohin situaten ne kendveshtrime te ndryshme. Ne aspektin psikologjik burrat si natyre jane me te duruar , grate me emocionale... Flas ne pergjithsi . Por kjo sdo te thote qe grate jane me pak te forta por thjesht ato kane natyre dramatike e te shprehurit.
Ne boten e kafsheve instikti i mbijeteses luajne rol thelbesor dhe jane te ndare ne detyra. Lunesha kujdeset per klyshet, luani del te siguroje mish dhe e sjell aty. Edhe te njerezit keshtu ndodh.. Burri ka mbi shpatulla me shume pergjegjei dhe ka per detyre te kujdeset per familjen, ndersa gruaja per femijet dhe per burrin.

Nese gjate marteses ndodh qe gruaja hakmerret faji mbetet perseri i burrit. Po ta dhunosh, ta keqjtrajtosh, ta tradhtosh,, do paguash monedhen e hakmarrjes te gruas. Ajo sdo ta bente kurre kete nese ti e dashurron vertet dhe kujdesesh per familjen me instiktin e luanit.
jam dakort ke harruar vetem dicka ... kur ska me love , ska vlere asnje nga keto .
ju flm per mirkuptimin
border=
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-07-2019, 18:46   #42
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,216
Thanks: 16,490
Thanked 9,747 Times in 6,593 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Burrat e divorcuar, mė tė rrezikuar nga sėmundjet

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
jam dakort ke harruar vetem dicka ... kur ska me love , ska vlere asnje nga keto .
ju flm per mirkuptimin
E ka gabim noe sepse....luanesha gju per mish ne jo Luani.

Qe thoni juve...
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-07-2019, 19:09   #43
ricky_ch
*************
 
Data e antarėsimit: Feb 2015
Posts: 261
Thanks: 352
Thanked 115 Times in 82 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
ricky_ch ka njė atmosferė spektakolarericky_ch ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Burrat e divorcuar, mė tė rrezikuar nga sėmundjet

Zakonisht thuhet: sipas vendit edhe kuvendi. Mirėpo, ndonjėherė
do tė duhej tė thuhej edhe sipas momentit edhe kuvendi.
Sikur tė flitej pėr kėtė problem para 2000 apo 3000 viteve, apo
biles edhe pra 300 viteve, kjo statistikė nuk besoj qė do tė ekzistonte.
Edhe pse mendoj se mund tė jetė e vėrtetė, kjo mund tė jetė falė ligjeve
tė shoqerisė sė sotme, nga se sipas ligjeve tė natyrės hekuri nuk
mund tė jetė mė i dobėt se druri, mirėpo, po e ngarkove tepėr,
edhe ai lakohet. Nga njė dhembja qė e shtyen burrin tė kjajė,
edhe kodra dridhet.
ricky_ch nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-07-2019, 19:38   #44
Prudence
V.I.P
 
Avatari i Prudence
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Posts: 6,881
Thanks: 4,470
Thanked 7,265 Times in 2,531 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 142
Prudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Burrat e divorcuar, mė tė rrezikuar nga sėmundjet

U shkoi jeta te varur nga grate.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about.
Be kind. Always.
Prudence nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-07-2019, 19:40   #45
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,216
Thanks: 16,490
Thanked 9,747 Times in 6,593 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Burrat e divorcuar, mė tė rrezikuar nga sėmundjet

Gratė janė mė tė shėndetshme pas divorcit.

Ndėrsa pesha dhe perimetri i belit tė grave qė ishin ne fillim te martuara mbetėn tė njėjta, pas tre vitesh u rritėn, gratė qė u divorcuan gjatė asaj kohe,apo mbas 3 vjetesh permasat ju u ulen apo ju quan si ne fillim te marteses.

Pėrderisa nė ēiftet e martuara aktiviteti fizik u ul, ajo u ngrit tek femrat e divorcuara.

Studimet e mėparshme kanė treguar se martesa zakonisht lidhet me njė jetė mė tė gjatė dhe mė pak probleme shėndetėsore, ndėrkohė qė njė divorc ka njė shkallė mė tė lartė tė vdekshmėrisė. Rezultatet e tjera tė studimit nuk vėnė nė pikėpyetje pėrfitimet afatgjata shėndetėsore tė martesės. Por dėshmi tė reja tregojne pėr efektet mė tė menjėhershme shėndetėsore, qė mund tė sjellin ndryshime pas statusit martesor, apo kur grate divorcohen.

Sipas Dr. med. Randa Kutob nga Universiteti i Arizonės.

Ps e Benit: ne Usa lexon vetem...............IDIOTESIRA.

AproPO...kur te divorcoheni(deshiroj qe JO) juve femrat e forumit na jepni...eksperiencen e JUAJ.

Danke.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur