Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Ēėshtja kombėtare

Ēėshtja kombėtare Nė kėtė forum diskutohet vetėm mbi ēėshtjen tonė kombėtare dhe interesat shqiptare nė trojet etnike dhe nė mbarė botėn.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 11-07-2019, 18:27   #1
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,112
Thanks: 225
Thanked 361 Times in 276 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 17
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Shqiperia drejt vdekjes ne 100 vitet e ardhshme.

http://www.gazetatema.net/2019/07/11...nen-1-milione/

Me kete kaste terroristesh te vendosur ne krye drejtperdrejt apo jo nga Amerikanet dhe overlordet e tyre cifut , as nuk e vej ne dyshim qe Shqiperia shkon drejt vdekjes ne 100 vite, dhe zbrazetia mbushet me negro dhe rraca qe nuk i kena pas ndonjehere ketu.

Eshte e padiskutueshme qe kjo klase politike duhet te hiqet, por ceshtja eshte si, sepse eshte e qqarte qe gjithe keta derra kane mbeshtje te forte te klikve nderkombetare.

Nga ana tjeter ate qe duhet te vine, nuk duhet thjesht te jene per nje menyre ''me korrupsion te ulet'' te te berit te shtetit, por duhet te jene burra me shume bole dhe vizion diplomatik dhe gjeopolitik.

Nga ana tjeter shqiptaret, qe jane nder popujt me injorante dhe te palexuar ne Europe, duhet qe te fillojne dhe ti shikojne gjerat me thelb dhe te mos behen viktima te politikes se dites.


Duhet te kuptojne se kush i mbeshtet keta politikane terroriste ( fjala bie, te kuptohet qe Soros, nuk eshte thjesht nje OJQ, por fytyra publike e nje klike te tere nderkombetare dhe nje tjeter dore e zgjatur e Amerikes, qe eshte nje shtet qe sherben si cekic per cifuterine nderkombetare).

Pra duhet te ndryshoj botekuptimi i shqiptarit mesatar, gje qe e shof teper te veshtire, per shkak te mos leximit dhe kompleksit te viktimes qe kane shqiptaret.

Fjala bie, duhet kuptuar qe historia nuk fillon para 20 vitesh... vertete u be nderhyrja ne 1999, por ata qe nderyhne e kishin planifiku me kohe, sepse nuk nderhyne as ne 1995 ne Serbrenice.... dhe ishin po ajo klike perendimore qe jo vetem mundi Gjermanet ne 2 luftra boterore , por ju shpetoi bythen Serveve ne 2 luftra dhe ju krijoi Jugosllavine.... der ne 1993 Jugoslavia ishte shtet mik i Amerikes per shembull.

Pra nuk duhet thjesht te largohet kjo kaste terroriste, por duhet te ndryshoje botekuptimi se kush sundon mbas perdeve te gjeopolitikes.

Keto jane 30 vitet me te errta te historise se shqiptareve, dhe jemi shformuar fare si komb, edhe si reputacion ne arene nderkombetare kur dikur mbaheshim si luftetare dhe shet menaxhues.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-07-2019, 21:15   #2
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 21,158
Thanks: 4,635
Thanked 5,311 Times in 2,638 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 236
Zana ka mbyllur reputacionin
Re: Shqiperia drejt vdekjes ne 100 vitet e ardhshme.

Flasim pas 100 -Nd , vjetesh ...mbeturina interneti. Lool
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-07-2019, 21:23   #3
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,112
Thanks: 225
Thanked 361 Times in 276 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 17
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Shqiperia drejt vdekjes ne 100 vitet e ardhshme.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
Flasim pas 100 -Nd , vjetesh ...mbeturina interneti. Lool
Ti ose je mazokiste dhe hedh komentet e tua idiote qe te te shajne te tjeret, ose nuk e kupton qe ke inteligjence te kufizuar dhe vazhdon komenton.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-07-2019, 21:26   #4
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 21,158
Thanks: 4,635
Thanked 5,311 Times in 2,638 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 236
Zana ka mbyllur reputacionin
Re: Shqiperia drejt vdekjes ne 100 vitet e ardhshme.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Ti ose je mazokiste dhe hedh komentet e tua idiote qe te te shajne te tjeret, ose nuk e kupton qe ke inteligjence te kufizuar dhe vazhdon komenton.
Vazhdo merru me dhite , Kastrioti ... mos e merr personalisht ti , se une komentova rreth temes . loool
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-07-2019, 09:30   #5
Prudence
V.I.P
 
Avatari i Prudence
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Posts: 5,683
Thanks: 3,778
Thanked 6,433 Times in 2,168 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 116
Prudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqiperia drejt vdekjes ne 100 vitet e ardhshme.

Po punohet fort per kete.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about.
Be kind. Always.
Prudence nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-07-2019, 12:13   #6
peshkaqeni33
nje ze midis jush
 
Avatari i peshkaqeni33
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Posts: 5,385
Thanks: 210
Thanked 488 Times in 319 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 106
peshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqiperia drejt vdekjes ne 100 vitet e ardhshme.

Mo e vrini mendjen se me mire do behet.
__________________
Zoti ne qiell... Une ne det...


(Po ne toke kush do jete?!)
peshkaqeni33 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-07-2019, 13:16   #7
Erdhi Dimri
me ortekė
 
Avatari i Erdhi Dimri
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Upstate NY
Posts: 652
Thanks: 374
Thanked 331 Times in 200 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
Erdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqiperia drejt vdekjes ne 100 vitet e ardhshme.

Shqiperia e meriton vdekjen, sepse eshte nje vend qe e para e punes i ka vdekur truri.

Po shikoja sesi zoti K. ishte kthyer ne Shqiperi per te krijuar cmime me emrin e vet, institut me emrin e vet, dhe po porosit edhe librin e kujtimeve dhe mausoleumin perpara vdekjes... Pastaj po vrisja mendjen: kur zoti K. mbahet si me i zgjuari ne ate vend dhe nuk e ka vene re akoma se rinia as qe do i lexoje kujtimet e tij (rinia po harron shqipen dhe po analfabetizohet), cfare te presesh nga te tjeret?

A duhet te mbijetoje nje komb qe trurin, shpirtin dhe gjuhen po i vret me doren e vet cdo dite dhe me shume?

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Erdhi Dimri : 12-07-2019 nė 13:18
Erdhi Dimri ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-07-2019, 13:42   #8
Onyx
Unpredictable
 
Avatari i Onyx
 
Data e antarėsimit: Mar 2016
Posts: 4,703
Thanks: 388
Thanked 1,510 Times in 961 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
Onyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėm
Shqipėria drejt zhdukjes

Parashikimi i OKB-sė: Shqipėria drejt zhdukjes, popullsia do tė zbresė nėn 1 milion banorė

Shqipėria ėshtė vendi qė do tė ketė tkurrjen mė tė madhe tė popullsisė nė botė deri nė fund tė shekullit. Parashikimi tronditės vjen nga Organizata e Kombeve tė Bashkuara nė projeksionin e fundit tė popullsisė botėrore.

Sipas projeksionit bazė tė OKB-sė, nė fund tė kėtij shekulli popullsia e Shqipėrisė do tė rrudhet nė vetėm 1 milionė banorė, me njė rėnie prej 62 pėr qind krahasuar me shifrėn aktuale.

Kjo ėshtė rėnia mė e madhe nė botė, e cila e projekton kombin shqiptar sa njė lagje e njė qyteti tė zakonshėm europian. Sipas OKB, nga 5 shtetet qė pritet tė kenė rėnien mė tė madhe tė popullsisė nė 80 vitet e ardhshme, 4 gjenden nė Ballkan.

Mė konkretisht nė vendin e dytė, shteti qė do tė pėsojė uljen mė tė madhe tė popullsisė ėshtė Serbia me 52 pėr qindi, ndėrsa nė vendin e tretė dhe tė katėrt Moldavia dhe Bosnja, ku popullsia pritet tė tkurret me 50 pėr qind deri nė fund tė kėtij shekulli. Shteti qė mbyll pesėshen e vendeve mė krizėn mė tė thellė demografike, ėshtė bullgaria pėr tė cilėn OKB parashikon se do tė humbasė 48 pėr qind tė popullsisė deri nė vitin 2100.

Kėto janė projeksionet sipas skenarit bazė, i cili ka probabilitetin mė tė lartė pėr t’u realizuar. Paralelisht OKB ka llogaritur projeksionet edhe sipas njė skenari me negativ, i cili bazohet nė njė rėnie mė tė shpejtė tė lindshmėrisė. Rezultatet pėr kėtė variant janė edhe mė alarmante, duke e parashikuar rrudhjen e popullsisė sė Shqipėrisė nė vetėm 500 mijė banorė nė fund tė shekullit. Njė projeksion fatal, qė praktikisht e projekton Shqipėrinė drejt zhdukjes.

/ Tch
__________________
I am only responsible for what I say, not for what you understand.
Onyx nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-07-2019, 13:48   #9
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,666
Thanks: 1,831
Thanked 2,511 Times in 1,407 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 94
par i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqipėria drejt zhdukjes

Sa tė martohemi me tė moshuarit e EU dhe SHBA do jetė njė nga shkaqet e tkurrjes sė popullsisė.
Sė 2-ti sa tė promovojnė top-haleja dhe tvsh mardhėnien brenda gjinisė do vazhdoj tkurrja e popullsisė.
Sė 3-ti flet mė shumė se shumėēka.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-07-2019, 15:19   #10
IronMan
Kindda Hero
 
Avatari i IronMan
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Vendndodhja: Marvel Universe
Posts: 1,238
Thanks: 118
Thanked 242 Times in 126 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 43
IronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqiperia drejt vdekjes ne 100 vitet e ardhshme.

Emo mire se sdo jete ndonje humbje e madhe...rrezik ka per tu vertetu thenia "Nuk behet Shqiperia me shqiptare"...
__________________
I'm IronMan!
IronMan nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i IronMan pėlqehet nga
i vjetėr 12-07-2019, 18:46   #11
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,112
Thanks: 225
Thanked 361 Times in 276 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 17
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Shqipėria drejt zhdukjes

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga par Shiko postimin
Sa tė martohemi me tė moshuarit e EU dhe SHBA do jetė njė nga shkaqet e tkurrjes sė popullsisė.
Sė 2-ti sa tė promovojnė top-haleja dhe tvsh mardhėnien brenda gjinisė do vazhdoj tkurrja e popullsisė.
Sė 3-ti flet mė shumė se shumėēka.
Une nuk e pashe kerrkund kete lajm par, mund te na thuash ku e gjete?
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-07-2019, 18:47   #12
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,112
Thanks: 225
Thanked 361 Times in 276 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 17
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Shqiperia drejt vdekjes ne 100 vitet e ardhshme.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga IronMan Shiko postimin
Emo mire se sdo jete ndonje humbje e madhe...rrezik ka per tu vertetu thenia "Nuk behet Shqiperia me shqiptare"...
Po varet a je shqiptar apo jo, dhe a e ndjen veten si te tille.

Per muan zhdukja e kombit shqiptar eshte katastrofa me e madhe ne planet, per ty nuk eshte.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Kastrioti1443 pėlqehet nga
i vjetėr 12-07-2019, 19:16   #13
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,231
Thanks: 3,045
Thanked 2,405 Times in 1,613 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqipėria drejt zhdukjes

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga par Shiko postimin
Sa tė martohemi me tė moshuarit e EU dhe SHBA do jetė njė nga shkaqet e tkurrjes sė popullsisė.
Sė 2-ti sa tė promovojnė top-haleja dhe tvsh mardhėnien brenda gjinisė do vazhdoj tkurrja e popullsisė.
Sė 3-ti flet mė shumė se shumėēka.
Shiko kryeplehren Blendi Fevziu se cfare thote:

Eshte i shqetesuar pse Shqiptaret jane 90% e popullsise dhe pse u revoltuan njerezit vjet kur qeveria kerkoi te sillte siriane ne Shqiperi. Degjojeni dhe Profesorin.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i King Bardhyl pėlqehet nga
i vjetėr 12-07-2019, 19:17   #14
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,666
Thanks: 1,831
Thanked 2,511 Times in 1,407 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 94
par i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqipėria drejt zhdukjes

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Une nuk e pashe kerrkund kete lajm par, mund te na thuash ku e gjete?

__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-07-2019, 19:22   #15
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,112
Thanks: 225
Thanked 361 Times in 276 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 17
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Shqipėria drejt zhdukjes

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga par Shiko postimin

Keta burra kishin te drejte o par, historia po i nxjerr si profete

Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-07-2019, 22:09   #16
IronMan
Kindda Hero
 
Avatari i IronMan
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Vendndodhja: Marvel Universe
Posts: 1,238
Thanks: 118
Thanked 242 Times in 126 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 43
IronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqiperia drejt vdekjes ne 100 vitet e ardhshme.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Po varet a je shqiptar apo jo, dhe a e ndjen veten si te tille.

Per muan zhdukja e kombit shqiptar eshte katastrofa me e madhe ne planet, per ty nuk eshte.
Me pelqen humori jot
__________________
I'm IronMan!
IronMan nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-07-2019, 13:25   #17
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,174
Thanks: 14,907
Thanked 8,792 Times in 5,919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Re: Shqipėria drejt zhdukjes

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Shiko kryeplehren Blendi Fevziu se cfare thote:
https://www.youtube.com/watch?v=wqtTG_uzn1s?t=4259

Eshte i shqetesuar pse Shqiptaret jane 90% e popullsise dhe pse u revoltuan njerezit vjet kur qeveria kerkoi te sillte siriane ne Shqiperi. Degjojeni dhe Profesorin.
tv cllan eshte pararoja serbe ne Shqiperi....sa here duhet tja u shkruaj.

blendo i fevZINJVE,i shkelqen TULLA ne lekura.Kta jane PANET e rinj,me prejardhje te VJETER.

Tashti....blendon e duan dhe do FEMARUCE ne forum.Nejse...secila ka kendveshtrimin jo si te ...TIMIN.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 13-07-2019, 13:26   #18
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Tiranė
Posts: 14,275
Thanks: 658
Thanked 1,015 Times in 753 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 115
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqiperia drejt vdekjes ne 100 vitet e ardhshme.

tullacet jane ne mode system
shoku_tanku ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-07-2019, 13:32   #19
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,174
Thanks: 14,907
Thanked 8,792 Times in 5,919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Talking Re: Shqiperia drejt vdekjes ne 100 vitet e ardhshme.

Beni e ka kaptinen me qoshe....Panzer Freund.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 13-07-2019, 13:59   #20
lonely_lion
.
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,580
Thanks: 0
Thanked 1,520 Times in 1,183 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 61
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqipėria drejt zhdukjes

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Shiko kryeplehren Blendi Fevziu se cfare thote:
https://www.youtube.com/watch?v=wqtTG_uzn1s?t=4259

Eshte i shqetesuar pse Shqiptaret jane 90% e popullsise dhe pse u revoltuan njerezit vjet kur qeveria kerkoi te sillte siriane ne Shqiperi. Degjojeni dhe Profesorin.
Ore.... E googloni pak emrin e kesaj goces ne video. Amarilda Paja. J'u del gjekundi ? Se une nuk kam fb. Kjo goca puna e saj. Nderkohe qe une njoh shume e shume te tjere , mbaruar me mesatare pothuaj 10 ne mjeksi, qe nuk kane care dot dhe pse me gjermanishte te mesuar. Sic e e thashe. Kjo ka fatin e saj, por qe te ngrihet nje studente shqiptare(apo gjysma e brezit te saj - sic thote kjo), me nje shkolle qe Gjermani as qe besoj e njeh dhe te fillojne pune ne Gjermani .... Pak si veshtire te jete kaq fushe me lule , kur nuk ke as eksperience pune qofte dhe nje dite te vetme. Ka plot mjeke italiane, spanjolle,greke,bullgare,rumune apo polake qe i kane te gjitha avantazhet te shkojne aty dhe te rrine sa te duan (se shqiptaret pas 90 diteve j'u bejne dalje), plus qe vijne dhe nga universitete shekullore dhe me shume emer ne Europe. Thua u hap thesi ?
Apo shkojne ne Gjermani fejohen apo martohen me dike dhe .... A ka ndonje gjermanke qe ben sevap per mua ? Une inxhinier jam, por nga e keqja dhe doktorin do e bej. He Beno ?
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga lonely_lion : 13-07-2019 nė 14:01
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur