Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Ndėrkombėtare

Politika Ndėrkombėtare Ēfarė mendoni mbi politikėn e pėrdorur nga shtete tė ndryshme nė rang ndėrkombėtar? Cilat janė aktualitetet ndėrkombėtare dhe si po ndikojnė ato tek tė gjithė ne?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 10-07-2019, 22:28   #1
Onyx
Unpredictable
 
Avatari i Onyx
 
Data e antarėsimit: Mar 2016
Posts: 5,042
Thanks: 415
Thanked 1,652 Times in 1,041 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 68
Onyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėm
Jep dorėheqje ambasadori britanik nė SHBA

Sir Kim Darroch, ambasador britanik nė SHBA, ka dhėnė dorėheqje pas skandaleve tė fundit me e-mailet qė u zbuluan ku pati kritika tė tij tė ashpra ndaj presidentit Donald Trump.

Presidenti amerikan, Donald Trump, e cilėsoi ambasadorin si “njė budalla”, pas e-maileve ku Darroch e kishte quajtur administratėn amerikane si tė ngathėt, transmeton Koha.net.

Ambasadori nė dorėheqjen e tij tha se dėshiron t’i jap fund spekulimeve dhe se ėshtė e pamundur tė bėjė punėn e tij atje.

Darroch u bė ambasador nė SHBA nė janar tė vitit 2016, njė vit pas inaugurimit tė Trumpit si president.
__________________
I am only responsible for what I say, not for what you understand.
Onyx nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-07-2019, 22:29   #2
Onyx
Unpredictable
 
Avatari i Onyx
 
Data e antarėsimit: Mar 2016
Posts: 5,042
Thanks: 415
Thanked 1,652 Times in 1,041 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 68
Onyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėm
Re: Jep dorėheqje ambasadori britanik nė SHBA

Trump do te mbahet mend si Presidenti me i shthurur qe ka pasur SHBA. Njeri me ego te semure, njeri i antivlerave.
__________________
I am only responsible for what I say, not for what you understand.
Onyx nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-07-2019, 23:01   #3
Zana
e....Thjeshte
 
Avatari i Zana
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 24,451
Thanks: 6,415
Thanked 6,988 Times in 3,357 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 287
Zana ka mbyllur reputacionin
Re: Jep dorėheqje ambasadori britanik nė SHBA

Ky psikopati Dhe Sali gomari , the most hated man of all the times .
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-07-2019, 23:47   #4
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 16,037
Thanks: 899
Thanked 1,541 Times in 1,147 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 128
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Re: Jep dorėheqje ambasadori britanik nė SHBA

sipas kesaj llogjike rama i bie me vra veten
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-07-2019, 00:10   #5
ZET
Cursum Perficio
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 7,196
Thanks: 157
Thanked 980 Times in 569 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
ZET ka mbyllur reputacionin
Re: Jep dorėheqje ambasadori britanik nė SHBA

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Onyx Shiko postimin
Trump do te mbahet mend si Presidenti me i shthurur qe ka pasur SHBA. Njeri me ego te semure, njeri i antivlerave.
Perkundrazi, eshte presidenti i pare qe nuk paguhet dhe qe nuk mori karriken per te vjelur vlera per veten dhe ata qe ja mundesuan karriken.

Gjeni nje teme me te pershtashme per te diskutuar. Pershembull; sa i gjate duhet fustani gjate dimrit dhe pantallonat gjate veres.
ZET nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-07-2019, 22:48   #6
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,531
Thanks: 275
Thanked 460 Times in 355 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Jep dorėheqje ambasadori britanik nė SHBA

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Onyx Shiko postimin
Trump do te mbahet mend si Presidenti me i shthurur qe ka pasur SHBA. Njeri me ego te semure, njeri i antivlerave.
Qofte ti, qofte ata qe te kane bere like, jeni persona me bagazh teper te kufizuar.

Normalisht po e jesh liberal injorant dhe te marresh info nga tabloide perendimore keshtu katandisesh.

Nje gje duhet ta dini te gjithe, Amerika ne te vertete nuk eshte demokraci dhe cdo qelize e ekonomise, finances, ushtrise, politikes, medias, mass entertainment , show bizit, shkollat, etj kontrollohen nga cifutet, dhe ky eshte fakt.

Gjysma e kongresit amerikan kane pashaporte cifute.

Banka Federale kontrollohet nga cifutet etj etj.

Hollivudi po e po.

Eshte '' deep state'' ai qe ben politiken ne Amerike, presidentet jane kukulla.

Edhe nese ka votime dhe votohet nje president, perseri, do zbatohet e njeta politike, sepse qofte demokratet e qofte republikanet kontrollohen nga cifutet.

E njejta gje edhe me Trumpin, nje nder gjerat e para qe beri ishte njohja e Jeruzalemit si kryeyqtet i Izraelit dhe i njohu Izraelit ekspansion territorial.

Pavaresisht kesaj pjese, Trump eshte munduar te devijoje nga deep state aq sa ka mund.

Nuk beri grusht shteti ne Venezuele, nuk ndermorri hapa te metejshem per destabilizim ne Siri, dhe po mundohet te mos beje lufte me Iranin, por nuk ka nga shkon ne fund gjithsesi.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-07-2019, 04:16   #7
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,219
Thanks: 16,492
Thanked 9,748 Times in 6,594 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: Jep dorėheqje ambasadori britanik nė SHBA

Une nuk besoj qe TRAPI eshte ndonje revolucionar caubojs, sepse nuk e kane si TRADITE.

Qe mos te hape teme te re...

Skandaloze: Ambasada e Turqisė nė Serbi e konsideron Kosovėn pjesė tė Serbisė.

Ambasada e Republikės sė Turqisė nė Beograd i ėshtė referuar Kosovės si Kosovė e Metohi, ashtu siē i referohet Serbia.

>
Ambasadori i Republikės sė Turqisė nė Beograd, Tanju Bilgiē, gjatė ditės sė sotme ėshtė takuar Marko Gjuriqin, i cili mban pozitėn e Drejtorit nė tė ashtuquajturėn “Zyrė pėr Kosovė e Metohi” nė Qeverinė e Serbisė.

Nė njoftimin e publikuar nė profilin e Ambasadės Turke nė Beograd thuhet se “Ambasadori Tanju Bilgiē ėshtė takuar me Drejtorin e Zyrėn pėr “KIM” Marko Gjuriq dhe kanė diskutuar mbi temat aktuale”.

Lajmin nė shqip sė pari e ka publikuar portali lajme365.

Nga ana tjetėr, Zyra e Gjuriqit ka njoftuar se nė takim me Ambasadorin turk ėshtė diskutuar mbi, siē ėshtė cilėsuar, “problemeve me furnizim me gjėra elementare ushqimore tė popullatės serbe nė Kosovė e Metohi”.

Nė lidhje me kėtė ēėshtje ende nuk ka njė reagim zyrtar nga institucionet e Kosovės.

12/07/2019.

Tashti shkruesi eshte per pune dhe i CFILITUR,por do e shtyjme dhe sot,mbase dhe neser.

Dalim tek REALITETI qe eshte: miremengjez o INTERES.

Tungi.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-07-2019, 10:23   #8
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,531
Thanks: 275
Thanked 460 Times in 355 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Jep dorėheqje ambasadori britanik nė SHBA

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Une nuk besoj qe TRAPI eshte ndonje revolucionar caubojs, sepse nuk e kane si TRADITE.

Qe mos te hape teme te re...

Skandaloze: Ambasada e Turqisė nė Serbi e konsideron Kosovėn pjesė tė Serbisė.

Ambasada e Republikės sė Turqisė nė Beograd i ėshtė referuar Kosovės si Kosovė e Metohi, ashtu siē i referohet Serbia.

>
Ambasadori i Republikės sė Turqisė nė Beograd, Tanju Bilgiē, gjatė ditės sė sotme ėshtė takuar Marko Gjuriqin, i cili mban pozitėn e Drejtorit nė tė ashtuquajturėn “Zyrė pėr Kosovė e Metohi” nė Qeverinė e Serbisė.

Nė njoftimin e publikuar nė profilin e Ambasadės Turke nė Beograd thuhet se “Ambasadori Tanju Bilgiē ėshtė takuar me Drejtorin e Zyrėn pėr “KIM” Marko Gjuriq dhe kanė diskutuar mbi temat aktuale”.

Lajmin nė shqip sė pari e ka publikuar portali lajme365.

Nga ana tjetėr, Zyra e Gjuriqit ka njoftuar se nė takim me Ambasadorin turk ėshtė diskutuar mbi, siē ėshtė cilėsuar, “problemeve me furnizim me gjėra elementare ushqimore tė popullatės serbe nė Kosovė e Metohi”.

Nė lidhje me kėtė ēėshtje ende nuk ka njė reagim zyrtar nga institucionet e Kosovės.

12/07/2019.

Tashti shkruesi eshte per pune dhe i CFILITUR,por do e shtyjme dhe sot,mbase dhe neser.

Dalim tek REALITETI qe eshte: miremengjez o INTERES.

Tungi.
Ku do me dal ti me kete?

S zyrtare perendimire dhe amerikane jane takuar me ministra serv dhe me ket Gjuriq ?

Servet i kane kerku ndihme Turqise qe gjasme te ndikoje qe '' kriza humanitare'' ne Kosoven veriore te mos vazhdoje dhe te hiqet taksa.

Deri para 7 vitesh Turqia nuk kishte marrdhenie diplomatike me servet dhe eshte shteti i 2te qe ka njohur '' shtetin'' e Kosoves si te pavarur.

Do te te dali ndonje qebab ne enderr ndonje dite.

Interesi sigurisht qe eshte i pari.

Servet ndryshe nga shqiptaret jane te zote jo vetem per manipulime masive dhe propagande doktrinale, por edhe me thith investime.

Prandaj kane arrit edhe tju imponohen shqiptareve pjeserisht gjate shekullit te 20.

Gabel jane ata, por me duket se shqiptaret jane edhe me gabel se servet.

Rastin me tipik e ke ne fushe kosove ne Vidovdan, ku nuk ka asnje statuje per 4 princat shqiptare qe morren pjese ne ate Beteje, dhe d erkohe i lihet fushe e lire servise qe jo vetem ta manipuloje ate beteje, por ta beje edhe qender te nacionalizmit te vet fallco dhe te genjeshtert.


Komb vari lesht qe shpeshhere me neveritet por nuk kame cfare te bej, jam pjese e tij.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur