Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kėndi i Anėtarėve > Ndihmoni njėri-tjetrin > Njerėz tė humbur

Njerėz tė humbur Ky forum ėshtė hapur nė mėnyrė qė tu vijė nė ndihmė tė gjithė atyre familjeve shqiptare qė kanė humbur kontaktet me tė afėrmit e tyre nė emigrim. Mund tė postoni njoftimet tuaja nė forum qė tė merrni njė pėrgjigje nga ata anėtarė qė i njohin apo e dinė ku jetojnė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 17-07-2019, 15:43   #1
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,187
Thanks: 6,842
Thanked 3,176 Times in 1,302 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
23 vite pa takuar familjen, ndihem e humbur

__________________

🖤 (1)
Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2019, 15:45   #2
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 15,678
Thanks: 842
Thanked 1,413 Times in 1,051 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 123
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Re: 23 vite pa takuar familjen, ndihem e humbur

Popull i vuajtur shqiptaret.
🖤 (1)
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2019, 15:52   #3
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 13,820
Thanks: 1,514
Thanked 8,644 Times in 3,816 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 303
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Re: 23 vite pa takuar familjen, ndihem e humbur

Po c’vuajtur. Kete e paska mashtru, shit kusheriri. Kafsheri.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2019, 15:53   #4
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 15,678
Thanks: 842
Thanked 1,413 Times in 1,051 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 123
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Re: 23 vite pa takuar familjen, ndihem e humbur

po duhet te jene disa kafshe qe te vuajne te tjeret..po te jene te gjithe njerez te mire nuk vuan njeri.
🖤 (2)
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2019, 16:03   #5
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 5,585
Thanks: 2,875
Thanked 2,867 Times in 1,596 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 152
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Re: 23 vite pa takuar familjen, ndihem e humbur

Fatkeqesisht ne vitet 90 ka plot femra qe jane shitur nga te aferm, jane trafikuar e dhunuar kafsherisht per te punuar ne rruge. Me te shumta kane qene nga fshatra ose qyetet te vogla. Nga vitet 2000 shteti Italian edhe policia kane ndihmuar shume prej tyre qe skishin guxim ti denonconin.
Ka bere nje dokumentar edhe Italia 1 per kete problem.
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2019, 16:08   #6
Musachia
Anėtar
 
Data e antarėsimit: Jan 2015
Posts: 62
Thanks: 26
Thanked 30 Times in 18 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
Musachia ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėMusachia ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėMusachia ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėMusachia ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėMusachia ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėMusachia ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė
Re: 23 vite pa takuar familjen, ndihem e humbur

tragjedia e tranzicionit, shume gjynah.
Musachia nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2019, 16:08   #7
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 13,820
Thanks: 1,514
Thanked 8,644 Times in 3,816 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 303
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Re: 23 vite pa takuar familjen, ndihem e humbur

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga shoku_tanku Shiko postimin
po duhet te jene disa kafshe qe te vuajne te tjeret..po te jene te gjithe njerez te mire nuk vuan njeri.
Te keqinjte e vetvetes. E vuajtjeve. Jo nga natural causes.,
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
🖤 (1)
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2019, 16:33   #8
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,892
Thanks: 6,720
Thanked 1,912 Times in 1,088 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Kurt ka mbyllur reputacionin
Re: 23 vite pa takuar familjen, ndihem e humbur

Kam jetu ne torino ne 94-95, isha shume i ri dhe me kujtohet njeher kur me kapi policia duke vjedhur ne dyqan dicka te vogel pa shume vlere dhe me futen ne paraburgim me 20-40 femra (prostituta) shqiptare. Pas gjithe nates aty ne nje dhome te madhe me to, ato rrinin ne rralle duke marr ne telefon pimpat dhe disa merrnin ne telefon familjet. Ne mengjes kur vjen nje autobuz i madh thashe me vehte boh cme gjeti mua tani do me kthejn ne shqiperi. Mbaj mend merzine dhe vetmine time si adoleshent gjate nates dhe ua kisha zili prostitutave sepse kishin lidhje te forta dhe nuk u merzteshin shume sespe e dinin qe do vinin perseri ne itali ndersa une kisha marre lek borxh per te ikur me skaf nga vlora dhe po perjetoja nje merzi vetmi skandaloze nen heshtje saqe kto vajzat mu dukeshin te shkathta dhe trimersha.
Kur hapet dera ne mengjes vihemi ne rresht te futemi ne autobuz nje polic me thote ti je i lire te ikesh se je i vogel dhe i pafajshem. Boh sa moment i gezuar kurr nuk e harroj. Kur hapen porten e burgut kam ecur kembe gjithe qytetin nga gezimi. Isha 16-17 vjec.
🖤 (2)
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2019, 16:39   #9
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,187
Thanks: 6,842
Thanked 3,176 Times in 1,302 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Re: 23 vite pa takuar familjen, ndihem e humbur

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Venom Shiko postimin
Fatkeqesisht ne vitet 90 ka plot femra qe jane shitur nga te aferm, jane trafikuar e dhunuar kafsherisht per te punuar ne rruge. Me te shumta kane qene nga fshatra ose qyetet te vogla. Nga vitet 2000 shteti Italian edhe policia kane ndihmuar shume prej tyre qe skishin guxim ti denonconin.
Ka bere nje dokumentar edhe Italia 1 per kete problem.
https://www.forum-al.com/showthread.php?t=32969
__________________

🖤 (1)
Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2019, 17:02   #10
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,383
Thanks: 259
Thanked 423 Times in 327 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: 23 vite pa takuar familjen, ndihem e humbur

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Venom Shiko postimin
Fatkeqesisht ne vitet 90 ka plot femra qe jane shitur nga te aferm, jane trafikuar e dhunuar kafsherisht per te punuar ne rruge. Me te shumta kane qene nga fshatra ose qyetet te vogla. Nga vitet 2000 shteti Italian edhe policia kane ndihmuar shume prej tyre qe skishin guxim ti denonconin.
Ka bere nje dokumentar edhe Italia 1 per kete problem.
Te shitur nga te aferm nuk mund te thuhet, mund te kete pasur raste or nuk ka qene fenomen.


Zakonisht femrat e trafikuara ishin nga zonat e fierit, lushnjes dhe beratit, zona me njerez te bute dhe te dobet, dhe nga fshtara te varfer qe nuk e kishin ne zakon hakmarrjen.

Gjithsesi, ajo cka eshte kryesorja, eshte qe ato ngjarje qe ndodhen ne vitet 90 te mos perseriten me ne histori.

Asnje mase nuk eshte marr.

Keto lloj mgjarjesh nuk kishin ndodhur kurr me pare ne historine e shqiptareve.

Dhe ata kafshe qe i kryen, nese nuk jane vrare ende ndermjet tyre ose nga harkmarrja, edne jane gjall dhe biles mund te bejne edhe biznese.

Minimumi qe mund te behej ishte jo thjesht burgosja ose eliminimi i tyre, por shfarrosja e fares se tyre.

Pra duhej te ishte bere nje studim i thelle,qe kush ishin keta robqira qe bene veprime te tilla ( te pandodhura me pare ne historine tone) dhe nga kush fise apo prejardhjesh vinin, dhe te merreshin mqasa jo vetem kundrejt tyre por edhe kundrejt fiseve te tyre, qe fara e tyre te izolohej dhe te mos ndodhin me keto raste.

Prostitutat sllave kane qene teper te njohura gjate historise, lexo Tolstoin se cfare thoshte 200 vite me pare per femrat ruse, ne vitet 1900, 30% e grave ne Londer ishin prostituta, Parisi mbahej me kohe bordlloja e Europes, ne luften e dyte boterore, a mijra femra greke shkuan dhe bene seks me italianet, saqe Gjermanet e quajten kete degjenrim te thelle dhe e bene problem edhe ne Komanden e Larte Gjermane.

Por kjo nuk kishte ndodh kurr me pare tek Shqiptaret.

Prandaj po them qe duhet te ishte bere nje analize e thelle dhe duhet te ishin ndermar veprime ushtarake, gje qe nuk ka ndodh.

Edhe pse keto ngjarje tashme po bejne 2 dekada qe nuk jane me fenomen, une perseri them qe masta duhen marr si me siper, dhe fara e ketyre te shfarroset dhe te mos shtohet.

E kam perserit me kohe, qe keto 30 vite jane nder vitet me te errta te historise se kombit shqiptar ( ka ca leshko qe gexohen shume me ''shtetin'' e Kosoves), sepse edhe kur ne ishim pjese e perandorive multi etnike te medha, llafi bie ajo Osmane, ishim njerez me nder te larte, me ndikim te madh politik dhe shquheshim si politikane dhe luftetare, kishim reputacion nderkombetar gjithsesi.

Mund te them, qe ka pasur edhe nderhyrje te kilikave nderkombetare ne keto pune me lart, dhe e them kete sepse eshte e faktuar qe shume tutore ose trafikante femrash ruse, jane ne fakt cifute.

Mua mer ka ardh ne vesh per shembull, qe nder krijuesit kryesore te piramidave financiare ne Shqiperi, jane 3 cifuto-amerikane, dhe kur nje gazete shqiptare nxorri emrat e tyre ne 2000, ajo u mbyll pak me vone.

Keto 30 vite te ndritura me Daj Samin kane qene vertet te volitshem, rrofte kjo '' aleance '' qe na ka bere shume ndere.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2019, 17:05   #11
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,383
Thanks: 259
Thanked 423 Times in 327 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: 23 vite pa takuar familjen, ndihem e humbur

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mandi Shiko postimin
Ta kesh parasysh, qe jo cgo gje qe thueht neper media eshte e vertete.

Sot ke jevga nga Shqqiperia qe shkojne ne Itali per kete pune, noh une 5 raste.


Por qe ta kesh parasysh, qe me statistikat e shtetit italian, qe prej 2008, ne Itali, prostitutat nga Shqiperia ( qofshin jevge apo shqiptare) jane me pak se 3% e numrit te pergjithem.
Te prata jane nigerianet me rumunet, me pas vijne latinet, dhe me pas italianet, me pas sllavet.

Nga Shqiperia jen te fundit ne liste.

Jam duke fol per sot e keto 15 vite dhe jo per vitet 90.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2019, 17:08   #12
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 5,585
Thanks: 2,875
Thanked 2,867 Times in 1,596 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 152
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Re: 23 vite pa takuar familjen, ndihem e humbur

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Te shitur nga te aferm nuk mund te thuhet, mund te kete pasur raste or nuk ka qene fenomen.

Zakonisht femrat e trafikuara ishin nga zonat e fierit, lushnjes dhe beratit, zona me njerez te bute dhe te dobet, dhe nga fshtara te varfer qe nuk e kishin ne zakon hakmarrjen.Gjithsesi, ajo cka eshte kryesorja, eshte qe ato ngjarje qe ndodhen ne vitet 90 te mos perseriten me ne histori.Asnje mase nuk eshte marr.Keto lloj mgjarjesh nuk kishin ndodhur kurr me pare ne historine e shqiptareve.Dhe ata kafshe qe i kryen, nese nuk jane vrare ende ndermjet tyre ose nga harkmarrja, edne jane gjall dhe biles mund te bejne edhe biznese.Minimumi qe mund te behej ishte jo thjesht burgosja ose eliminimi i tyre, por shfarrosja e fares se tyre.Pra duhej te ishte bere nje studim i thelle,qe kush ishin keta robqira qe bene veprime te tilla ( te pandodhura me pare ne historine tone) dhe nga kush fise apo prejardhjesh vinin, dhe te merreshin mqasa jo vetem kundrejt tyre por edhe kundrejt fiseve te tyre, qe fara e tyre te izolohej dhe te mos ndodhin me keto raste.Prostitutat sllave kane qene teper te njohura gjate historise, lexo Tolstoin se cfare thoshte 200 vite me pare per femrat ruse, ne vitet 1900, 30% e grave ne Londer ishin prostituta, Parisi mbahej me kohe bordlloja e Europes, ne luften e dyte boterore, a mijra femra greke shkuan dhe bene seks me italianet, saqe Gjermanet e quajten kete degjenrim te thelle dhe e bene problem edhe ne Komanden e Larte Gjermane.Por kjo nuk kishte ndodh kurr me pare tek Shqiptaret.Prandaj po them qe duhet te ishte bere nje analize e thelle dhe duhet te ishin ndermar veprime ushtarake, gje qe nuk ka ndodh.Edhe pse keto ngjarje tashme po bejne 2 dekada qe nuk jane me fenomen, une perseri them qe masta duhen marr si me siper, dhe fara e ketyre te shfarroset dhe te mos shtohet.E kam perserit me kohe, qe keto 30 vite jane nder vitet me te errta te historise se kombit shqiptar ( ka ca leshko qe gexohen shume me ''shtetin'' e Kosoves), sepse edhe kur ne ishim pjese e perandorive multi etnike te medha, llafi bie ajo Osmane, ishim njerez me nder te larte, me ndikim te madh politik dhe shquheshim si politikane dhe luftetare, kishim reputacion nderkombetar gjithsesi.Mund te them, qe ka pasur edhe nderhyrje te kilikave nderkombetare ne keto pune me lart, dhe e them kete sepse eshte e faktuar qe shume tutore ose trafikante femrash ruse, jane ne fakt cifute.Mua mer ka ardh ne vesh per shembull, qe nder krijuesit kryesore te piramidave financiare ne Shqiperi, jane 3 cifuto-amerikane, dhe kur nje gazete shqiptare nxorri emrat e tyre ne 2000, ajo u mbyll pak me vone.Keto 30 vite te ndritura me Daj Samin kane qene vertet te volitshem, rrofte kjo '' aleance '' qe na ka bere shume ndere.
Kjo ka ndodhur ne te gjithe Shqiperine, ndoshta nga Veriu disi me pak.
Ka pasur raste qe jane dhunuar e mashtruar, ashtu sic ka pasur raste qe kane ikur me deshire.
Ka plot shqipetare gjithashtu qe ato qe deri dje i kane pasur ne rruge sot i kane marre per gra e kane bere edhe femije, i kane marre nga frika sepse mjaftonte nje denoncim e kalbej 20 vjet ne burg.
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2019, 17:11   #13
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,017
Thanks: 3,488
Thanked 2,806 Times in 1,894 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: 23 vite pa takuar familjen, ndihem e humbur

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Venom Shiko postimin
Kjo ka ndodhur ne te gjithe Shqiperine, ndoshta nga Veriu disi me pak.
Ka pasur raste qe jane dhunuar e mashtruar, ashtu sic ka pasur raste qe kane ikur me deshire.
Ka plot shqipetare gjithashtu qe ato qe deri dje i kane pasur ne rruge sot i kane marre per gra e kane bere edhe femije, i kane marre nga frika sepse mjaftonte nje denoncim e kalbej 20 vjet ne burg.
I kanė marrė edhe nga frika e hasmėrisė. Di unė raste. I kanė thėnė tjetrit, e more do ta mbash pėr grua tani.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2019, 17:14   #14
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 5,585
Thanks: 2,875
Thanked 2,867 Times in 1,596 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 152
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Re: 23 vite pa takuar familjen, ndihem e humbur

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
I kanė marrė edhe nga frika e hasmėrisė. Di unė raste. I kanė thėnė tjetrit, e more do ta mbash pėr grua tani.
Ka edhe raste te tilla.

Ne kohen ku jetojme gjithsesi duhet te jene shume te pakta rastet ku detyrohen, tani e bejne me deshire dhe 90% e atyre qe i nxjerrin neser do i marrin per gra.
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2019, 17:17   #15
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,040
Thanks: 829
Thanked 3,136 Times in 1,746 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 330
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Re: 23 vite pa takuar familjen, ndihem e humbur

Po edhe sot ne disa pjese te Shqiperis plot pimp ke, mu me ka ndodhe ket her qe isha ne nje shitore duke ble diqka, me pyet shitesi do femra, ja keto i kom per momentin mi tregojke ne tel, normal qe i thash jo, amo ka raste te prostitucionit te lart.
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2019, 17:27   #16
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,892
Thanks: 6,720
Thanked 1,912 Times in 1,088 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Kurt ka mbyllur reputacionin
Re: 23 vite pa takuar familjen, ndihem e humbur

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Venom Shiko postimin
Kjo ka ndodhur ne te gjithe Shqiperine, ndoshta nga Veriu disi me pak.
Ka pasur raste qe jane dhunuar e mashtruar, ashtu sic ka pasur raste qe kane ikur me deshire.
Ka plot shqipetare gjithashtu qe ato qe deri dje i kane pasur ne rruge sot i kane marre per gra e kane bere edhe femije, i kane marre nga frika sepse mjaftonte nje denoncim e kalbej 20 vjet ne burg.
Jo vetem nga frika, ka patur jo pak raste ku nje cift kishin rene dakord bashke qe gruaja te punoje me plan qe te bejn ca lek dhe te ndertojn jeten me mire ne shqiperi.
🖤 (1)
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2019, 17:47   #17
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,383
Thanks: 259
Thanked 423 Times in 327 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: 23 vite pa takuar familjen, ndihem e humbur

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Venom Shiko postimin
Kjo ka ndodhur ne te gjithe Shqiperine, ndoshta nga Veriu disi me pak.
Ka pasur raste qe jane dhunuar e mashtruar, ashtu sic ka pasur raste qe kane ikur me deshire.
Ka plot shqipetare gjithashtu qe ato qe deri dje i kane pasur ne rruge sot i kane marre per gra e kane bere edhe femije, i kane marre nga frika sepse mjaftonte nje denoncim e kalbej 20 vjet ne burg.
Nuk ka ndodh ne gjithe Shqiperine.

Zonat qe nuk lagen nga deti si Tropoja, Kukesi, Dibra, Elbasani, Korca, Tepelena, Mirdita etj jane gati te paprekura nga ky fenomen.

Po edhe ato qe permende kane ndodh.

edhe ajo eshte e papranueshme.

Keta duhen gjetur kush jane, sepse ne fund te fundit edhe ato femra, cfare mamash mund te jene ato?

Kupton cfare behet?

Prandaj duhet te ishin nderrmar masat qe thashe une me lart.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2019, 17:49   #18
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,017
Thanks: 3,488
Thanked 2,806 Times in 1,894 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: 23 vite pa takuar familjen, ndihem e humbur

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Jo vetem nga frika, ka patur jo pak raste ku nje cift kishin rene dakord bashke qe gruaja te punoje me plan qe te bejn ca lek dhe te ndertojn jeten me mire ne shqiperi.
Raste tė tilla nuk kam dėgjuar ndonjėherė.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2019, 17:51   #19
BlueRose
V.I.P
 
Avatari i BlueRose
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Posts: 5,517
Thanks: 1,866
Thanked 1,716 Times in 1,073 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 150
BlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėm
Re: 23 vite pa takuar familjen, ndihem e humbur

Si mund te pasurohesh ne kete forme, nuk e arrij ta konceptoj cfare lloj 'njerezish' ekzistojne.
__________________
"Pėrveē mendimeve tona, nuk ka asgjė qė tė jetė vėrtetė pushteti ynė dhe respektimi i tyre ėshtė fuqia jonė e vėrtetė"
BlueRose nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2019, 17:51   #20
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,383
Thanks: 259
Thanked 423 Times in 327 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: 23 vite pa takuar familjen, ndihem e humbur

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ragnar Shiko postimin
Po edhe sot ne disa pjese te Shqiperis plot pimp ke, mu me ka ndodhe ket her qe isha ne nje shitore duke ble diqka, me pyet shitesi do femra, ja keto i kom per momentin mi tregojke ne tel, normal qe i thash jo, amo ka raste te prostitucionit te lart.
Ne Shqiperi prostitucioni eshte i vogel, me thene te verteten.

Raste ka, sidomos ne kastat e larta, por raste te vogla.

Bullgaria, rumania, Beogradi, Ukraina, Rusia, europe perendimore ne teresi kane shume me shume prostitucion.

Ne shqiperi diku tek 7 vite pati nje bum striptistesh serbe qe vinin ne Tirane, Durres dhe jug dhe benin punet e tyre atje, enda ka plot.

Kur kam hy ne kosove per here te pare para shume viteve, doganieri me ka pyetur, a do ndonje femer?
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur