Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kėndi i Anėtarėve > Ndihmoni njėri-tjetrin > Njerėz tė humbur

Njerėz tė humbur Ky forum ėshtė hapur nė mėnyrė qė tu vijė nė ndihmė tė gjithė atyre familjeve shqiptare qė kanė humbur kontaktet me tė afėrmit e tyre nė emigrim. Mund tė postoni njoftimet tuaja nė forum qė tė merrni njė pėrgjigje nga ata anėtarė qė i njohin apo e dinė ku jetojnė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 17-07-2019, 17:54   #21
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,893
Thanks: 6,720
Thanked 1,912 Times in 1,088 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Kurt ka mbyllur reputacionin
Re: 23 vite pa takuar familjen, ndihem e humbur

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Raste tė tilla nuk kam dėgjuar ndonjėherė.
Pikerisht e mbanin sekret edhe ne itali dhe askush nuk e merrte vesh. Ka patur raste jo pak, cifte serioze edhe me femij. Nuk po them se ishte fenomen i madh por ka patur raste.
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2019, 17:55   #22
Smokkie
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Posts: 929
Thanks: 32
Thanked 326 Times in 223 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Smokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėm
Re: 23 vite pa takuar familjen, ndihem e humbur

Kaci nuk te mjafton qe shan ameriken dhe angline dhe cdo shtet tjeter pervec turqise? Tani ofendon beratin , lushjen dhe fierin. Je shume impulsiv per mendimin tim.
__________________
Qesh sot se neser do jete me keq!
Smokkie nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2019, 17:59   #23
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,383
Thanks: 259
Thanked 423 Times in 327 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: 23 vite pa takuar familjen, ndihem e humbur

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Smokkie Shiko postimin
Kaci nuk te mjafton qe shan ameriken dhe angline dhe cdo shtet tjeter pervec turqise? Tani ofendon beratin , lushjen dhe fierin. Je shume impulsiv per mendimin tim.
Problemi qendron me nivelin e ulet te inteligjences se shqiptareve ( disave te pakten).

Kur une '' shaj'' Angline dhe Daj Samin, e kam me oligarkine e fshehte qe sundon atje dhe implmenton politikat e tyre demoniake kudo, perfshi edhe Shqiperine, po ti kaq kupton.

Tani , ku e kam share une Beratin me Fierin?

QE thashe qe shumica e femrave vinin prej andej?

Ky eshte fakt statistikor, nuk e kam shpik, apo aq down je?
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2019, 18:02   #24
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,893
Thanks: 6,720
Thanked 1,912 Times in 1,088 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Kurt ka mbyllur reputacionin
Re: 23 vite pa takuar familjen, ndihem e humbur

Edit
Sa kurjoz jam te takoj sot disa femra shqiptare qe i kam njohur kur jetoja ne itali qe punonin ne rruge.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Kurt : 17-07-2019 nė 18:20
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2019, 18:04   #25
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 5,585
Thanks: 2,875
Thanked 2,867 Times in 1,596 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 152
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Re: 23 vite pa takuar familjen, ndihem e humbur

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Nuk ka ndodh ne gjithe Shqiperine.Zonat qe nuk lagen nga deti si Tropoja, Kukesi, Dibra, Elbasani, Korca, Tepelena, Mirdita etj jane gati te paprekura nga ky fenomen.Po edhe ato qe permende kane ndodh.edhe ajo eshte e papranueshme.Keta duhen gjetur kush jane, sepse ne fund te fundit edhe ato femra, cfare mamash mund te jene ato?Kupton cfare behet?Prandaj duhet te ishin nderrmar masat qe thashe une me lart.
Qe duhet te merrshin denim jam dakort me ty, por jo ti persekutohej gjithe fisi si ne komunizem. Nuk mund te vuajne 100 vete per shkak te nje legeni.
Korca edhe fshatrat e Korces kane qene te prekura, gjithashtu edhe Elbasani kryesisht me qytetin e Gramshit e fshatrat e tij qe ka pas nje nr goxha te larte vajzash te trafikuara.
Ka qene periudhe e veshtire, pa mundesi informacioni si sot. Flasim per minorene apo vajza nga zona te thella e te pa shkolluara qe mashtroheshin shume lehte ne ate periudhe.
Kur kundershtonin dhunoheshin e u beheshin presione nga me te ndryshmet qe mos benin denoncime.
Ka shume qe edhe jane vrare e qe nuk dihet ku jane, nese e mban mend emisionin "Njerez te humbur" ka pasur plot vajza te trafikuara qe sdihej me se ku ishin e qe su gjeten kurre.
E permenda me siper qe ne vitet 2000 ju be goxha jehone ketij fenomeni ne Itali e shteti atje filloj duke reaguar forte, denimi minimal per trafikantet fillonte nga 17 vite.
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2019, 18:08   #26
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,893
Thanks: 6,720
Thanked 1,912 Times in 1,088 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Kurt ka mbyllur reputacionin
Re: 23 vite pa takuar familjen, ndihem e humbur

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Problemi qendron me nivelin e ulet te inteligjences se shqiptareve ( disave te pakten).

Kur une '' shaj'' Angline dhe Daj Samin, e kam me oligarkine e fshehte qe sundon atje dhe implmenton politikat e tyre demoniake kudo, perfshi edhe Shqiperine, po ti kaq kupton.

Tani , ku e kam share une Beratin me Fierin?

QE thashe qe shumica e femrave vinin prej andej?

Ky eshte fakt statistikor, nuk e kam shpik, apo aq down je?
Fieri ka prodhuar edhe kriminelat me te rrezikshem ne shqiperi gjithashtu edhe banda e beratit kam degjuar se ka qene numer 1 ne shqiperi.
Kam pershtypjen qe ska te beje me njerzit e bute por elementi kriminal ka qene me i organizuar ne kto vende.
Fatkeqsisht edhe shkodra lezha laci edhe burreli pra ne veri kane patur ket fenomen.
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2019, 18:24   #27
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 13,844
Thanks: 1,518
Thanked 8,655 Times in 3,826 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 303
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Re: 23 vite pa takuar familjen, ndihem e humbur

Ti falendero Enverin qe te mbajti/ ta beri rup sup 50vjet. Jo se nuk kish kafshe atehere si puna e ketyre qe shisnin motrat, po just kish fut friken ne palce. Frika ruan vreshtin. Dmth boll na cave bidonat me 30vjet te erreta nga cifutet amerikan.
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Te shitur nga te aferm nuk mund te thuhet, mund te kete pasur raste or nuk ka qene fenomen.


Zakonisht femrat e trafikuara ishin nga zonat e fierit, lushnjes dhe beratit, zona me njerez te bute dhe te dobet, dhe nga fshtara te varfer qe nuk e kishin ne zakon hakmarrjen.

Gjithsesi, ajo cka eshte kryesorja, eshte qe ato ngjarje qe ndodhen ne vitet 90 te mos perseriten me ne histori.

Asnje mase nuk eshte marr.

Keto lloj mgjarjesh nuk kishin ndodhur kurr me pare ne historine e shqiptareve.

Dhe ata kafshe qe i kryen, nese nuk jane vrare ende ndermjet tyre ose nga harkmarrja, edne jane gjall dhe biles mund te bejne edhe biznese.

Minimumi qe mund te behej ishte jo thjesht burgosja ose eliminimi i tyre, por shfarrosja e fares se tyre.

Pra duhej te ishte bere nje studim i thelle,qe kush ishin keta robqira qe bene veprime te tilla ( te pandodhura me pare ne historine tone) dhe nga kush fise apo prejardhjesh vinin, dhe te merreshin mqasa jo vetem kundrejt tyre por edhe kundrejt fiseve te tyre, qe fara e tyre te izolohej dhe te mos ndodhin me keto raste.

Prostitutat sllave kane qene teper te njohura gjate historise, lexo Tolstoin se cfare thoshte 200 vite me pare per femrat ruse, ne vitet 1900, 30% e grave ne Londer ishin prostituta, Parisi mbahej me kohe bordlloja e Europes, ne luften e dyte boterore, a mijra femra greke shkuan dhe bene seks me italianet, saqe Gjermanet e quajten kete degjenrim te thelle dhe e bene problem edhe ne Komanden e Larte Gjermane.

Por kjo nuk kishte ndodh kurr me pare tek Shqiptaret.

Prandaj po them qe duhet te ishte bere nje analize e thelle dhe duhet te ishin ndermar veprime ushtarake, gje qe nuk ka ndodh.

Edhe pse keto ngjarje tashme po bejne 2 dekada qe nuk jane me fenomen, une perseri them qe masta duhen marr si me siper, dhe fara e ketyre te shfarroset dhe te mos shtohet.

E kam perserit me kohe, qe keto 30 vite jane nder vitet me te errta te historise se kombit shqiptar ( ka ca leshko qe gexohen shume me ''shtetin'' e Kosoves), sepse edhe kur ne ishim pjese e perandorive multi etnike te medha, llafi bie ajo Osmane, ishim njerez me nder te larte, me ndikim te madh politik dhe shquheshim si politikane dhe luftetare, kishim reputacion nderkombetar gjithsesi.

Mund te them, qe ka pasur edhe nderhyrje te kilikave nderkombetare ne keto pune me lart, dhe e them kete sepse eshte e faktuar qe shume tutore ose trafikante femrash ruse, jane ne fakt cifute.

Mua mer ka ardh ne vesh per shembull, qe nder krijuesit kryesore te piramidave financiare ne Shqiperi, jane 3 cifuto-amerikane, dhe kur nje gazete shqiptare nxorri emrat e tyre ne 2000, ajo u mbyll pak me vone.

Keto 30 vite te ndritura me Daj Samin kane qene vertet te volitshem, rrofte kjo '' aleance '' qe na ka bere shume ndere.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2019, 18:58   #28
derjansi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Posts: 5,418
Thanks: 151
Thanked 749 Times in 583 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 145
derjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėm
Re: 23 vite pa takuar familjen, ndihem e humbur

vitet 90 dhe fillimi i viteve 2000, deri nga 2005 kan qon katastrofike per shqiptaret

Ēdo shqiptar qe ka trafiku femna shqiptare duhet te egzekutohet publikisht ne sheshet e qyteteve perkatse, edhe familjet qe e kan pranu at lek duke e dit se si asht fitu duhet tu merret gjithcka dhe te cohen neper kampe. ska rensi se si e kan ndryshu jeten tani e sa koh ka kalu.
__________________
VeteVendosje
derjansi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2019, 19:03   #29
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,383
Thanks: 259
Thanked 423 Times in 327 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: 23 vite pa takuar familjen, ndihem e humbur

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Venom Shiko postimin
Qe duhet te merrshin denim jam dakort me ty, por jo ti persekutohej gjithe fisi si ne komunizem. Nuk mund te vuajne 100 vete per shkak te nje legeni.
Korca edhe fshatrat e Korces kane qene te prekura, gjithashtu edhe Elbasani kryesisht me qytetin e Gramshit e fshatrat e tij qe ka pas nje nr goxha te larte vajzash te trafikuara.
Ka qene periudhe e veshtire, pa mundesi informacioni si sot. Flasim per minorene apo vajza nga zona te thella e te pa shkolluara qe mashtroheshin shume lehte ne ate periudhe.
Kur kundershtonin dhunoheshin e u beheshin presione nga me te ndryshmet qe mos benin denoncime.
Ka shume qe edhe jane vrare e qe nuk dihet ku jane, nese e mban mend emisionin "Njerez te humbur" ka pasur plot vajza te trafikuara qe sdihej me se ku ishin e qe su gjeten kurre.
E permenda me siper qe ne vitet 2000 ju be goxha jehone ketij fenomeni ne Itali e shteti atje filloj duke reaguar forte, denimi minimal per trafikantet fillonte nga 17 vite.
Korca ka qene minimalisht e prekur.

Per Gramshin e di, por e kisha fjalen per Elbasanin.

Nr i femrave te prekura me statistika qe dolen ne 2007 mendohet se eshte mbi 5,000.

Disa organizata feministe duan te cojne ne 10,000 por nuk ka qene kaq.

Fara e ketyre duhet shfarros dhe duhet bere studim i thelle sesi ka mundesi qe dicka e tille ndodhi ( se nuk kishte ndodhur ndonjehere me perpara) dhe nga kush fisesh vinin keta.

Gishti i bere gangrene prihet nga dora.

Une nuk po them ti fusesh ne burg kushuririn e 3te.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2019, 19:09   #30
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,383
Thanks: 259
Thanked 423 Times in 327 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: 23 vite pa takuar familjen, ndihem e humbur

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Fieri ka prodhuar edhe kriminelat me te rrezikshem ne shqiperi gjithashtu edhe banda e beratit kam degjuar se ka qene numer 1 ne shqiperi.
Kam pershtypjen qe ska te beje me njerzit e bute por elementi kriminal ka qene me i organizuar ne kto vende.
Fatkeqsisht edhe shkodra lezha laci edhe burreli pra ne veri kane patur ket fenomen.
Lezha po ( Shkodra jo dhe aq shume), sepse fatkeqesisht, katoliket e Lezhes, nje pjese e konsiderueshme jane fare jo e mire, dhe e them me pergjegjesi kete gje....

Sic ta thashe, ne Shqiperi jane prek zonat afer me detin, perfshi edhe Lezhen me Zadrimen.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2019, 20:13   #31
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,893
Thanks: 6,720
Thanked 1,912 Times in 1,088 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Kurt ka mbyllur reputacionin
Re: 23 vite pa takuar familjen, ndihem e humbur

Leni llafet ju dy nalt

Kastro jam kurjoz nga vjen ky opinioni jot per katoliket e lezhez ne pergjithesi?!

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Kurt : 17-07-2019 nė 20:18
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2019, 20:24   #32
Smokkie
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Posts: 929
Thanks: 32
Thanked 326 Times in 223 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Smokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėm
Re: 23 vite pa takuar familjen, ndihem e humbur

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Problemi qendron me nivelin e ulet te inteligjences se shqiptareve ( disave te pakten).

Kur une '' shaj'' Angline dhe Daj Samin, e kam me oligarkine e fshehte qe sundon atje dhe implmenton politikat e tyre demoniake kudo, perfshi edhe Shqiperine, po ti kaq kupton.

Tani , ku e kam share une Beratin me Fierin?

QE thashe qe shumica e femrave vinin prej andej?

Ky eshte fakt statistikor, nuk e kam shpik, apo aq down je?

Keshtu thone statistikat qe lexon ti? Qe shumica e femrave vijne nga vende me njerez te dobet? Apo nga vende te varfra? Pastaj i fut nje te ofenduar dhe katolikeve te lezhes. Jam kurioz, sipas teje, cila zone e shqiperise ka njerez te forte e te pa lyer ne trafik? E di pse mendoj qe je impulsiv? Sepse sipas temes se diskutimit, fillojne ofendimet e tua. Ne kete rast jane te dobet fieraket, lushnjart e beratasit. Do vi nje teme ku do thuash maloket e kuksit ne londer, nqs nuk e ke thene tashme, e keshtu me radhe. Permbahu or burre.
__________________
Qesh sot se neser do jete me keq!
Smokkie nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2019, 20:30   #33
Khaleesi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: May 2014
Posts: 5,668
Thanks: 2,762
Thanked 2,576 Times in 1,622 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 131
Khaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėm
Re: 23 vite pa takuar familjen, ndihem e humbur

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Kam jetu ne torino ne 94-95, isha shume i ri dhe me kujtohet njeher kur me kapi policia duke vjedhur ne dyqan dicka te vogel pa shume vlere dhe me futen ne paraburgim me 20-40 femra (prostituta) shqiptare. Pas gjithe nates aty ne nje dhome te madhe me to, ato rrinin ne rralle duke marr ne telefon pimpat dhe disa merrnin ne telefon familjet. Ne mengjes kur vjen nje autobuz i madh thashe me vehte boh cme gjeti mua tani do me kthejn ne shqiperi. Mbaj mend merzine dhe vetmine time si adoleshent gjate nates dhe ua kisha zili prostitutave sepse kishin lidhje te forta dhe nuk u merzteshin shume sespe e dinin qe do vinin perseri ne itali ndersa une kisha marre lek borxh per te ikur me skaf nga vlora dhe po perjetoja nje merzi vetmi skandaloze nen heshtje saqe kto vajzat mu dukeshin te shkathta dhe trimersha.
Kur hapet dera ne mengjes vihemi ne rresht te futemi ne autobuz nje polic me thote ti je i lire te ikesh se je i vogel dhe i pafajshem. Boh sa moment i gezuar kurr nuk e harroj. Kur hapen porten e burgut kam ecur kembe gjithe qytetin nga gezimi. Isha 16-17 vjec.
Qysh i pafajshem? Vodhe apo nuk vodhe?
🖤 (2)
Khaleesi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2019, 20:47   #34
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,383
Thanks: 259
Thanked 423 Times in 327 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: 23 vite pa takuar familjen, ndihem e humbur

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Leni llafet ju dy nalt

Kastro jam kurjoz nga vjen ky opinioni jot per katoliket e lezhez ne pergjithesi?!
Nje pjese e madhe e Lacit eshtee formuar nga katoliket e Lezhes dhe se per cfare mbahet Laci dihet.

Une lind e rrit jam ketu, i njoh krahinat.

Nuk dua te them histori tani se nuk ja vlen.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2019, 20:58   #35
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,036
Thanks: 13,060
Thanked 7,204 Times in 4,564 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 423
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Re: 23 vite pa takuar familjen, ndihem e humbur

Ku mund ti lexojme keto statistika qe thote Ky lart?
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2019, 21:09   #36
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,529
Thanks: 6,920
Thanked 8,173 Times in 5,223 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 381
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Re: 23 vite pa takuar familjen, ndihem e humbur

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Raste tė tilla nuk kam dėgjuar ndonjėherė.
kam njoft nji femer ne Pescara qe e nxirrte burri per ajer te paster
🖤 (2)
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2019, 21:23   #37
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,893
Thanks: 6,720
Thanked 1,912 Times in 1,088 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Kurt ka mbyllur reputacionin
Re: 23 vite pa takuar familjen, ndihem e humbur

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Khaleesi Shiko postimin
Qysh i pafajshem? Vodhe apo nuk vodhe?
Vodha, por vodha buk me ngrene sepse isha duke fjet jashte dhe nuk njihja asken ne torino sapo kisha ardh nje dy jave aty. Kisha shkuar vetem nga brindizi ne torino me tren.
Ne fakt tregon qe nuk jam hajdut i talentuar kur edhe nje cop djath me sallam qe u mundova te vjedh me kapi roja i supermarketit kurr nuk e harroj dhe kur lajmruan policine policave iu erdhi keq se isha ne turp. Me kishin mbaruar lekt qe kisha sjedh me vete nga shqiperia.
Kur policat me shoqeruan ne stacionin e policise flsinin anglisht me mua gjate rruges se nuk kuptoja italisht dhe kisha maru nje kurs anglishteje ne shkoder. Mbaj mend policat u sidhen shume mire me mua gjate rruges duke bere muhabet dhe me benin pyetje nese me pelqen italia cfar endrash ke etj etj
🖤 (2)
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-07-2019, 08:56   #38
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 18,825
Thanks: 14,644
Thanked 8,947 Times in 5,189 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 260
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Re: 23 vite pa takuar familjen, ndihem e humbur

Nuk e pash videon por e imagjinoj ...
Kto femra jan aq te vuajtura dhe duhet nje kohe sh e gjate per tu rehabilituar si shpirterisht edhe fizikisht ...very sad ...
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-07-2019, 10:00   #39
Khaleesi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: May 2014
Posts: 5,668
Thanks: 2,762
Thanked 2,576 Times in 1,622 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 131
Khaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėm
Re: 23 vite pa takuar familjen, ndihem e humbur

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Vodha, por vodha buk me ngrene sepse isha duke fjet jashte dhe nuk njihja asken ne torino sapo kisha ardh nje dy jave aty. Kisha shkuar vetem nga brindizi ne torino me tren.
Ne fakt tregon qe nuk jam hajdut i talentuar kur edhe nje cop djath me sallam qe u mundova te vjedh me kapi roja i supermarketit kurr nuk e harroj dhe kur lajmruan policine policave iu erdhi keq se isha ne turp. Me kishin mbaruar lekt qe kisha sjedh me vete nga shqiperia.
Kur policat me shoqeruan ne stacionin e policise flsinin anglisht me mua gjate rruges se nuk kuptoja italisht dhe kisha maru nje kurs anglishteje ne shkoder. Mbaj mend policat u sidhen shume mire me mua gjate rruges duke bere muhabet dhe me benin pyetje nese me pelqen italia cfar endrash ke etj etj
Ti te keput shpirtin me kto histori sidomos kur e di qe si ti ka patur dhe ka shume femi te tjere qe emigrojn pa familje ne ato mosha. Cne italia aq pa kushte? Ne usa dhe canada ka shelters. Apo ndoshta nuk ishin te pregatitur atehere per aq numra te medhenj emigrantesh.
Nje gje qe me beri perahtypje ne shqipri kur pyesja 17-20 vjecar ca planesh kan per te ardhmen (pune, uni etc) shumica thoshin qe po planifikojn te ven ne angli, itali etc. Kushte te mira ne shpi dhe prap donin te iknin. Plani i jetes te shkojn ne angli posht nje maune me shpres te gjejn nje nuse per dokumentat. Rezikojn jeten, harxhojn dhe gjith ato lek per nje te ardhme te pa ditur. Un kte nuk e kuptoj. Pse nuk ven nr shkolle? Ka shume menyra te udhetosh neper bote si student pastaj me pune.
Khaleesi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-07-2019, 10:05   #40
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 18,825
Thanks: 14,644
Thanked 8,947 Times in 5,189 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 260
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Re: 23 vite pa takuar familjen, ndihem e humbur

Ka ikur koha e ktyre metodave te vjetra kan dal ca metoda te sofistikuara qe ta "kepusin" shpirtin fareee lol

Te shkosh atje si zoteri i vertet lol
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur