Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Lajmet e ditės

Lajmet e ditės Kėtu mund tė sillni lajmet e fundit nga media rreth ēėshtjeve tė rėndėsishme tė Shqipėrise dhe trojeve tė saj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 11-08-2018, 06:24   #21
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 21,534
Thanks: 5,878
Thanked 6,950 Times in 4,432 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 310
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ky ėshtė vrasėsi i 8 personave, policia u kėrkon ndihmė qytetarėve.

Ėshtė kapur mėngjesin e sotėm nga policia autori i vrasjes sė 8 personave Ritvan Zykaj.

Policia konfirmon pėr Report Tv se autori ėshtė kapur afėr banesės ku kreu krimin orėt e para tė mėngjesit, operacioni u drejtua nga drejtori i policisė Ardi Veliu.

Gjatė momentit tė arrestimit autori nuk ka bėrė rezistencė, gjithashtu i ėshtė gjetur edhe arma automatik me tė cilėn kreu krimin.

Vijon...

a.de.
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2018, 11:33   #22
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 13,299
Thanks: 10,111
Thanked 5,487 Times in 3,408 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 293
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ky ėshtė vrasėsi i 8 personave, policia u kėrkon ndihmė qytetarėve.

Doja te hapja nje teme per denimin me vdekje! Cfare mendoni o milet?
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Angelisa pėlqehet nga
i vjetėr 11-08-2018, 11:34   #23
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,250
Thanks: 637
Thanked 1,144 Times in 689 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 109
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ky ėshtė vrasėsi i 8 personave, policia u kėrkon ndihmė qytetarėve.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Doja te hapja nje teme per denimin me vdekje! Cfare mendoni o milet?
Hape...

+1
__________________
Always Loud & Always Proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i AAO pėlqehet nga
i vjetėr 11-08-2018, 11:36   #24
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 41,201
Thanks: 12,033
Thanked 10,680 Times in 6,492 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 553
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ky ėshtė vrasėsi i 8 personave, policia u kėrkon ndihmė qytetarėve.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Doja te hapja nje teme per denimin me vdekje! Cfare mendoni o milet?
Ka qėn e hapur njėherė njė e tillė, lėre mos e hap na i kurse p*rdhėt e shqipove qė s'duan t'ja dinė as pėr EU dhe as pėr Amerikė.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2018, 11:38   #25
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 20,016
Thanks: 8,499
Thanked 7,406 Times in 4,756 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 377
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ky ėshtė vrasėsi i 8 personave, policia u kėrkon ndihmė qytetarėve.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Doja te hapja nje teme per denimin me vdekje! Cfare mendoni o milet?
Ta varin ate plehre mu ne mes te lungopalmes qe te bjere gjindja ne qetesi per pak kohe.

+2
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i cool_shqype pėlqehet nga
i vjetėr 11-08-2018, 12:01   #26
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 13,299
Thanks: 10,111
Thanked 5,487 Times in 3,408 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 293
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ky ėshtė vrasėsi i 8 personave, policia u kėrkon ndihmė qytetarėve.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Ta varin ate plehre mu ne mes te lungopalmes qe te bjere gjindja ne qetesi per pak kohe.

+2
Sipas te dhenave qenka me probleme mendore!
Ndeshkimi do jete to lenient I think ....
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2018, 12:02   #27
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 13,299
Thanks: 10,111
Thanked 5,487 Times in 3,408 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 293
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ky ėshtė vrasėsi i 8 personave, policia u kėrkon ndihmė qytetarėve.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Ka qėn e hapur njėherė njė e tillė, lėre mos e hap na i kurse p*rdhėt e shqipove qė s'duan t'ja dinė as pėr EU dhe as pėr Amerikė.
E hapa sorry
Ndoshta na i kursejne gazrat kete here ... krimin e kemi ne dere
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2018, 12:08   #28
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 20,016
Thanks: 8,499
Thanked 7,406 Times in 4,756 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 377
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ky ėshtė vrasėsi i 8 personave, policia u kėrkon ndihmė qytetarėve.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Sipas te dhenave qenka me probleme mendore!
Ndeshkimi do jete to lenient I think ....
Po poooo ka qene formule e vjeter kjo "probleme mendore"...dikur nga lagjia ime dilnin per nja nje jave me bixhame neper rruge dhe mernin nje "kartele" dhe u justifikohej kur ja thyenin ndonjerit koken me leve ose tulle.....tani me revolucionin "rrumpallist" gjerat jane sofistikuar disi....varre qenin ne mes te pjaces dhe mbaj grafikun e kriminalitetit per nje vit te shohec se ne cdrejtim e se ne % ndodhet.
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i cool_shqype pėlqehet nga
i vjetėr 11-08-2018, 12:10   #29
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 41,201
Thanks: 12,033
Thanked 10,680 Times in 6,492 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 553
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ky ėshtė vrasėsi i 8 personave, policia u kėrkon ndihmė qytetarėve.

FOTO: Si u kap i fshehur nė shkurre monstra e SelenicėsAutori i vrasjes sė 8 personave pasditen e sė premtes nė Resulaj tė Selenicės, nė Vlorė, u kap mėngjesin e sė shtunės nga forcat e policisė, pas disa orėve kėrkimi dhe ndjekjeje, nė rrethinat afėr kėtij fshati.

Mbi 100 punonjės policie ishin nė terren pėr tė vėnė nė pranga autorin e dyshuar tė vrasjes sė tetėfishtė.

Burime nga policia kanė bėrė me dije se ai ėshtė pikasur nė momentin qė po dilte nga njė shkurre.

Kur ka parė policinė, ka tentuar tė rrėmbejė automatikun qė kishte me vete, armėn e krimit

Por nga policia i ėshtė bėrė thirrje: “Dorėzohu! Hidh armėn!”.

Nė momentin e arrestimit, ai nuk ka bėrė rezistencė dhe ėshtė shfaqur i qetė.

Forcat e policisė lokale, Renea dhe FNSH fill pas ngjarjes rrethuan fshatin pėr kapjen e kapjen e autorit, i cili u largua nga vendi i ngjarjes pak pasi ekzekutoi me kallashnikov tė afėrmit e tij.

Gjithashtu u sekuestrua edhe arma e krimit, njė kallashnikov.
Autori ėshtė shoqėruar nė Drejtorinė e Policisė sė Vlorės, pėr veprimet e mėtejshme.

a.s/dita
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2018, 12:13   #30
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 42,905
Thanks: 13,196
Thanked 7,795 Times in 5,198 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 330
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ky ėshtė vrasėsi i 8 personave, policia u kėrkon ndihmė qytetarėve.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Doja te hapja nje teme per denimin me vdekje! Cfare mendoni o milet?
Lufta midis.....FISIT.

PIS MILET.

Hmmmmmmmmmmmmm MIRE e KE, por do vine RITAT dhe zhaklinat apo PROSTITUTAT qe NATYRA beri GABIM,qe ju napi nje birra.

__________________
El amor todo lo vence, el dinero todo lo alcanza, todo culmina con la muerte, el tiempo todo lo sella.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 11-08-2018, 12:15   #31
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 13,299
Thanks: 10,111
Thanked 5,487 Times in 3,408 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 293
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ky ėshtė vrasėsi i 8 personave, policia u kėrkon ndihmė qytetarėve.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Lufta midis.....FISIT.

PIS MILET.

Hmmmmmmmmmmmmm MIRE e KE, por do vine RITAT dhe zhaklinat apo PROSTITUTAT qe NATYRA beri GABIM,qe ju napi nje birra.

Lufte per pulat ishte system
E kishin akuzuar pee hajdut pulash me duket!
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Angelisa pėlqehet nga
i vjetėr 11-08-2018, 12:17   #32
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 13,299
Thanks: 10,111
Thanked 5,487 Times in 3,408 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 293
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ky ėshtė vrasėsi i 8 personave, policia u kėrkon ndihmė qytetarėve.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Po poooo ka qene formule e vjeter kjo "probleme mendore"...dikur nga lagjia ime dilnin per nja nje jave me bixhame neper rruge dhe mernin nje "kartele" dhe u justifikohej kur ja thyenin ndonjerit koken me leve ose tulle.....tani me revolucionin "rrumpallist" gjerat jane sofistikuar disi....varre qenin ne mes te pjaces dhe mbaj grafikun e kriminalitetit per nje vit te shohec se ne cdrejtim e se ne % ndodhet.
Te them te drejten nuk mendoj qe do i hy ne pune ktij mosntres, te dalesh me probleme mendore pasi ke bere krimin ne shqiperi duhet te jesh mallist jo hajdut pulash.
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Angelisa pėlqehet nga
i vjetėr 11-08-2018, 12:25   #33
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 42,905
Thanks: 13,196
Thanked 7,795 Times in 5,198 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 330
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ky ėshtė vrasėsi i 8 personave, policia u kėrkon ndihmė qytetarėve.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Lufte per pulat ishte system
E kishin akuzuar pee hajdut pulash me duket!
Kur shteti ka VDEKUR mos prit TRADITA.
Shteti eshte LIGJ dhe kjo kuptohet DHUNE.
Komuniste apo kapitaliste as me intereson.
__________________
El amor todo lo vence, el dinero todo lo alcanza, todo culmina con la muerte, el tiempo todo lo sella.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 11-08-2018, 12:29   #34
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 42,905
Thanks: 13,196
Thanked 7,795 Times in 5,198 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 330
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ky ėshtė vrasėsi i 8 personave, policia u kėrkon ndihmė qytetarėve.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Te them te drejten nuk mendoj qe do i hy ne pune ktij mosntres, te dalesh me probleme mendore pasi ke bere krimin ne shqiperi duhet te jesh mallist jo hajdut pulash.
Ne Gjermani nje PSIKOPAT i NJOHUR e liruan,si te papergjegjshem.12.000 euro me DITE kushtonte,survejimi i tij.
Karta e Helsinkit apo LESH.

Matematika eshte fare e THJESHTE...per BACILE te ketij monstre ...ACID.
Kursen taksat.
__________________
El amor todo lo vence, el dinero todo lo alcanza, todo culmina con la muerte, el tiempo todo lo sella.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 11-08-2018, 12:32   #35
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 20,016
Thanks: 8,499
Thanked 7,406 Times in 4,756 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 377
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ky ėshtė vrasėsi i 8 personave, policia u kėrkon ndihmė qytetarėve.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Te them te drejten nuk mendoj qe do i hy ne pune ktij mosntres, te dalesh me probleme mendore pasi ke bere krimin ne shqiperi duhet te jesh mallist jo hajdut pulash.
Nuk e dime me saktesi burimin dhe shtjellimin e ngjarjes tejet te rende por kushdo qofte historiku "si me trustin e lulelakres" e "si me gehitjet e puladėėtave" .....qetesia dhe gjakftohtesia e ekzekutimit ne seri te njerezve te fisit te tij pa ndjere me te voglin meshire sidomos per ata te vegjkit, kerkon dhe duhet te kete nje pergjigjie akute.....te pameshirshme.
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i cool_shqype pėlqehet nga
i vjetėr 11-08-2018, 18:25   #36
Ragnar
Undisputed
 
Avatari i Ragnar
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 14,440
Thanks: 170
Thanked 2,240 Times in 1,214 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 241
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ky ėshtė vrasėsi i 8 personave, policia u kėrkon ndihmė qytetarėve.

Varrosen tetė viktimat e masakrės sė Vlorės, familjarėt plotėsojnė amanetin e kryefamiljaritTetė arkivole dolėn nga njė derė. Tetė jetė tė prera nė mes nga dora gjakatare e 24-vjeēarit Ridvan Zykaj, i cili i ekzekutoi dje me kallashnikov kushėrinjtė e tij.

Gjashtė arkėmorte nė ngjyrė kafe dhe dy tė bardhė, ku prehen Sara dhe Ledjoni, motra 17 vjeēe dhe vėllai vetėm 6 vjeē, pasi u ėshtė dhėnė lamtumira e fundit, mes lotėve dhe britmave, janė pėrcjellė pėr nė vendin ku do tė prehen.

Familjarėt e familjes Zykaj do tė plotėsojnė amanetin e fundit qė kishte lėnė sa ishte gjallė Demir Zykaj, kryefamiljari i kėtij trungu, se kur tė vdiste, donte tė prehej nė tokat e tij.

E ndaj ata kanė vendosur qė tė gjithė viktimat tė prehen nė tė njėjtin vend, mes pemėve tė ullinjėve, qė janė simbol i paqes. Teksa burrat fusin nė arkivolet nė gropat e hapura, gratė vajtojnė me ligje, raporton BalkanWeb.

Ndėrkohė, nė ceremoninė e varrimit janė mbajture edhe fjalime prekėse, ku ėshtė kėrkuar qė shteti tė dėnojė autorin e krimit tė rėndė. Ngjarja e djeshme cilėsohet si nga mė tė rėndat qė ėshtė dėgjuar nė kėto 30 vitet e fundit, ndėrsa nė ceremonia marrin pjesė jo vetėm familjarė, e tė afėrm, por banorė tė fshatit e qindra qytetarė.

Viktimat:

1- Demir Zykaj, 75 vjec (Vėllai i gjyshit tė autorit)
2- Ferie Zykaj, 72 vjece, (Gruaja e Demirit)
3- Besim Zykaj, 42 vjeē (Djali i Demirit)
4- Vasilika Zykaj, (Gruaja e Besimit)
5- Sara Zykaj, 17 vjeēe (Vajza e Besimit)
6- Ledjon Zykaj, 6 vjeē (Djali i Besimit)
7- Azem Zykaj (Djali i Demirit)
8- Afėrdita Zykaj (Gruaja e Azemit)

Ngjarja e rėndė ndodhi pasditen e djeshme nė fshatin Resulaj tė Vlorės. Nė rrethana ende tė paqarta, Ridvan Zykaj pasi ka rrėmbyer njė kallashnikov nė dorė, ka shkuar nė drejtim tė banesave tė kushėrinjve tė tij.

Fillimisht ai ka hyrė nė oborrin e banesės sė Besim Zykajt, ndėrsa e ka gjetur kryefamiljarin aty dhe mė pas ka hapur zjarr ndaj tij. Ai ka vrarė si fillim Besimin dhe gruan e tij, Vasilikėn. Dora gjakatare e 24-vjeēarit ka shtėnė edhe ndaj vajzės sė Besimit, Sarės, 17 vjeēe, e cila qėndronte pak mė larg prindėrve dhe vėllain e saj tė mitur, Ledjonin, vetėm 6 vjeē.


Pasi ka shuar familjen e parė, Ridvani ka ecur nė drejtim tė banesės sė Demirit, (vėllait tė gjyshit) ndėrsa e ka vrarė atė teksa qėndronte nė divan nė ballkonin e shtėpisė, dhe mė pas ka shtėnė nė drejtim tė gruas sė tij, duke e lėnė dhe atė tė vdekur nė vend.


Ndėrkohė, djali i Demirit, Azemi, pasi ka dėgjuar tė shtėnat me armė, ka dalė i tronditur bashkė me gruan pėr tė parė se ēfarė po ndodhte dhe iu drejtuan shtepisė se babait, por janė vrarė me breshėri plumbash tė dy bashkė nė rrugė. Pas 12 orėsh nė arrati, 500 forca policie kanė bėrė tė mundur arrestimin e 24-vjeēarit, i cili nuk shprehu asnjė shenjė pendese pėr krimin e rėndė.
__________________
And what's this shit about us meant to be together?
That type of shit'll make me not want us to meet each other
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2018, 19:35   #37
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,287
Thanks: 6,561
Thanked 3,092 Times in 1,578 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 138
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ky ėshtė vrasėsi i 8 personave, policia u kėrkon ndihmė qytetarėve.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Doja te hapja nje teme per denimin me vdekje! Cfare mendoni o milet?

Denimi me vdekje nuk aplikohet te personat me semundje mendore.


Tema : Tragjedi e llhtarshme, e papershkrueshme.
U prehshin ne paqen e perjetshme 8 viktimat e pafajshme!

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Fshatari : 11-08-2018 nė 19:37
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Fshatari pėlqehet nga
i vjetėr 11-08-2018, 19:46   #38
Prudence
V.I.P
 
Avatari i Prudence
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Posts: 4,011
Thanks: 2,705
Thanked 5,005 Times in 1,653 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 88
Prudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ky ėshtė vrasėsi i 8 personave, policia u kėrkon ndihmė qytetarėve.

Si ky lumadhi ka shume lumedhenj te tjere. Duket njeri, por nuk eshte. Truri ka dale jashte funksioni qe ne vogeli, jo prej semundjes mendore sesa prej lenies pas dore. Edhe te dhimbset, edhe te neveritet njekohe. Nuk ndjej urrejtje, ngjan me kafshet e egra, ato smund ti urresh per cfare bejne sepse ate rol kane, duhen mbajt larg. Ne kete rast e te ngjashem si ky, nje plumb kokes shpeton lumadhin dhe te tjeret.
Prudence ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2018, 20:04   #39
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,679
Thanks: 373
Thanked 1,917 Times in 1,295 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 62
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ky ėshtė vrasėsi i 8 personave, policia u kėrkon ndihmė qytetarėve.

Ne Shqiperi edhe te mos jesh me semundje mendore te bejne me semundje trunore...


p.s. cdo vrases eshte i semure psiqikopatik
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Elian70 pėlqehet nga
i vjetėr 11-08-2018, 20:07   #40
Oqeani
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Posts: 8,284
Thanks: 1,640
Thanked 1,118 Times in 745 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 66
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ky ėshtė vrasėsi i 8 personave, policia u kėrkon ndihmė qytetarėve.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Prudence Shiko postimin
Si ky lumadhi ka shume lumedhenj te tjere. Duket njeri, por nuk eshte. Truri ka dale jashte funksioni qe ne vogeli, jo prej semundjes mendore sesa prej lenies pas dore. Edhe te dhimbset, edhe te neveritet njekohe. Nuk ndjej urrejtje, ngjan me kafshet e egra, ato smund ti urresh per cfare bejne sepse ate rol kane, duhen mbajt larg. Ne kete rast e te ngjashem si ky, nje plumb kokes shpeton lumadhin dhe te tjeret.
Ne tere shqiptarine kemi mbete te tille, kur horrat udheheqin, keshtu eshte, e ata prap udheqinn sepse jemi keshtu!
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur