Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Sporti > Sportet amatoriale

Sportet amatoriale Kėtu mund te flisni pėr sporte tė ndryshme si, bodybuilding, gjuetinė, peshkimin,vetėmbrojtja etj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 17-01-2019, 13:59   #1
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,554
Thanks: 778
Thanked 738 Times in 299 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 79
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Alpinizmi!

Ne vitin 2018 per here te pare fillova te bej ngjitje neper bjeshke te larta, dhe me pelqeu shume ky lloj sporti. Tani me eshte bere si nevoje, sa qe sepaku nje here ne jave nuk e le pa pushtuar nje maje mali neper Kosove!

Sa prej jush e aplikoni Hiking-un?

Dhe nese e keni aplikuar ndonjehere, cila eshte pershtypja e juaj per kete lloj sporti?
__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".
🖤 (4)
Gon! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-01-2019, 14:38   #2
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 13,469
Thanks: 1,464
Thanked 8,290 Times in 3,671 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 299
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Alpinizmi!

Une e praktikoj sidomos kur ngrohet koha. Nuk kemi male si ato bjeshket tuaja, por prape ngjitemi. Dhe mua me pelqen. Eshte sport te mban ne form, great exercise dhe te shplodh trurin. Anti stress.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
🖤 (3)
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-01-2019, 14:50   #3
Hawk
V.I.P
 
Avatari i Hawk
 
Data e antarėsimit: Nov 2014
Posts: 6,592
Thanks: 2,496
Thanked 2,457 Times in 1,272 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 130
Hawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Alpinizmi!

Nuk ka gje me te mire ne jete. Nuk e aplikoj por kisha pas deshire.
__________________
Remember, today is the tomorrow you thought about yesterday.
🖤 (2)
Hawk nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-01-2019, 14:51   #4
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 24,771
Thanks: 10,768
Thanked 9,052 Times in 5,789 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 471
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Alpinizmi!

Per mua, si dashamires sportesh, alpinizmi (jo ecja por ngjitja ne male) eshte nje nga me te bukurit, me te veshtiret e me te rezikshmit.....
Kenaqsia, adrenalina si dhe frymezimi prej peisazheve dhe prekjes se majave eshte I papershkrueshem.

Suksese Gon, si dhe cdo kush prej jush o njerez te mire ......
__________________
"Every heart sings a song, incomplete, until another heart whispers back. Those who wish to sing always find a song. At the touch of a lover, everyone becomes a poet." - Plato
🖤 (2)
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-01-2019, 15:50   #5
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,554
Thanks: 778
Thanked 738 Times in 299 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 79
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Alpinizmi!

Nga pervoja e kuptova qe hiking-u eshte edhe sport jo pak i kushtueshem!

Duhet te keni veshembathje speciale per alpinizem; nga kembet gjere ne maje te kokes. Te siguroni shujta speciale per rruge etj.
__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".
🖤 (1)
Gon! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-01-2019, 15:51   #6
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 13,469
Thanks: 1,464
Thanked 8,290 Times in 3,671 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 299
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Alpinizmi!

E mo kepucet vetem. Aq te duhet ty. Mos fillo me climbing e cekica e litare nashti. Lol
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
🖤 (1)
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-01-2019, 15:57   #7
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,554
Thanks: 778
Thanked 738 Times in 299 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 79
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Alpinizmi!

Te nevojiten. I kerkojne kushtet e natyres, jo une!
__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".
🖤 (1)
Gon! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-01-2019, 16:09   #8
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,554
Thanks: 778
Thanked 738 Times in 299 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 79
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Alpinizmi!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
E mo kepucet vetem. Aq te duhet ty. Mos fillo me climbing e cekica e litare nashti. Lol


Shiko se si ishte moti para 3 jave ne Luboten:

__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".
🖤 (4)
Gon! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-01-2019, 07:54   #9
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,322
Thanks: 3,991
Thanked 4,300 Times in 2,899 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 230
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Alpinizmi!

E kam nje xhaxhain tim, keshtu maloro-alpiko maloK ne moshen 78 vjeēare akoma fit ngjitet majave, Kosove, Shqiperi, ne ballkan pothuajse te gjitha dhe udheheq nje klubin tek lugina, parvjet kishte te ftuar nga gjitha vendet e ballkanit.


Me ftoj te ikim bashke, i thash po pres kur te kthehen ato maloko-alpiket, ku i dihet eshte lodhur ndonjera, ti ēojme kembet ne hava te shplodhet ama.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
🖤 (1)
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-01-2019, 12:35   #10
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,554
Thanks: 778
Thanked 738 Times in 299 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 79
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Alpinizmi!

Alpinizmi te jep mundesi te realizosh video edhe fotografi te bukura!

Ps. Pirat, e kom pa njonin kshtu si xhaxhi jot, i moshes 78 vjecare, me pa qysh u ngjitke, ia ftofke shume t'rijve. Me vendbanim ish n'Gjilan.
__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".
🖤 (1)
Gon! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-01-2019, 13:07   #11
Khaleesi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: May 2014
Posts: 5,517
Thanks: 2,610
Thanked 2,429 Times in 1,536 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 131
Khaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Alpinizmi!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
Une e praktikoj sidomos kur ngrohet koha. Nuk kemi male si ato bjeshket tuaja, por prape ngjitemi. Dhe mua me pelqen. Eshte sport te mban ne form, great exercise dhe te shplodh trurin. Anti stress.
Nuk besoj se po ben fjal hapsi temes per xhirot me qenin ne park.
Serious hiking requires lots of equipment, not just shoes.

Hecje ne natyre dhe un i kam shume qejf por te ngjise male si ca qe e marin alpinizmin seriozosht nuk eshte per mua.
__________________
______________________________________
Herėn e fundit ėshtė persosur nga Fierakja : 09-17-2097 nė 01:43
Khaleesi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-01-2019, 13:40   #12
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 13,469
Thanks: 1,464
Thanked 8,290 Times in 3,671 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 299
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Alpinizmi!

Po mua sme la truri ti hypi Everestit nashti, kur te coj cunin ne college mbase do ta marr me seriozisht. Tani per tani kam pergjegjesira ne jete. Pastaj ne skemi male ketej. Jo se sja hypi une. Po ska. Nje mal Arushi ( bear mountain) qe kam afer e kam ngrit ca here. Kaq mjafton per mua, lol
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur