Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Shqipėtarėt nėpėr botė

Shqipėtarėt nėpėr botė “Kam njė kėngė pėr tė kėnduar, e kam njė dert pėr te vajtuar, njė sėmundje e pashėruar, e qysh nga shekujt e kaluar./ Qaj moj zemėr e plagosur, vajto ti moj nėna plakė, mergimi djemtė t’i ka sosur, e ikin e s’tė vijnė mė prapė.”

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 06-02-2019, 09:54   #61
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,906
Thanks: 7,705
Thanked 3,550 Times in 1,858 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 156
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Per vucicin e di qe asht bir qeni; ai tjetri duhet te jet bir shkine. Kete m'a pohoi edhe kusherini i tyne, htaci.
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-02-2019, 13:12   #62
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,554
Thanks: 778
Thanked 748 Times in 308 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 79
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Socio Shiko postimin
Jo, une e di qe je shqipetar. Te njoh per kohe te gjate ketu. Megjithate, une mendoj qe je ngaterruar pak aty.
Jo, ne fakt une tani jam kosovar me kombesi, sepse nje komb i ri me emrin kosovar pothuajse lindi. Dhe une jetoj brenda kufijeve territorial te ketij shtet kombi. Pra, tash e tutje me llogarit si kosovar

Ndersa keto shtet-kombet e tjera ballkanike perfshi edhe Shqiperine i dijme se si dhe kur linden. Edhe termi “shqiptar” poashtu!

Citim:
Nuk ka identitet kombetar 'Ilir'. Termi 'Ilir' tregon vetem nje origjine te larget. Ndersa, 'Muslim' tregon edhe perkatesi fetare e edhe kombetare, se paku te boshnjaket kjo. Ata veten, nuk e quajne ndryshe pos, 'Muslimani'.

Keshtu qe ata me kete 'Illyrian Muslim' sipas tyre reprezentojne nacionalizmin e tyre ne menyre te plote; kombtarisht, fetarisht dhe me origjine gjoja autoktone.
Ia ke lene “Socio” emrin vetes, dhe nuk arrin ta besh dot dallimin ne mes te kombit, fese dhe etnise!

Fillimisht per t’ia bere zemren mal ketij labradorit qe rri ulur me gjuhen jashte duke nxjerre jarge nga goja, me akuzove se kam kopjuar boshnjaket! Qudi si nuk ma ke thene me heret kete gje, sepse nuk e kam shkrojtur sot, por me se paku tash e 4 vite e kam vu ne profil!

Pastaj fillon t’a arsyetosh veten duke u munduar te ‘shpjegosh’ se ne cfare raste perdoren termet “ilir” dhe “muslim”, dhe cfare tregojne keto terme!

Ja te tregoj une cfare di:

Ilir jane quajtur populli qe disa shekuj para Krishtit i kane banuar perafersisht keto troje ku jemi edhe ne sot, por edhe Serbine, Bosnjen e Dalmacine.. Iliri eshte quajtur pothuajse i gjithe ky rajon. Kete popull me perparimet e veta qe i kishte, e pushtuan dhe e shkaterruan romaket. E romanizuan te terin. Mirepo kete etni te fuqishme nuk arriten ta shkulin me rrenje, ta zhdukin nga faqja e dheut gjenin e tij! Ky popull me shume vuajtje e veshtiresi, shume here i vrare, i masakruar, i perndjekur e i tjetersuar ne kulture, arriti ta ruaj dhe ta pertrije deri ne ditet e sotme gjenin e tij.. faren e tij! Kjo fare, ky gjen, kjo vijimsi ilire jetoi me shekuj neper male, aty siguroi ekzistencen e vet. Ky gjen sot gjendet me se shumti ne ballkanin perendimor, ne Kosove, ne Veri te Shqiperise, ne Lugine, ne Mal te Zi e Maqedoni. Gjeni i tyre nuk ka zgjedhe fe as parti, as “kombsi”, gjendet edhe tek te krishtere, edhe tek musliman. Edhe tek ateiste madje. Gjeni i tyre gjendet edhe tek une, qe jam musliman me fe, prandaj i them vetes Illyrian-muslim! Sepse i tille jam. Gjenetika tash vone e deshmoi kete gje. Ua mbylli nje here e mire gojen injoranteve dhe serbomdhenjeve. I beri te rrijne koke ulur kur te diskutojne per vijimsi dhe autoktonsi ne keto troje. Ky pra eshte kuptimi i ketyre dy termeve, e jo ajo qe ke thene ti!

Citim:
Ndersa ty aty te mungon kryesorja: kombesia !
Kosovar, shqiptar, maqedon, grek, serb, musliman, i krishter, budist, jahudi..etj., etj., etj., shume lehte mund te behesh, mirepo ilir kurr jo!

Te lindesh ilir eshte mundesi*.

Te behesh ilir nuk ke mundesi*.

Hajt tash, mire metsh Socio!
__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gon! : 06-02-2019 nė 13:32
Gon! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-02-2019, 18:50   #63
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,348
Thanks: 4,000
Thanked 4,365 Times in 2,940 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 230
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gon! Shiko postimin
Po si i mendon ti rezultatet e voskopojareve?
Mvaret nga cila ane e Kalimashit gjindesh, ketej apo andej.

me te dalur rezultati Voskopoje ne Kosove sipas atyre levizjeve eshte very bad, sipas asaj qe lexova nga shkrimi me larte diku, ndersa Voskopojes in tu Ollbenia mendoj qe eshte ne rregull, eshte i njejti vend origjine.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-02-2019, 19:00   #64
Samiu
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 6,354
Thanks: 4,991
Thanked 3,165 Times in 1,572 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 150
Samiu ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gon! Shiko postimin
Jo, ne fakt une tani jam kosovar me kombesi, sepse nje komb i ri me emrin kosovar pothuajse lindi. Dhe une jetoj brenda kufijeve territorial te ketij shtet kombi. Pra, tash e tutje me llogarit si kosovar

..........................
Jo be dajko, se je ka bon hajgare qe besa...

Cka kemi t`re andej o dajko? Me shnet krejt mire?
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-02-2019, 19:37   #65
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,655
Thanks: 1,254
Thanked 2,057 Times in 1,177 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 78
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Samiu Shiko postimin
Jo be dajko, se je ka bon hajgare qe besa...

Cka kemi t`re andej o dajko? Me shnet krejt mire?
Ashtu them dhe unė...
S'besoj se ėshtė Matosh....
🖤 (1)
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-02-2019, 19:54   #66
Samiu
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 6,354
Thanks: 4,991
Thanked 3,165 Times in 1,572 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 150
Samiu ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Ashtu them dhe unė...
S'besoj se ėshtė Matosh....
Ne nje aspekt t`garantoj une qe nuk osht matosh...
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-02-2019, 03:21   #67
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,763
Thanks: 3,333
Thanked 2,664 Times in 1,799 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Samiu Shiko postimin
Ne nje aspekt t`garantoj une qe nuk osht matosh...
Ai e mendon ndryshe nga ēfarė garanton ti. Ose tė paktėn ai qė ja ka shkruar atė postim, sepse ky vetė nuk shkruan dot mė shumė se dy rreshta.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga King Bardhyl : 07-02-2019 nė 05:16
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-02-2019, 07:21   #68
Socio
.
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,768
Thanks: 7,633
Thanked 6,392 Times in 2,684 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gon! Shiko postimin
... Kosovar, shqiptar, maqedon, grek, serb, musliman, i krishter, budist, jahudi..etj., etj., etj., shume lehte mund te behesh, mirepo ilir kurr jo!

Te lindesh ilir eshte mundesi*.

Te behesh ilir nuk ke mundesi*.

Hajt tash, mire metsh Socio!
Qashtu po thojne edhe Boshnjaket, 'me t'leme e kena' !

Me akademi bile po thojne 40% ilire, e vec 15% sllave, dmth ma shume se krejte sllavet e tjere !

Mi smo Iliri muslimani.
Tash ti maju firmen sa te dush.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Socio : 07-02-2019 nė 07:40
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-02-2019, 07:44   #69
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,838
Thanks: 6,606
Thanked 1,885 Times in 1,069 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Socio Shiko postimin
Qashtu po thojne edhe Boshnjaket, 'me t'leme e kena' !

Me akademi bile po thojne 40%, ma shume se krejte sllavet e tjere !

Mi smo Iliri muslimani.
Tash ti maju firmen sa te dush.
A mund te gjinded ne anglisht ky shkrimi?
Goni eshte 100% korrekt, ai eshte autokton ballkans edhe mysliman.
Nuk e kuptoj pse keni probleme me njerzit qe besojn ne zot?! Eshte bere si trend te urrejm njerzit qe praktikojn fene. Kjo eshte shume gabim per mendimin tim.
Kurt ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-02-2019, 07:51   #70
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,763
Thanks: 3,333
Thanked 2,664 Times in 1,799 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
A mund te gjinded ne anglisht ky shkrimi?
Goni eshte 100% korrekt, ai eshte autokton ballkans edhe mysliman.
Nuk e kuptoj pse keni probleme me njerzit qe besojn ne zot?! Eshte bere si trend te urrejm njerzit qe praktikojn fene. Kjo eshte shume gabim per mendimin tim.
Nėse ėshtė 100% ballkanas ose jo, kėtė nuk e dimė.
Ndėrsa urrejtja fetare qė ti thua ėshtė pa kuptim. Askush nuk urrehet pėr fenė, krahinėn, bindjet e tija. Pėrkundrazi, ky anėtar ėshtė duke fyer, nėse je duke i lexuar postimet e tij.
Je i qartė Kurt?
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-02-2019, 07:54   #71
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,554
Thanks: 778
Thanked 748 Times in 308 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 79
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Socio Shiko postimin
Qashtu po thojne edhe Boshnjaket, 'me t'leme e kena' !

Me akademi bile po thojne 40%, ma shume se krejte sllavet e tjere !

Mi smo Iliri muslimani.
Tash ti maju firmen sa te dush.
Eshte konstatuar shkenctarisht qe sanxhaklinjt kane te drejte ta thone kete gje. Ndersa boshnjaket e Bosnjes dhe Hercegovines jo!

Mos valle ti tani je duke i konsideruar edhe sanxhaklijt boshnjak?!

Ndersa une nuk e mbaj firmen e tyre, por firmen time. Illyrian-muslim. Sepse i tille jam; Illyrian me gjen, muslim me fe.

Edhe njehere po ta perseris:

Shqiptar, maqedon, serb, boshnjak, grek, turk, torbesh, kosovar, tetovar shume lehte mund te behesh, ndersa Illyrian kurr jo!

Sepse eshte me te lindur.. eshte qeshtje gjeni. Nuk e di sa po mundesh me arrit me kuptu qe gjeni i Illyrianit nuk i ploteson dot deshirat e tua!
__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".
Gon! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-02-2019, 07:59   #72
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,838
Thanks: 6,606
Thanked 1,885 Times in 1,069 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Nėse ėshtė 100% ballkanas ose jo, kėtė nuk e dimė.
Ndėrsa urrejtja fetare qė ti thua ėshtė pa kuptim. Askush nuk urrehet pėr fenė, krahinėn, bindjet e tija. Pėrkundrazi, ky anėtar ėshtė duke fyer, nėse je duke i lexuar postimet e tij.
Je i qartė Kurt?
Me aq sa kuptova lexova une ju po veni ne dyshim profilin e tij iliryan muslim. Kjo eshte ofendim personal i nje individi. Dhe fakti tregon qe edhe pse e ka bere ate profil tash 4 vjet ai eshte korrekt me analizat e adn-se qe ka bere tash vone.
Puetja eshte pse duhet te na frikesoje neve dikush qe beson ne zot?! Specifikisht ne fene myslimane?! Ne asnje postim nuk e kam lexu qe ai ben thirrje oer sharia law, duket shume djal modern ne sjedhje dhe stil jetese, pse eshte feja dhe besimi ne zot problem ktu?
Kurt ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-02-2019, 08:03   #73
Socio
.
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,768
Thanks: 7,633
Thanked 6,392 Times in 2,684 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gon! Shiko postimin
Eshte konstatuar shkenctarisht qe sanxhaklinjt kane te drejte ta thone kete gje. Ndersa boshnjaket e Bosnjes dhe Hercegovines jo!

Mos valle ti tani je duke i konsideruar edhe sanxhaklijt boshnjak?!

Ndersa une nuk e mbaj firmen e tyre, por firmen time. Illyrian-muslim. Sepse i tille jam; Illyrian me gjen, muslim me fe.

Edhe njehere po ta perseris:

Shqiptar, maqedon, serb, boshnjak, grek, turk, torbesh, kosovar, tetovar shume lehte mund te behesh, ndersa Illyrian kurr jo!

Sepse eshte me te lindur.. eshte qeshtje gjeni. Nuk e di sa po mundesh me arrit me kuptu qe gjeni i Illyrianit nuk i ploteson dot deshirat e tua!
Shiko aty, per Bosnen dhe Hercegovinen behet fjale, jo Sanxhakun !

Nuk eshte ceshtje e deshires time por e pretendimeve dhe krenarise se tyre. Ne gene po thojne qe jane iliriane dhe musliman, sikur ti. Une nuk po dalloj asgje ne mes teje dhe ketyre pos qe po shkruan ne gjuhen shqipe. Nese je kosovar mund te jesh edhe musliman (boshnjak) kosove, pak rendesi ka.
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-02-2019, 08:08   #74
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,763
Thanks: 3,333
Thanked 2,664 Times in 1,799 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Me aq sa kuptova lexova une ju po veni ne dyshim profilin e tij iliryan muslim. Kjo eshte ofendim personal i nje individi. Dhe fakti tregon qe edhe pse e ka bere ate profil tash 4 vjet ai eshte korrekt me analizat e adn-se qe ka bere tash vone.
Puetja eshte pse duhet te na frikesoje neve dikush qe beson ne zot?! Specifikisht ne fene myslimane?! Ne asnje postim nuk e kam lexu qe ai ben thirrje oer sharia law, duket shume djal modern ne sjedhje dhe stil jetese, pse eshte feja dhe besimi ne zot problem ktu?
Edhe njėherė Kurt, nuk ka lidhje feja nė kėtė muhabet. Po flasim pėr tjetėr gjė.
Sa pėr profilin, Socio i bėri njė sqarim tė saktė ose siē siē i themi ne tė kopsitur.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-02-2019, 08:21   #75
Samiu
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 6,354
Thanks: 4,991
Thanked 3,165 Times in 1,572 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 150
Samiu ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Ai e mendon ndryshe nga ēfarė garanton ti. Ose tė paktėn ai qė ja ka shkruar atė postim, sepse ky vetė nuk shkruan dot mė shumė se dy rreshta.
M`ke kuptu gabim Bardhyl
Une te garantoj ty se une nuk garantoj gje pa qene e garantuar...
Une e njoh Gon-in personalisht. Jemi shume afer njeri tjetrit. Ne fshatin nga ai vjen jetojne apo vijne edhe "matoshet" nga mbiemri. Dhe une e kisha pikerisht n`kete aspekt, se Goni nuk eshte "matosh".
Ne edhe kete forme te te shprehurit e perdorim, nder te tjera, kur duam te themi se dikush nuk eshte krasniq, matosh apo morine...


P.s. kam verejt se fundmi se ju dy jeni ne nje "konflikt muhabetesh virtuale", por kshtu e ka virtualiteti. Shume shpejt e leht merr njeri pershtypje te gabuara virtuale per tjetrin dhe...plas sherri. Por do te kaloj edhe kjo "e keqe" nje dite. Madje edhe do te qeshni me vetveten, se cfare e si keni bo e thon.....
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-02-2019, 08:32   #76
Samiu
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 6,354
Thanks: 4,991
Thanked 3,165 Times in 1,572 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 150
Samiu ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gon! Shiko postimin
Eshte konstatuar shkenctarisht qe sanxhaklinjt kane te drejte ta thone kete gje. Ndersa boshnjaket e Bosnjes dhe Hercegovines jo!

Mos valle ti tani je duke i konsideruar edhe sanxhaklijt boshnjak?!

Ndersa une nuk e mbaj firmen e tyre, por firmen time. Illyrian-muslim. Sepse i tille jam; Illyrian me gjen, muslim me fe.

Edhe njehere po ta perseris:

Shqiptar, maqedon, serb, boshnjak, grek, turk, torbesh, kosovar, tetovar shume lehte mund te behesh, ndersa Illyrian kurr jo!

Sepse eshte me te lindur.. eshte qeshtje gjeni. Nuk e di sa po mundesh me arrit me kuptu qe gjeni i Illyrianit nuk i ploteson dot deshirat e tua!
Dhe ti me plot te drejt mban dhe duhet ta mbash kete titull ta quaj keshtu, per veten nese deshiron. Ke genin Ilir, besimin musliman, dhe kaq. N.rr.s. kush tjeter cka, pse dhe si e quan veten...
Por vetem mos thuaj se je "kosovar" nga kombesia...kete, dje a pardje e ke thon nga zemra e plast, e di une...
Pastaj ske per cka t`i pergjgijesh cdo postimi apo reagimi...vrimaat e gardhit nuk do t`i mbyllesh kurre, e as gojat e njerezve...
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Samiu : 07-02-2019 nė 08:34
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-02-2019, 08:32   #77
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,763
Thanks: 3,333
Thanked 2,664 Times in 1,799 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Samiu Shiko postimin
M`ke kuptu gabim Bardhyl
Une te garantoj ty se une nuk garantoj gje pa qene e garantuar...
Une e njoh Gon-in personalisht. Jemi shume afer njeri tjetrit. Ne fshatin nga ai vjen jetojne apo vijne edhe "matoshet" nga mbiemri. Dhe une e kisha pikerisht n`kete aspekt, se Goni nuk eshte "matosh".
Ne edhe kete forme te te shprehurit e perdorim, nder te tjera, kur duam te themi se dikush nuk eshte krasniq, matosh apo morine...
Tani ai e tha vetė qė nuk e konsideron veten Shqiptar. Nėse kjo ėshtė ēėshtje origjine apo zgjedhje e tij personale unė nuk e di dhe sinqerisht nuk mė intereson. Ai kėshtu u shpreh.
Citim:
P.s. kam verejt se fundmi se ju dy jeni ne nje "konflikt muhabetesh virtuale", por kshtu e ka virtualiteti. Shume shpejt e leht merr njeri pershtypje te gabuara virtuale per tjetrin dhe...plas sherri. Por do te kaloj edhe kjo "e keqe" nje dite. Madje edhe do te qeshni me vetveten, se cfare e si keni bo e thon.....
Ėshtė pak mė ndryshe kjo pjesė o Sami. Megjithatė duke folur pėr kėtė person, ky ose mė saktė ata qė e mėsojnė, janė duke mė fyer nė origjinėn time. Ky person nuk ka burrėri dhe pikėrisht kėtė "hile" loz. Unė tė shaj nė origjinėn tėnde sepse e di qė ti nuk do ta bėsh kėtė gjė, sepse siē thotė ky "ti nuk je burrė qė ta bėsh kėtė", kėshtu shprehet ky. Pra jemi nė kushte tė pabarabarta, sepse e ka tė qartė, siē edhe ja thashė nė e-mail qė unė kam respekt pėr veten time nė radhė tė parė dhe nuk e ul veten nė nivelin e kėtij apo atyre plehrave qė e mėsojnė.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-02-2019, 08:38   #78
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,507
Thanks: 15,103
Thanked 9,025 Times in 6,088 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Tani ai e tha vetė qė nuk e konsideron veten Shqiptar. Nėse kjo ėshtė ēėshtje origjine apo zgjedhje e tij personale unė nuk e di dhe sinqerisht nuk mė intereson. Ai kėshtu u shpreh.


Ėshtė pak mė ndryshe kjo pjesė o Sami. Megjithatė duke folur pėr kėtė person, ky ose mė saktė ata qė e mėsojnė, janė duke mė fyer nė origjinėn time. Ky person nuk ka burrėri dhe pikėrisht kėtė "hile" loz. Unė tė shaj nė origjinėn tėnde sepse e di qė ti nuk do ta bėsh kėtė gjė, sepse siē thotė ky "ti nuk je burrė qė ta bėsh kėtė", kėshtu shprehet ky. Pra jemi nė kushte tė pabarabarta, sepse e ka tė qartė, siē edhe ja thashė nė e-mail qė unė kam respekt pėr veten time nė radhė tė parė dhe nuk e ul veten nė nivelin e kėtij apo atyre plehrave qė e mėsojnė.
Ka pasur dhe arrnaute boshnjak qe kane bashkepunuar me krajlin serb.Duhet te gerrmoni ne arkiva serbe...

Diten e mire nga Beni se do i fus i te qethme trendy.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-02-2019, 08:45   #79
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,838
Thanks: 6,606
Thanked 1,885 Times in 1,069 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Edhe njėherė Kurt, nuk ka lidhje feja nė kėtė muhabet. Po flasim pėr tjetėr gjė.
Sa pėr profilin, Socio i bėri njė sqarim tė saktė ose siē siē i themi ne tė kopsitur.
Eshte ceshtje delikate kjo puna e patriotizmit mes neve shqiptarve.
Shumica qe bejn patriotizmin shqiptar nga ata qe njoh ne jeten rreale ma shpifin komplet saqe as nuk dua te jem patriot nga inati vetem mos te kem dicka te perbashket me to,lol
🖤 (1)
Kurt ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-02-2019, 08:47   #80
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,838
Thanks: 6,606
Thanked 1,885 Times in 1,069 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Ka pasur dhe arrnaute boshnjak qe kane bashkepunuar me krajlin serb.Duhet te gerrmoni ne arkiva serbe...

Diten e mire nga Beni se do i fus i te qethme trendy.
Dushani thojn se ka patur kaloresat me te forte qe kane folur vetem shqip.
Kurt ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur