Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Filozofia | Psikologja | Sociologjia

Filozofia | Psikologja | Sociologjia Gjithēka qė ka tė bėjė me misterin me emrin "Njeri".

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 01-09-2018, 15:44   #81
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 16,963
Thanks: 12,996
Thanked 7,956 Times in 4,652 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 230
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Nuk ndjej emocione!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
hedonizmi psikologjik i referohet supozimit se kėnaqėsia ėshtė qėllimi kryesor i njeriut.
ne pergjithesi njerez te tille jane te semure por nuk jane agresive jan ne boten e vete .

ps: se kisha per Elianin lol
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-09-2018, 15:46   #82
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,668
Thanks: 371
Thanked 1,934 Times in 1,306 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Nuk ndjej emocione!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
hedonizmi psikologjik i referohet supozimit se kėnaqėsia ėshtė qėllimi kryesor i njeriut.
i referohesha rilindjes, rimarrjes, riperteritjes me hapa qofshin te ngadalte por te sigurt deri ne finale...kenaqesi, lumturi, happy end...

p.s. te trumbetosh finale pa ditur rrugen sikur s'shkon...
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-09-2018, 15:48   #83
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,668
Thanks: 371
Thanked 1,934 Times in 1,306 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Nuk ndjej emocione!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
ne pergjithesi njerez te tille jane te semure por nuk jane agresive jan ne boten e vete .

ps: se kisha per Elianin lol
s'ka mundesi te flitet per semundje, por me shume per monotoni apo kur e zhyt veten ne halle (qofshin edhe te kota)...
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Elian70 pėlqehet nga
i vjetėr 01-09-2018, 15:49   #84
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,174
Thanks: 14,907
Thanked 8,792 Times in 5,919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Nuk ndjej emocione!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elian70 Shiko postimin
i referohesha rilindjes, rimarrjes, riperteritjes me hapa qofshin te ngadalte por te sigurt deri ne finale...kenaqesi, lumturi, happy end...

p.s. te trumbetosh finale pa ditur rrugen sikur s'shkon...
ehhhhhh.skele,toronto,kucbaba,jeshile...GJEMBASH.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-09-2018, 15:54   #85
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,668
Thanks: 371
Thanked 1,934 Times in 1,306 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Nuk ndjej emocione!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
ehhhhhh.skele,toronto,kucbaba,jeshile...GJEMBASH.
epo me jeshile gjembash e trembim ujkun ne Laberi, qe te bej me shume tym...
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-12-2018, 19:54   #86
Jetmira
V.I.P
 
Avatari i Jetmira
 
Data e antarėsimit: Apr 2014
Posts: 2,455
Thanks: 1,139
Thanked 1,042 Times in 419 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
Jetmira ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Nuk ndjej emocione!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elian70 Shiko postimin
Jeta te perball shume here me dallge qe sa vene e rriten. Njeriu krijon shoqeri dhe del gjithnje nje maskara apo xheloz apo te paafte qe te krijon probleme dhe te ndan nga ajo, apo me pas kupton qe keto shoqeri volvokse jane pa rrenje. Megjithate ka shoqeri qe jeta i ka derguar shume larg dhe nuk ke mundesi komunikimi apo qofte te pish edhe nje kafe. Kjo sjell edhe ate qe nuk arrin me te provosh me emocione per persona, qofshin keta te rinj(jo si moshe). E di se do te zhgenjehesh dhe fillon te te sundoje ajo buzeqeshja hipokrite dhe interesash aq sa ndonjehere te neveritet edhe vetja. Nuk eshte se koncentrohem te vetja ne menyre qe te gjej rrugen time per te larguar vemendjen nga te tjeret. Me pak fjale si me miq si pa miq nuk ndryshon me gje dhe nuk me ben shume pershtypje.

p.s. Cfare duhet bere ne menyre qe te rilinden emocionet?
Njerezit jane aq te forte,por aq edhe te dobet.
Emocionet lindin bashke me njeriun nuk largohen sa hap e mbyll syte
Cdo njeri ne kte jete ka pasur munges lumturie/paqeje apo dashurie
Une nuk e quaj depresion,por boshllek
Mendoj se ndoshta stina ndikon tek boshlleku qe ndjen.
Muzika, shoqerimi me njerez optimist madje e vete natyra te ndihmon te perjetosh emocione
Nuk e kam personale per ty,por tu drejtova ty.
Kjo vlen per tgjithe njerezit qe ndjejne boshllek
Jetmira nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-12-2018, 20:50   #87
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,683
Thanks: 6,352
Thanked 1,774 Times in 1,001 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 102
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Nuk ndjej emocione!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elian70 Shiko postimin
Jeta te perball shume here me dallge qe sa vene e rriten. Njeriu krijon shoqeri dhe del gjithnje nje maskara apo xheloz apo te paafte qe te krijon probleme dhe te ndan nga ajo, apo me pas kupton qe keto shoqeri volvokse jane pa rrenje. Megjithate ka shoqeri qe jeta i ka derguar shume larg dhe nuk ke mundesi komunikimi apo qofte te pish edhe nje kafe. Kjo sjell edhe ate qe nuk arrin me te provosh me emocione per persona, qofshin keta te rinj(jo si moshe). E di se do te zhgenjehesh dhe fillon te te sundoje ajo buzeqeshja hipokrite dhe interesash aq sa ndonjehere te neveritet edhe vetja. Nuk eshte se koncentrohem te vetja ne menyre qe te gjej rrugen time per te larguar vemendjen nga te tjeret. Me pak fjale si me miq si pa miq nuk ndryshon me gje dhe nuk me ben shume pershtypje.

p.s. Cfare duhet bere ne menyre qe te rilinden emocionet?
Ti qenke mire fare plako. Une jam ba me vra veten se mduket qe ndjej shume,lol
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Kurt pėlqehet nga
i vjetėr 30-12-2018, 22:08   #88
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,174
Thanks: 14,907
Thanked 8,792 Times in 5,919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Nuk ndjej emocione!

Nje kendveshtrim....


Dhe mbase ju ndihmuam

vitin e ri .
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur