Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Ēėshtja kombėtare

Ēėshtja kombėtare Nė kėtė forum diskutohet vetėm mbi ēėshtjen tonė kombėtare dhe interesat shqiptare nė trojet etnike dhe nė mbarė botėn.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 10-01-2019, 15:27   #21
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 17,174
Thanks: 13,164
Thanked 8,033 Times in 4,688 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 238
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush dhe pse po e betonizon Shqipėrinė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Venom Shiko postimin
Duket qarte qe je vertete me super bindje te majta. Ndoshta ke ndonje robin tend ke PS ne Shqiperi por nuk tregon.

Po normal per leke ca sbejne njerezit lol
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-01-2019, 15:30   #22
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 12,992
Thanks: 1,411
Thanked 8,019 Times in 3,526 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 293
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush dhe pse po e betonizon Shqipėrinė?

Po c’te burgosi ama. Ju sistemin e keni me imunitete, me mos aprovime e bojkote parlamentesh, me cadra e terrci e verrci. Keni nje sistem te tere te korruptuar qe nga ai te gjykata e deri te pastruesi. Ku t’gjejne menyren me gllaberu te gjithe . Reformat sa here hidhen, sa behen ‘anal-izat nga pseudo gazetare e pseudo intelektual gjoja me debate neper media, eshte nje shperlarje e madhe truri atje, nje kazan qe jo Rama po asnje su mer dot persiper e tju rregulloj aq shpejt sac kerkoni ju. Vetingun se aprovoni etc. perfundimisht se me le pa pune lol, ndryshimet po vijne atje, behen po me ngadalsi te madhe se ka shume negativitet. Energji negative. Ne fakt meqe nami me ka dale ketu si pioniere e kamunizmit dhe bindjeve te mia pulitike, do ta mendoj me seriozisht kete punen e politikes. Te kap ndonje vend atje ne parti. U never know mbase kthehem nje dite
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-01-2019, 15:36   #23
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 5,353
Thanks: 2,731
Thanked 2,703 Times in 1,507 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 147
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush dhe pse po e betonizon Shqipėrinė?

Prap e bere shenjtor Ramen ncncnc.

PS. Performer, sma do mendja se merr leke jo, thjeshte eshte komuniste brenda e nuk ndryshon dot.
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-01-2019, 15:42   #24
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 17,174
Thanks: 13,164
Thanked 8,033 Times in 4,688 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 238
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush dhe pse po e betonizon Shqipėrinė?

e thashe kshu ne sensin e pergjithshem dy duar ferkojn njera tjetren , por tpakten kjo nuk con guru indjan ne aeroport ….
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Performer pėlqehet nga
i vjetėr 10-01-2019, 18:35   #25
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,684
Thanks: 799
Thanked 1,519 Times in 875 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 148
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush dhe pse po e betonizon Shqipėrinė?

O njerez kur do e kuptoni qe nuk eshte ceshtje betoni por eshte ceshtje urbanistike. Ktu njerzit kane nje huq qe degjojne nje shprehje dhe u duket cool ta perdorin , beton beton beton lol. Po me ca dreqin do ndertosh po nuk perdore beton?

Problemi pra nuk eshte betoni sepse kryeqytete si Tirana do zhvillohen dhe duhet te zhvillohen , por problemi eshte si po zhvillohet , sa respektohet plani urban i qytetit, projektet , densiteti , distanca nga njeri tjetri , cilesia ..etj.

Me poshte kemi 2-3 foto...

Barcelonen dhe Tiranen , edhe ne barcelone ka beton sic e shihni...

Ku eshte ndryshimi?

Ne barcelone te kenaqet syri nga ana estetike dhe menyra si eshte ndertuar dhe si eshte respektuar plani urbananistik.
Ndersa ne tirane te kap dhimbja kokes sepse ka lagje ku nuk futet dot zjarrefikesja , ku mbizoteron kaosi dhe ku rregullat e lojes nuk jane respektuar.

Fajtori?

Sali shpellari i pari me moton nderto ku tet doje trapi...
Ed droga me moton 20% po deshe...
Lul hollandezi pason...
..dhe Veliaj qe po e vazhdon..por ne menyre me te moderuar a thu se dielli mbulohet me shoshe.
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i AAO pėlqehet nga
i vjetėr 11-01-2019, 01:23   #26
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Posts: 1,655
Thanks: 1,234
Thanked 764 Times in 477 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
murik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Kush dhe pse po e betonizon Shqipėrinė?

Shqiperia eshte nje vend qe nuk prodhon asgje.Vetem ekonomia informale lulezon.Ndertimi eshte sektori me i pershtatshem per te pastruar parate.Ndaj vazhdon ndertimi vend e pa vend edhe pse kemi mbetur vetem 2.6 milione dhe jane me mijera apartamente e shtepi bosh. Po ta shohesh Shqiperine nga ajri i ngjan nje Favelas gjigante.Eshte nje katastrofe ekologjike e cila do te kete pasoja per dekada me rradhe.E keqja eshte se nuk po i duket fundi ketij fenomeni, e lere pastaj te shpresosh per riparime.
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i murik pėlqehet nga
i vjetėr 25-02-2019, 19:16   #27
Erdhi Dimri
me ortekė
 
Avatari i Erdhi Dimri
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Upstate NY
Posts: 661
Thanks: 377
Thanked 339 Times in 204 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
Erdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush dhe pse po e betonizon Shqipėrinė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
O njerez kur do e kuptoni qe nuk eshte ceshtje betoni por eshte ceshtje urbanistike. Ktu njerzit kane nje huq qe degjojne nje shprehje dhe u duket cool ta perdorin , beton beton beton lol. Po me ca dreqin do ndertosh po nuk perdore beton?

Problemi pra nuk eshte betoni sepse kryeqytete si Tirana do zhvillohen dhe duhet te zhvillohen , por problemi eshte si po zhvillohet , sa respektohet plani urban i qytetit, projektet , densiteti , distanca nga njeri tjetri , cilesia ..etj.

Me poshte kemi 2-3 foto...

Barcelonen dhe Tiranen , edhe ne barcelone ka beton sic e shihni...

Ku eshte ndryshimi?

Ne barcelone te kenaqet syri nga ana estetike dhe menyra si eshte ndertuar dhe si eshte respektuar plani urbananistik.
Ndersa ne tirane te kap dhimbja kokes sepse ka lagje ku nuk futet dot zjarrefikesja , ku mbizoteron kaosi dhe ku rregullat e lojes nuk jane respektuar.

Fajtori?

Sali shpellari i pari me moton nderto ku tet doje trapi...
Ed droga me moton 20% po deshe...
Lul hollandezi pason...
..dhe Veliaj qe po e vazhdon..por ne menyre me te moderuar a thu se dielli mbulohet me shoshe.
Eshte ceshtje betoni... Shikoni se cfare shkruhet sot ne the Guardian, per betonin... t'ia lexojne Veliajit kete...

https://www.theguardian.com/cities/2...erial-on-earth

Ja edhe nje shkrim tjeter...

https://www.theguardian.com/cities/2...ime-cement-tax
Erdhi Dimri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Erdhi Dimri pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur