Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Arti dhe Kultura > Arti Shqiptar

Arti Shqiptar Gjithēka mbi artin. Nė kėtė dhomė ftojmė artistėt shqiptarė nė mėrgim tė publikojnė pjesė nga jeta dhe vepra e tyre. Kėnaqni fansat tuaj por dhe tė gjithė komunitetin tonė!

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 28-10-2018, 21:16   #1
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,442
Thanks: 10,686
Thanked 5,742 Times in 2,724 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 184
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Kulturė: Mat - Klos, "Petralba" kultivon vlerat kulturore tė krahinės sė Klosit

Kulturė: Mat - Klos

Grupi Folklorik ”Petralba ” shpalosi edhe njė herė vlerat kulturore tė krahinės sė Klosit

Nė Tetovė tė Maqedonisė, tė ftuar nga vllezėrit Jashar e Idajet Sejdiu tek emisioni "Tradita", Topestrada TV, tė pranishėm ishin artistė, anėtarė tė Grupit Folklorik "Petralba" Bashkia Klos, me kryetar, zoti Ikli Punavija.

Me kėtė rast, pėrvec pjesės foljore, ku u fol pėr shoqatėn nė pėrgjithėsi, por edhe pėr kulturėn e asaj ane, emisioni u pėrshkua me njė program tė shkurtėr artistik me kėngė valle dhe melodi, luajtur nė instrumente popullore nga krahina e Matit, nga instrumentisti i talentuar Ikli Punavija nė fyell, lauri, bilbil, ēifteli; nė ēiftelin matjane ekzekutuar nga Shaban Cibaj; rapsodi tė kėnduar nga rapsodi i njohur klosjan, zoti Avni Hoxha, vallet ekzekutuar nga valltari i njohur Klosjan zoti Ferit Hoxha, nė cigon Veri Koburja ,Adhurim Xhepi e nė lodėr Man Xhepi. Valle vendēe matjane ekzekutuar nga valltarja matjane, Sajme Merraj.

Morėn pjesė edhe Pėrgjegjėsi i Zyrės Arsimore Bashkia Klos, zoti Ramazan Mjeshtri dhe kryetari i Klubit tė Shkrimtarėve e Artistėve "Pjetėr Budi" Mat, zoti Hamdi Hysuka.

__________________
devollitėt thonė

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gi de Masha : 28-10-2018 nė 21:23
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur