Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Filozofia | Psikologja | Sociologjia

Filozofia | Psikologja | Sociologjia Gjithēka qė ka tė bėjė me misterin me emrin "Njeri".

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 14-08-2019, 07:45   #1
Onyx
Unpredictable
 
Avatari i Onyx
 
Data e antarėsimit: Mar 2016
Posts: 4,862
Thanks: 406
Thanked 1,586 Times in 1,004 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
Onyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėm
Karakteristikat e njerėzve tė ndjeshėm

Ekzistojnė 6 karakteristika tė personave tė ndjeshėm qė i bėjnė ata mė tė fortė se shumė tė tjerė. Sepse ndjeshmėria nuk ėshtė sinonim i dobėsisė, por i forcės sė brendshme.Mos e pėrbuzni ndjeshmėrinė e askujt. Ndjeshmėria e kujtdo ėshtė zgjuarsia e tij. (Charles Baudelaire)

Kjo ėshtė arsyeja pse tė qenit njeri i ndjeshėm do tė thotė, para sė gjithash, tė jesh njeri i veēantė, individė qė nuk maskon emocionet dhe humorin. Nėse zgjuarsia e tė gjithėve fshihet pas kėtij muri rreptėsisht individual qė ne e quajmė ndjeshmėri, kėto janė forca dhe rezistenca. Karakteristika qė, sot, bėjnė ndryshimin e vėrtetė nė njė botė qė inkurajon vetėm anėn sipėrfaqėsore.

Le tė shohim atėherė pse njerėzit e ndjeshėm janė gjithashtu njerėzit mė tė fortė.

6 karakteristikat e personave tė ndjeshėm:

Njerėzit e ndjeshėm nuk i frikėsohen dashurisė

Kush i ushqen ndjenjat dhe emocionet e tyre ėshtė njė person qė nuk ka frikė nga pasojat. Edhe kur dashuria ekspozon ndaj rreziqeve, dėshtimit, heqjes dorė. Dashuria, ndonjėherė, nuk ėshtė gjithmonė njė shėtitje romantike dhe kėrkon guxim dhe forcė. Kjo ėshtė arsyeja pse ata qė ekspozojnė ndjeshmėrinė e tyre ndaj dusheve tė shkaktuara nga dashuria, tregojnė njė karakter dhe forcė ndaj tė huajve tė tjerė.

Njerėzit e ndjeshėm janė tė vėmendshėm ndaj detajeve.

Ndėrgjegjėsimi ėshtė po aq i rrallė sa ndjeshmėria. Kjo ėshtė arsyeja pse tė jesh i ndjeshėm do tė thotė tė kesh parasysh detaje dhe gjėra tė vogla. Ato detaje qė shpesh bėjnė diferencėn nė njė marrėdhėnie ose nė njė ēėshtje pune. Vėmendja kushtuar detajeve nuk ėshtė vetėm ēėshtje precize por edhe ndjeshmėrie ndaj tjetrit.

Ata janė krijues

Ne e kemi parė mė parė, me frazėn e mrekullueshme tė Baudelaire. Gjeniu, imagjinata dhe krijimtaria zėnė vend nė ndjeshmėri. Diēka qė arrin tė shohė dritėn jo pėrmes forcės dhe aktit tė vendosur, por pėrmes magjisė qė vetėm personi i ndjeshėm mund ta shprehė.

Ata bazohen nė pėrvoja

Jeta ėshtė njė palestėr e vazhdueshme, njė pėrvojė qė mėson diēka ēdo ditė. Kjo ėshtė arsyeja pse vlerėsimi i pėrvojave dhe konsiderimi i tyre si bagazhi mė i mirė pėr tė marrė me vete ėshtė njė cilėsi tjetėr e njerėzve tė ndjeshėm.

Ata e duan natyrėn

Vetėm njė frymė thellėsisht e vėmendshme e aftė tė rrėmbejė dhe tė perceptojė zėrin e natyrės arrin tė mėsojė prej saj. Mėsimet qė qeniet njerėzore, kur janė nė gjendje t’i kuptojnė dhe pėrpunojnė, mund t’i pėrdorin pėr mirėqenien e tyre dhe atė tė mjedisit ku ata jetojnė.

Transmetojnė pozitivitet

Tė qenit pranė njė personi tė ndjeshėm prodhon vėmendje, zgjon ndjenjat qė ndonjėherė janė tė pėrgjumura, transmeton pozitivitet. Vetėm ata qė janė nė gjendje tė jetojnė pa maska dhe nuk kanė frikė nga gjykimi i tė tjerėve, mund t’ua mėsojnė kėtė vlerė tė tjerėve.
__________________
I am only responsible for what I say, not for what you understand.
Onyx nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-08-2019, 10:12   #2
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 15,266
Thanks: 795
Thanked 1,287 Times in 960 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 120
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Re: Karakteristikat e njerėzve tė ndjeshėm

fiks si une qenkan !
🖤 (1)
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-08-2019, 10:19   #3
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 24,810
Thanks: 10,795
Thanked 9,121 Times in 5,833 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 471
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Re: Karakteristikat e njerėzve tė ndjeshėm

Hapesi i temes ka pershkruar kaRaKterIstiKat e shoku_tankut......pse re kaq i mire na qenka ki?
__________________
"Every heart sings a song, incomplete, until another heart whispers back. Those who wish to sing always find a song. At the touch of a lover, everyone becomes a poet." - Plato
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-08-2019, 10:21   #4
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 15,266
Thanks: 795
Thanked 1,287 Times in 960 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 120
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Re: Karakteristikat e njerėzve tė ndjeshėm

nuk e di po te gjitha ato qe ishin shkruar ne leter jane fiks per ty o vani...
🖤 (1)
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-08-2019, 10:26   #5
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 24,810
Thanks: 10,795
Thanked 9,121 Times in 5,833 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 471
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Re: Karakteristikat e njerėzve tė ndjeshėm

pa pa paaa ki qerratai do te lecise edhe letren kur e mban me koke poshte.....thesin Agaaa.
__________________
"Every heart sings a song, incomplete, until another heart whispers back. Those who wish to sing always find a song. At the touch of a lover, everyone becomes a poet." - Plato
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-08-2019, 18:32   #6
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,114
Thanks: 1,429
Thanked 2,032 Times in 1,061 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 140
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Re: Karakteristikat e njerėzve tė ndjeshėm

Une nuk e di nga, qysh e tek me njeh mua kaq mir zotni a zoje e nderume qi ke ba ket shkrim. Une nuk te njoh fare! Megjithate nuk i heq as nji pik a presje.

P.s Onyx duhet te ruash te drejtat e autorit kur perhap shkrume te tilla. Duhet te permendesh autorin ose buimin e artikullit.
🖤 (2)
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-08-2019, 18:36   #7
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,114
Thanks: 1,429
Thanked 2,032 Times in 1,061 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 140
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Re: Karakteristikat e njerėzve tė ndjeshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Hapesi i temes ka pershkruar kaRaKterIstiKat e shoku_tankut......pse re kaq i mire na qenka ki?
Ai eshte nudist. A ka me transparent e me te ndjeshem se nudisti
🖤 (1)
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-08-2019, 18:50   #8
kanina
V.I.P
 
Avatari i kanina
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 11,309
Thanks: 143
Thanked 1,247 Times in 927 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 128
kanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėm
Re: Karakteristikat e njerėzve tė ndjeshėm

Zakonisht qajne dhe preken shpejte.

Querraviten. ...
__________________
Don't feel guilty you are good as you are.
kanina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-08-2019, 19:14   #9
Eden
.
 
Avatari i Eden
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Posts: 11,815
Thanks: 2,458
Thanked 4,421 Times in 2,841 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
Eden ka mbyllur reputacionin
Re: Karakteristikat e njerėzve tė ndjeshėm

Si duket te gjithe e paskemi gjet veten ne kete shkrim

Njerez kaq te ndjeshem shqipet, edhe su dukej lol
Eden nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-08-2019, 19:34   #10
ana_gend
V.I.P
 
Avatari i ana_gend
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 3,817
Thanks: 689
Thanked 899 Times in 310 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 67
ana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėm
Re: Karakteristikat e njerėzve tė ndjeshėm

Pervec njeres te tjerat mi ka gjet
🖤 (1)
ana_gend nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-08-2019, 19:38   #11
Erdhi Dimri
me ortekė
 
Avatari i Erdhi Dimri
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Upstate NY
Posts: 689
Thanks: 387
Thanked 363 Times in 223 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
Erdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėm
Re: Karakteristikat e njerėzve tė ndjeshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ana_gend Shiko postimin
Pervec njeres te tjerat mi ka gjet
qan shume ne darke
🖤 (1)
Erdhi Dimri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-08-2019, 19:42   #12
ana_gend
V.I.P
 
Avatari i ana_gend
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 3,817
Thanks: 689
Thanked 899 Times in 310 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 67
ana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėm
Re: Karakteristikat e njerėzve tė ndjeshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Erdhi Dimri Shiko postimin
qan shume ne darke
jo jo nuk qurravitem
ana_gend nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-08-2019, 20:00   #13
Prudence
V.I.P
 
Avatari i Prudence
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Posts: 5,978
Thanks: 3,960
Thanked 6,676 Times in 2,257 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 125
Prudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėm
Re: Karakteristikat e njerėzve tė ndjeshėm

Nese te mungon njera, quhet?

Njerzit e ndjeshem mund mos ti dallosh kurre.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about.
Be kind. Always.
🖤 (1)
Prudence nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-08-2019, 12:29   #14
Erdhi Dimri
me ortekė
 
Avatari i Erdhi Dimri
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Upstate NY
Posts: 689
Thanks: 387
Thanked 363 Times in 223 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
Erdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėm
Re: Karakteristikat e njerėzve tė ndjeshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Prudence Shiko postimin
Nese te mungon njera, quhet?
Varet kur te mungon. Nese te mungon ne mengjes, kur pin kafen, je njeri i ndjeshem. Nese te mungon ne mes te nates, kur te duket krevati bosh, je njeri i nxehte.
Erdhi Dimri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-08-2019, 12:52   #15
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 13,486
Thanks: 1,465
Thanked 8,331 Times in 3,689 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 299
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Re: Karakteristikat e njerėzve tė ndjeshėm

Une jam tmerrdisht e ndjeshme. Ato qe jane permendur aty po e pooo, por dhe ca extra te tjera qe me bejne tmerrsisht sensitive.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-08-2019, 13:30   #16
Erdhi Dimri
me ortekė
 
Avatari i Erdhi Dimri
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Upstate NY
Posts: 689
Thanks: 387
Thanked 363 Times in 223 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
Erdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėm
Re: Karakteristikat e njerėzve tė ndjeshėm

Une ndiej shiun dy ore perpara se te bjere. I thashe doktoreshes qe e kam zemren e madhe dhe ajo mu pergjigj se shiun e ndiej per shkak te arthritit.
Erdhi Dimri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-08-2019, 13:31   #17
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 18,004
Thanks: 13,790
Thanked 8,417 Times in 4,926 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 243
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Re: Karakteristikat e njerėzve tė ndjeshėm

Jam aq e ndjeshme sa dhe kte temen se lexoj dot se me ben te ndjeshme
🖤 (1)
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-08-2019, 13:13   #18
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 24,810
Thanks: 10,795
Thanked 9,121 Times in 5,833 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 471
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Re: Karakteristikat e njerėzve tė ndjeshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mano Shiko postimin
Ai eshte nudist. A ka me transparent e me te ndjeshem se nudisti
Un per te ndershem e di por sa per nudist trensparent, bilahi vallahi se ve doren ne ungjill.
__________________
"Every heart sings a song, incomplete, until another heart whispers back. Those who wish to sing always find a song. At the touch of a lover, everyone becomes a poet." - Plato
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-08-2019, 21:19   #19
Mistrece
.
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,546
Thanks: 142
Thanked 4,512 Times in 2,524 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 322
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Re: Karakteristikat e njerėzve tė ndjeshėm

Mua me mungon ndjeshmeria, eshte e rende kjo?
__________________
Festina lente!
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-08-2019, 21:54   #20
Kasėmi
Super Anėtar
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Posts: 129
Thanks: 0
Thanked 23 Times in 17 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 1
Kasėmi ėshtė nė rrugė tė mbarė
Re: Karakteristikat e njerėzve tė ndjeshėm

Po kur thone "i ndjeri" a i pershtaten 6 karakteristikat?
Kasėmi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur