Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Arti dhe Kultura > Arti Shqiptar

Arti Shqiptar Gjithēka mbi artin. Nė kėtė dhomė ftojmė artistėt shqiptarė nė mėrgim tė publikojnė pjesė nga jeta dhe vepra e tyre. Kėnaqni fansat tuaj por dhe tė gjithė komunitetin tonė!

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 15-06-2014, 08:34   #1
Rex
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 13,654
Thanks: 3,724
Thanked 4,298 Times in 2,414 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 438
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Post scriptum pėr maestronBajram Mjeku

Ishte ditė e bukur tetori nė vitin 1989, kur nė njėrin cep tė ėmbėltores “Elida” nė Prishtinė, po pinte kafenė e mėngjesit, dr. Ibrahim Rugova me miqtė e tij. Nė kėndin tjetėr ishte aktori i madh, Bekim Fehmiu. Pėr njė ēast u ngrit nė kėmbė, iu afrua Rugovės dhe i tha: “Tė admiroj pėr guximin intelektual dhe pėr kėllqet deri nė fund tė kėmbėve!”. Kaq ishte. Asnjė fjalė mė shumė dhe Bekimi u kthye sėrish nė tavolinėn e tij.

Nė librin “Ftesė nė studio”, Ismail Kadare bėn portretin mė fundamental pėr jetėn dhe universin krijues tė bardit tė poezisė shqiptare, Lasgush Poradeci. “Ajo ēka nė vend qė tė mė mundonte, mė mahniste gjithmonė sa herė qė takoja Lasgush Poradecin, ishte ndjesia e sė pamundurės. Ishte e pamundur tė merreshe vesh me tė si me tė tjerėt. Porsa hyje tek ai, madje porsa trokisje nė portė, aty pėr aty gjithēka tjetėrsohej. Tjetėr logjikė nė tė biseduar, tjetėr kod, tė tjera fjalė tė mbėshtjella me kuptim tjetėr…”.

Edhe Bekimi e kishte kodin e veēantė. Ishte i vėshtirė nė komunikim, fliste me zė korifeu, ishte gjithmonė krenar e dinjitoz, refuzonte intervistat me gazetarė, nuk pranonte tė bėnte fotografi me askėnd dhe bisedėn e zhvillonte kryesisht me pak miq nė rreth vicioz. Mbase ndodhte pėr shkakun e ndėrprerjes sė karrierės sė tij dhe duke mos dashur tė fliste pėr tė kaluarėn e tij tė bujshme, ai nuk pranonte tė ankohej as pėr tė ardhmen e karrierės sė tij qė ngadalė po fanitej. Viteve tė fundit tė jetės sė tij, “stacioni” i tij i pėrhershėm ishte kinema ABC nė Prishtinė dhe miku i tij Milazim Salihu. Bekimi gjithmonė linte tė kuptohej se ishte ngopur nga tė qenit njeri me famė dhe fliste kryesisht pėr gjėra tė zakonshme.

Nė vitet tetėdhjeta, kur Bekimi ishte nė kulmin e famės sė tij, dy gazetarė tė rinj nga Prishtina vendosėn ta vizitonin nė Beograd dhe ta realizonin njė intervistė me tė. Bekimin e gjetėn nė “Klubin e artistėve”. Ishte i veshur me njė pulovėr tė kuq, xhinse dhe njė palė ēizme me grykė tė gjata si ato tė oficerėve italianė gjatė Luftės sė Dytė Botėrore.

Dy gazetarėt kėrkuan nga menaxherja e Klubit qė ta njoftonte se kishin ardhur pėr ta realizuar njė intervistė me tė. “Ėshtė e pamundur. Ēdo ditė refuzon intervista dhe sapo refuzoi pėr ‘Le monde”, u tha ajo. “Megjithatė, thuajini se kemi ardhur nga Prishtina!”, i thanė ata. Menaxherja iu afrua Bekimit te tavolina dhe e njoftoi. Nė Klubin e Artistėve po ndodhte diēka e veēantė. Kur Bekimi u ngrit nė kėmbė dhe u nis drejt gazetarėve, tė gjithė artistėt qė vinin nga republikat e ish-Jugosllavisė u ngritėn nė kėmbė pėr ta nderuar atė. Njėsoj ndodhi edhe kur po kthehej nė tavolinėn e tij. “Shihemi nė mbrėmje, fiks nė orėn 18:00!”, tha Bekim Fehmiu.

* * *

Injorimi i deputetėve nė Parlamentin e Kosovės pėr tė mos e mbajtur njė minutė heshtje pėr Bekim Fehmiun pas shuarjes sė tij mė 15 qershor tė vitit 2010, nuk do t’u falet kurrė nga komuniteti artistik. Tė injorosh figurėn e Bekim Fehmiut nė Kosovė, ėshtė njėsoj sikur Parlamenti Shqiptar tė injorojė figurėn e Aleksandėr Moisiut. Sikur Moisiu tė aktronte nė Tiranė nė vitet tridhjeta tė shekullit tė kaluar, a thua ku do tė mbėrrinte dimensioni i tij artistik?!

Ashtu siē Shqipėria konsiderohej provincė e Ballkanit nė gjysmėn e parė tė shekullit tė kaluar, njėsoj konsiderohej Kosova provincė e ish-Jugosllavisė nė gjysmėn e dytė tė tė njėjtit shekull. Deputetėt kosovarė e bėn kėtė gjest pse Bekimi nuk luajti nė skenėn e Teatrit tė Prishtinės! A nuk ishte Bekimi, i cili qysh nė vitet tetėdhjeta refuzoi tė aktronte nė “Atele 212” nė Beograd, pikėrisht pėr shkak tė represionit serb ndaj popullatės shqiptare nė Kosovė? Nėse deputetėt kosovarė e bėnė kėtė babėzi pse Bekimi ishte i martuar me njė aktore tė huaj, atėherė situata ėshtė edhe mė e rėndė. Vetėm regjimi komunist i survejonte intimitetet mė tė skajshme tė disidentėve tė artit e kulturės dhe pikėrisht pėr kėto mani perverse, ish-kampi komunist u shemb si kulla prej letre… Njė institucion si Parlamenti i Kosovės me mendėsi komuniste, qė refuzoi tė mbante njė minutė heshtje pėr tė nderuar aktorin mė tė madh shqiptar, dukej mė i pėshtirė se sa ai i regjimit komunist.

Pavarėsisht kėtyre marrėzive, Bekimi ishte i madh nė jetė e profesion. Ishte ai qė i dha kuptim artit e kulturės dhe na bėri krenar pėr gjysmė shekulli. Harruam pastaj se sa institucione kulturore tė shteteve tė huaja provuan qė ta blinin “licencėn” Fehmiu, por artisti i madh as e fali, as e shiti, por na bėri krenar pėr origjinėn.

Pėr ceremoninė e varrimit tė Bekimit u kujdes komuniteti artistik dhe jo shteti. Bekimi ishte aktor i madh nė tė gjitha regjimet, por ai ishte edhe refuzuesi mė i madh i tė gjitha regjimeve. Nė ceremoninė e tij mortore, morėn pjesė familjarėt e ngushtė dhe njerėzit e artit dhe kulturės. Djali i tij Uliksi, pėr nder tė babait recitoi shqip para tė pranishmėve. Edhe sot, katėr vjet mė vonė, zėri i tij na vjen trishtueshėm si sirenat te Uliksi i Xhojsit.

Bekimi ishte i veēantė, siē ishte i veēantė edhe amaneti i tij. Trupi i tij u fut nė urnė, qė pluhuri tė shtrihej gjithandej shtratit tė Lumbardhit. Lumenjtė derdhen nė det dhe a nuk ėshtė deti tundimi mė unik pėr shpirtin artistik nė universin ku gjallojmė?!

zeri.info
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-06-2014, 08:50   #2
Loreal
V.I.P
 
Avatari i Loreal
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 5,758
Thanks: 806
Thanked 791 Times in 353 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
Loreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Post scriptum pėr maestron

Aktor i madh,por..nga mllefi e armiqesia me serb,nuk u permend aq shume nga shqiptaret!
Loreal nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-06-2014, 09:53   #3
Fehmikaciu
Saratoga...
 
Avatari i Fehmikaciu
 
Data e antarėsimit: May 2013
Vendndodhja: Prishtinė
Posts: 6,364
Thanks: 231
Thanked 467 Times in 216 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 70
Fehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Post scriptum pėr maestron

Ska dyshim qe ishte aktor i famshem,por fati ishte i till!,nuk i ecen punet si kishte deshir i ndjeri,do te jesh gjithmon ne zemrat tona dhe do te kujtohesh me respekt dhe gjithmon si i till do te mbetesh ne zemrat tona,shpirti yt u preft ne paqe!
__________________
VENI VIDI VICI !-Unė nuk luftova 10-vite ne GALI QE SENATORET TE NDERTOJN VILA DHE PALLATE,POR PER LAVDIN E ROMES!!(GAJ JUL CEZARI-44 p.e.s )
Fehmikaciu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-06-2014, 10:49   #4
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,260
Thanks: 16,510
Thanked 9,757 Times in 6,602 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Post scriptum pėr maestron

Aktor i MADH.....dhe ne nuk mund te rrime pa biografira.
Citat i tij: prej shekujsh ne jetojme bashke,por te komshinjte shikojne vetem njerezit e keqinj.
Por milosheviqi ishte BISHE nga natyra.
RIP
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-06-2014, 10:57   #5
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Post scriptum pėr maestron

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin


Bajram Mjeku

Ishte ditė e bukur tetori nė vitin 1989, kur nė njėrin cep tė ėmbėltores “Elida” nė Prishtinė, po pinte kafenė e mėngjesit, dr. Ibrahim Rugova me miqtė e tij. Nė kėndin tjetėr ishte aktori i madh, Bekim Fehmiu. Pėr njė ēast u ngrit nė kėmbė, iu afrua Rugovės dhe i tha: “Tė admiroj pėr guximin intelektual dhe pėr kėllqet deri nė fund tė kėmbėve!”. Kaq ishte. Asnjė fjalė mė shumė dhe Bekimi u kthye sėrish nė tavolinėn e tij.

Nė librin “Ftesė nė studio”, Ismail Kadare bėn portretin mė fundamental pėr jetėn dhe universin krijues tė bardit tė poezisė shqiptare, Lasgush Poradeci. “Ajo ēka nė vend qė tė mė mundonte, mė mahniste gjithmonė sa herė qė takoja Lasgush Poradecin, ishte ndjesia e sė pamundurės. Ishte e pamundur tė merreshe vesh me tė si me tė tjerėt. Porsa hyje tek ai, madje porsa trokisje nė portė, aty pėr aty gjithēka tjetėrsohej. Tjetėr logjikė nė tė biseduar, tjetėr kod, tė tjera fjalė tė mbėshtjella me kuptim tjetėr…”.

Edhe Bekimi e kishte kodin e veēantė. Ishte i vėshtirė nė komunikim, fliste me zė korifeu, ishte gjithmonė krenar e dinjitoz, refuzonte intervistat me gazetarė, nuk pranonte tė bėnte fotografi me askėnd dhe bisedėn e zhvillonte kryesisht me pak miq nė rreth vicioz. Mbase ndodhte pėr shkakun e ndėrprerjes sė karrierės sė tij dhe duke mos dashur tė fliste pėr tė kaluarėn e tij tė bujshme, ai nuk pranonte tė ankohej as pėr tė ardhmen e karrierės sė tij qė ngadalė po fanitej. Viteve tė fundit tė jetės sė tij, “stacioni” i tij i pėrhershėm ishte kinema ABC nė Prishtinė dhe miku i tij Milazim Salihu. Bekimi gjithmonė linte tė kuptohej se ishte ngopur nga tė qenit njeri me famė dhe fliste kryesisht pėr gjėra tė zakonshme.

Nė vitet tetėdhjeta, kur Bekimi ishte nė kulmin e famės sė tij, dy gazetarė tė rinj nga Prishtina vendosėn ta vizitonin nė Beograd dhe ta realizonin njė intervistė me tė. Bekimin e gjetėn nė “Klubin e artistėve”. Ishte i veshur me njė pulovėr tė kuq, xhinse dhe njė palė ēizme me grykė tė gjata si ato tė oficerėve italianė gjatė Luftės sė Dytė Botėrore.

Dy gazetarėt kėrkuan nga menaxherja e Klubit qė ta njoftonte se kishin ardhur pėr ta realizuar njė intervistė me tė. “Ėshtė e pamundur. Ēdo ditė refuzon intervista dhe sapo refuzoi pėr ‘Le monde”, u tha ajo. “Megjithatė, thuajini se kemi ardhur nga Prishtina!”, i thanė ata. Menaxherja iu afrua Bekimit te tavolina dhe e njoftoi. Nė Klubin e Artistėve po ndodhte diēka e veēantė. Kur Bekimi u ngrit nė kėmbė dhe u nis drejt gazetarėve, tė gjithė artistėt qė vinin nga republikat e ish-Jugosllavisė u ngritėn nė kėmbė pėr ta nderuar atė. Njėsoj ndodhi edhe kur po kthehej nė tavolinėn e tij. “Shihemi nė mbrėmje, fiks nė orėn 18:00!”, tha Bekim Fehmiu.

* * *

Injorimi i deputetėve nė Parlamentin e Kosovės pėr tė mos e mbajtur njė minutė heshtje pėr Bekim Fehmiun pas shuarjes sė tij mė 15 qershor tė vitit 2010, nuk do t’u falet kurrė nga komuniteti artistik. Tė injorosh figurėn e Bekim Fehmiut nė Kosovė, ėshtė njėsoj sikur Parlamenti Shqiptar tė injorojė figurėn e Aleksandėr Moisiut. Sikur Moisiu tė aktronte nė Tiranė nė vitet tridhjeta tė shekullit tė kaluar, a thua ku do tė mbėrrinte dimensioni i tij artistik?!

Ashtu siē Shqipėria konsiderohej provincė e Ballkanit nė gjysmėn e parė tė shekullit tė kaluar, njėsoj konsiderohej Kosova provincė e ish-Jugosllavisė nė gjysmėn e dytė tė tė njėjtit shekull. Deputetėt kosovarė e bėn kėtė gjest pse Bekimi nuk luajti nė skenėn e Teatrit tė Prishtinės! A nuk ishte Bekimi, i cili qysh nė vitet tetėdhjeta refuzoi tė aktronte nė “Atele 212” nė Beograd, pikėrisht pėr shkak tė represionit serb ndaj popullatės shqiptare nė Kosovė? Nėse deputetėt kosovarė e bėnė kėtė babėzi pse Bekimi ishte i martuar me njė aktore tė huaj, atėherė situata ėshtė edhe mė e rėndė. Vetėm regjimi komunist i survejonte intimitetet mė tė skajshme tė disidentėve tė artit e kulturės dhe pikėrisht pėr kėto mani perverse, ish-kampi komunist u shemb si kulla prej letre… Njė institucion si Parlamenti i Kosovės me mendėsi komuniste, qė refuzoi tė mbante njė minutė heshtje pėr tė nderuar aktorin mė tė madh shqiptar, dukej mė i pėshtirė se sa ai i regjimit komunist.

Pavarėsisht kėtyre marrėzive, Bekimi ishte i madh nė jetė e profesion. Ishte ai qė i dha kuptim artit e kulturės dhe na bėri krenar pėr gjysmė shekulli. Harruam pastaj se sa institucione kulturore tė shteteve tė huaja provuan qė ta blinin “licencėn” Fehmiu, por artisti i madh as e fali, as e shiti, por na bėri krenar pėr origjinėn.

Pėr ceremoninė e varrimit tė Bekimit u kujdes komuniteti artistik dhe jo shteti. Bekimi ishte aktor i madh nė tė gjitha regjimet, por ai ishte edhe refuzuesi mė i madh i tė gjitha regjimeve. Nė ceremoninė e tij mortore, morėn pjesė familjarėt e ngushtė dhe njerėzit e artit dhe kulturės. Djali i tij Uliksi, pėr nder tė babait recitoi shqip para tė pranishmėve. Edhe sot, katėr vjet mė vonė, zėri i tij na vjen trishtueshėm si sirenat te Uliksi i Xhojsit.

Bekimi ishte i veēantė, siē ishte i veēantė edhe amaneti i tij. Trupi i tij u fut nė urnė, qė pluhuri tė shtrihej gjithandej shtratit tė Lumbardhit. Lumenjtė derdhen nė det dhe a nuk ėshtė deti tundimi mė unik pėr shpirtin artistik nė universin ku gjallojmė?!

zeri.info
Bekimi, nje gjigand i paperseritshem, i paarritshem.
nuk me pelqen krahasimi qe i behet me Aleksander Moisiun, ky i fundit ka qene aktor vetem i mire, por kurre ne nivelin e Bekimit.
Bekimi do mbreteroje nder aktoret shqiptare per shekuj.
nje i dyte si ai lind per nje mije vjet.Odisene kane provuar ta luajne gjigande te tjere, Kirk Douglas psh, por e kote, duhet te jesh shqiptar te nxjerresh ne pah madheshtine e Uliksit.

ca tu them, beni vet krahasimet me dy videot, nje e Bekimit, tjetra e Douglas.


magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-06-2014, 11:11   #6
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 7,144
Thanks: 8,174
Thanked 3,747 Times in 1,997 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 159
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Post scriptum pėr maestron

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga spike Shiko postimin
Bekimi, nje gjigand i paperseritshem, i paarritshem.
nuk me pelqen krahasimi qe i behet me Aleksander Moisiun, ky i fundit ka qene aktor vetem i mire, por kurre ne nivelin e Bekimit.
Bekimi do mbreteroje nder aktoret shqiptare per shekuj.
nje i dyte si ai lind per nje mije vjet.Odisene kane provuar ta luajne gjigande te tjere, Kirk Douglas psh, por e kote, duhet te jesh shqiptar te nxjerresh ne pah madheshtine e Uliksit.
"...duhet te jesh shqiptar te nxjerresh ne pah madheshtine e Uliksit".
Uliksi ka qene vete shqiptar. Edhe Homeri i tille ka qene, e bota e mesdheut mund te pelcas nga xhelozia.
Fshatari ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-06-2014, 11:22   #7
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,260
Thanks: 16,510
Thanked 9,757 Times in 6,602 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Post scriptum pėr maestron

GJIGAND...
QENER kujtuat se nuk do kthehesha gjalle nga Troja.
MONUMENTAL
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-06-2014, 11:28   #8
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Post scriptum pėr maestron

ketu keni te gjitha serite e Odisese, nuk e di ne hapen videot ne te gjitha shtetet.
duhet silverlight nese se keni, nese e keni dhe nuk hapet ne gjithe ekranin, riinstalojeni.
http://www.google.al/url?sa=t&rct=j&...FhxaN_oB0DGKcg
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-06-2014, 11:33   #9
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,260
Thanks: 16,510
Thanked 9,757 Times in 6,602 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Post scriptum pėr maestron

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga spike Shiko postimin
ketu keni te gjitha serite e Odisese, nuk e di ne hapen videot ne te gjitha shtetet.
duhet silverlight nese se keni, nese e keni dhe nuk hapet ne gjithe ekranin, riinstalojeni.
http://www.google.al/url?sa=t&rct=j&...FhxaN_oB0DGKcg
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-06-2014, 11:50   #10
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Post scriptum pėr maestron

...............
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-06-2014, 12:00   #11
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,260
Thanks: 16,510
Thanked 9,757 Times in 6,602 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Talking Pėrgjigje e: Post scriptum pėr maestron

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga spike Shiko postimin
mir qe te hapen lol, se ne shqiperi shume video nuk hapen, me kan thene, e kan bo internetin si turqia...i kan blloku videot keto digitalbat e keto tringjet e shkerdhyme per te drejta autori ahahaha...

I zoti(Rai) e jep, tellalli(albanistan internet) s'e shet.
SPIKE nje pyetje kshu kot si kurioz qe jam....
Kjo papas ka te beje si kushurinj me ate torren e permetit???
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-06-2014, 12:10   #12
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Post scriptum pėr maestron

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
SPIKE nje pyetje kshu kot si kurioz qe jam....
Kjo papas ka te beje si kushurinj me ate torren e permetit???
jo, s'ka lol....mbiemrin papa e ka marre nga ish i shoqi Alkis Papa(nese ky eshte arvanit, origjine permetare ose jo, nuk e di).
emrin e vet ajo e ka pasur Irini Lelekou(Ειρήνη Λελέκου)
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-06-2014, 12:17   #13
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,260
Thanks: 16,510
Thanked 9,757 Times in 6,602 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Post scriptum pėr maestron

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga spike Shiko postimin
jo, s'ka lol....mbiemrin papa e ka marre nga ish i shoqi Alkis Papa(nese ky eshte arvanit, origjine permetare ose jo, nuk e di).
emrin e vet ajo e ka pasur Irini Lelekou(Ειρήνη Λελέκου)
Faleminderit
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-06-2014, 13:26   #14
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Post scriptum pėr maestron

magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-06-2014, 13:34   #15
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Post scriptum pėr maestron

atyre te cilet nuk u hapen videot e Rai-t, ketu keni filmin komplet, i keni ne cilesi pak a shume te mire, 480p...s'me pelqen gjuha, eshte ne frengjisht, ky dubluesi i zerit te Bekimit esht kot fare. vete e shoh ne italisht.

magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-06-2014, 13:46   #16
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,940
Thanks: 9,317
Thanked 2,959 Times in 1,508 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 198
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Post scriptum pėr maestron

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
"...duhet te jesh shqiptar te nxjerresh ne pah madheshtine e Uliksit".
Uliksi ka qene vete shqiptar. Edhe Homeri i tille ka qene, e bota e mesdheut mund te pelcas nga xhelozia.
Uliksin dhe Odisene bota i njeh per grek. Si mund te vdesin nga xhelozia atehere dhe kush?
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-06-2014, 13:52   #17
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Post scriptum pėr maestron

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hello Kitty Shiko postimin
Uliksin dhe Odisene bota i njeh per grek. Si mund te vdesin nga xhelozia atehere dhe kush?
po, "grek" me qeleshe labe.

ups, termi grek eshte futur ne perdorim nja 1200 vjet pas odisese
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-06-2014, 13:57   #18
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,940
Thanks: 9,317
Thanked 2,959 Times in 1,508 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 198
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Post scriptum pėr maestron

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga spike Shiko postimin
po, "grek" me qeleshe labe.

ups, termi grek eshte futur ne perdorim nja 1200 vjet pas odisese
Une nuk e ve ne dyshim kete gje, por bota e di ndryshe. In order to be jealous, qellimi eshte se cfare dine (duhet te dine ) ata, jo ne.
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-06-2014, 13:59   #19
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Post scriptum pėr maestron

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hello Kitty Shiko postimin
Une nuk e ve ne dyshim kete gje, por bota e di ndryshe. In order to be jealous, qellimi eshte se cfare dine (duhet te dine ) ata, jo ne.
ta them me goje.
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-06-2014, 14:06   #20
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Post scriptum pėr maestron

magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur