Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Arti dhe Kultura > Arti Shqiptar

Arti Shqiptar Gjithēka mbi artin. Nė kėtė dhomė ftojmė artistėt shqiptarė nė mėrgim tė publikojnė pjesė nga jeta dhe vepra e tyre. Kėnaqni fansat tuaj por dhe tė gjithė komunitetin tonė!

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 06-03-2013, 17:41   #21
BLEDI_SH
V.I.P
 
Avatari i BLEDI_SH
 
Data e antarėsimit: Feb 2013
Posts: 2,746
Thanks: 67
Thanked 116 Times in 50 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 50
BLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pak minuta me pare vdiq aktori Roland Trebicka.

R.I.P :-(
Aktore dhe artiste te tille ngelen gjithmone te pavdekshem
rruge te mbare,cofte i lehte dheu qe do ta mbuloje
ngushellime familjes dhe miqeve te tij.
BLEDI_SH nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-03-2013, 17:44   #22
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,422
Thanks: 15,056
Thanked 8,899 Times in 6,002 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pak minuta me pare vdiq aktori Roland Trebicka.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Saura Shiko postimin
Se ti je Tironce vjeter.U mate rradha tek sporteli i teatrit ne krahe te majte,para hyrjes kryesore!Me majtas ishin spiunat e MPB-me.Sporteli u hapte me 07.30 ora(kete e kom te saldume).Nje dit e luante Land Trebicka rolin,diten tjeter nuk kisha interes(e di kush eshte por sme kujtohet emri).25 lek te vjetra kushtonte bileta per Teatrin Popullor.
Dhe ato te qeshmet jane tamom live.
GRANDE.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-03-2013, 17:44   #23
Prishtinasi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Feb 2013
Posts: 1,383
Thanks: 76
Thanked 305 Times in 209 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 52
Prishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pak minuta me pare vdiq aktori Roland Trebicka.

U prehte ne paqe shpirti i tij.
Ngushllime familjes,miqve e farefisit te tij.
Prishtinasi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-03-2013, 21:16   #24
bindi
dolcinio
 
Avatari i bindi
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Ne bregdet
Posts: 1,884
Thanks: 5
Thanked 10 Times in 8 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 20
bindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Pak minuta me pare vdiq aktori Roland Trebicka.

Ndjes past,ishte aktor i shkelqyer
bindi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-03-2013, 21:30   #25
atrevido
edamus bibamus gaudeamus
 
Avatari i atrevido
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 3,125
Thanks: 0
Thanked 606 Times in 346 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 78
atrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pak minuta me pare vdiq aktori Roland Trebicka.

Me trishtoi ky lajmi sot. U prefte ne paqe!
atrevido nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-03-2013, 21:45   #26
Jolene
🇦🇱
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Posts: 16,410
Thanks: 6,479
Thanked 7,908 Times in 3,776 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Jolene ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Pak minuta me pare vdiq aktori Roland Trebicka.

__________________
a wolf will never be a pet
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-03-2013, 22:01   #27
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,909
Thanks: 1,111
Thanked 1,229 Times in 678 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pak minuta me pare vdiq aktori Roland Trebicka.

Ngushellime familjes !!!

Iu prehte Shpirti ne Paqe!
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-03-2013, 06:27   #28
ana_gend
V.I.P
 
Avatari i ana_gend
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 3,814
Thanks: 683
Thanked 876 Times in 296 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
ana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pak minuta me pare vdiq aktori Roland Trebicka.

I qofte i lehte dheu,,, iku Rolandi por mbeti Jovani dhe sa here ta shohim vetem do te qeshim, nje FALENDERIM te perzemert per ate qe na ka bere aq shume te qeshim.
ana_gend nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-03-2013, 06:35   #29
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 22,505
Thanks: 1,778
Thanked 1,915 Times in 1,440 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 151
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pak minuta me pare vdiq aktori Roland Trebicka.

Me erdhi shume keq.
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-03-2013, 06:43   #30
Elina
✿⊱✿⊱✿⊱✿
 
Avatari i Elina
 
Data e antarėsimit: Feb 2013
Vendndodhja: Ne lotin e gezimit.
Posts: 1,790
Thanks: 77
Thanked 197 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 87
Elina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pak minuta me pare vdiq aktori Roland Trebicka.gjyshi Landi sot ka ditlindjen, Alexis,Patris dhe Adrien jane motivi i jetes se tij Marre nga muri i Evis Trebicka.

I paharruar qofte kujtimi i tij.
__________________
☆☆✽ø.•♥♥•.ø✽ ღ♥ღ ღ♥ღ ✽ø.•♥♥•.ø✽☆☆
Elina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-03-2013, 08:15   #31
Skydive
V.I.P
 
Avatari i Skydive
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Posts: 2,266
Thanks: 0
Thanked 15 Times in 15 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Skydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pak minuta me pare vdiq aktori Roland Trebicka.

Ngushellime Familjes
__________________
***Man sieht nur mit dem herzen gut, das wesentliche ist für die augen unsichtbar***
Skydive nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-03-2013, 10:03   #32
Skydive
V.I.P
 
Avatari i Skydive
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Posts: 2,266
Thanks: 0
Thanked 15 Times in 15 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Skydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pak minuta me pare vdiq aktori Roland Trebicka.

“Mbase do tė kthehem nė teatėr, nė oborr a nė holl, por e di se nė skenė nuk do ngjitem mė kurrė. Mė ndero".

Kėto ishin fjalėt e fundit qė i ka thėnė bashkėshortes, ditėt e fundit ashtu si nėn zė Roland Trebicka. Ai ėshtė kthyer sot edhe njė herė nė Teatėr, nė holl e nė oborr, por nuk do tė ngjitet mė nė skenėn e tij.

Kolegė, miq, artdashės e qytetarė tė shumtė janė mbledhur nė hollin e Teatrit Kombėtar, pėr t’i dhėnė lamtumirėn e fundit artistit unik, Roland Trebicka. Homazhet do tė vijojnė deri nė orėn 13:00.

__________________
***Man sieht nur mit dem herzen gut, das wesentliche ist für die augen unsichtbar***
Skydive nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-03-2013, 10:59   #33
Misty-Blue
Pėrjetėsisht tė Panjohur
 
Avatari i Misty-Blue
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Posts: 1,465
Thanks: 0
Thanked 52 Times in 30 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 38
Misty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pak minuta me pare vdiq aktori Roland Trebicka.

C'ndjenje boshlleku...

U prehte ne paqe. Figura e tij eshte e perjetesuar, batutat mimikat e tij do mbahen mend gjate ne memorin e ketij populli!
__________________
t'i dua sytė,
kanė thonjė tė mprehtė,
paqen,
gjer nė shpirt ma ējerrin.
Misty-Blue nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-03-2013, 13:53   #34
kermilli
V.I.P
 
Avatari i kermilli
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 385
Thanks: 13
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 8
kermilli ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Pak minuta me pare vdiq aktori Roland Trebicka.

Iku edhe nje Gjigant tjeter i Skenes Artistike Shqiptare, duke lene prapa nje boshllek qe zor se do te mbushet.

Te prehet ne Paqe.
kermilli nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-03-2013, 17:02   #35
peshkaqeni33
nje ze midis jush
 
Avatari i peshkaqeni33
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Posts: 5,385
Thanks: 210
Thanked 488 Times in 319 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 106
peshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pak minuta me pare vdiq aktori Roland Trebicka.

Ndiese per ate njeri. Na dhuroi te qeshura dhe pak kenaqesi, ateher kur kishim aq shume nevoj per te.
Figur pozitive. Gjynah, ka per ti munguar Shqiperise.
__________________
Zoti ne qiell... Une ne det...


(Po ne toke kush do jete?!)
peshkaqeni33 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-03-2013, 22:34   #36
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,084
Thanks: 1,401
Thanked 1,968 Times in 1,023 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 140
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pak minuta me pare vdiq aktori Roland Trebicka.

Gjynah...hiku i ri.

Aktoret si ai jane te 'pavdekshem'
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-03-2013, 12:20   #37
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,422
Thanks: 15,056
Thanked 8,899 Times in 6,002 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pak minuta me pare vdiq aktori Roland Trebicka.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dine Shiko postimin
Gjynah...hiku i ri.

Aktoret si ai jane te 'pavdekshem'
ARTI SHQIPTAR jane si puna e Landit....
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-03-2013, 13:32   #38
ABORDAZH
into the wild
 
Avatari i ABORDAZH
 
Data e antarėsimit: Dec 2010
Vendndodhja: kuturu
Posts: 1,514
Thanks: 182
Thanked 137 Times in 77 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 49
ABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pak minuta me pare vdiq aktori Roland Trebicka.

NJE RREFIM RRETH MOMENTEVE TE SEMUNDJES NGA ROLAD TREBICKA!

“Mė besoni, unė jam njė njeri qė nuk e kam njohur kurrė sėmundjen. Mė kujtohet kam marrė vetėm 9 ditė raport, kur isha 23 vjeē dhe po luaja nė pjesėn “Shtėpia nė bulevard”. Teksa po trukohesha, pashė se isha mbushur me njolla tė kuqe dhe kisha ethe. Mė kishte zėnė fruthi. Dhe prej asaj kohe unė nuk mbaj mend tė kem marrė mė raport. Njė ditė kur u ktheva nė shtėpi, ndjeva ethe dhe kisha kollė. Mendova tė lė duhanin. Kisha tentuar kaq herė dhe thashė, pėrse tė mos e lė tani. Kam pirė kaq shumė duhan! Po puna jonė e tillė ėshtė, sidomos nė proces tavoline, kur je nėn tension, kur je nė kėrkim tė vazhdueshėm… Por ishte njė gjendje qė nuk mė pėlqente dhe vendosa tė vizitohem. Duke qenė qė nuk jam kuruar kurrė, as e dija se ku tė drejtohesha dhe me njė mikun tim tė teatrit shkuam nė dispanseri. Mė thanė se ishte diēka e vjetėr, jo shqetėsuese dhe mora disa mjekime. Ndėrkohė iu riktheva jetės, e mė pas bėra njė udhetim deri ne Indi. Ishte udhėtim i gjatė dhe i lodhshėm. Kur u ktheva, u drejtova tek njė mjek tjetėr qė qėlloi njė shok fėmijėrie. E kuptova menjėherė se ē’kisha sa pashė fytyrat e tyre. Ai u trondit shumė, po ashtu infermieret pėrreth. Sado qė u munduan ta fshihnin, ishte e pamundur. Nuk mė duhej tė prisja biopsinė”, tregon aktori. U tha familjarėve dhe dukej se nė kėtė mes mė i forti ishte ai. “E mora si diēka qė mė ndodhi dhe qė duhej tė pėrballesha me tė. Ime bijė qė ka vite qė jeton nė Francė, kishte rregulluar gjithēka dhe tė nesėrmen preva biletėn e u nisa pėr atje”.
“Shkova tė bėja njė vizitė dhe tė merrja ndonjė kurė, por jo tė operohesha”, tregon Roland Trebicka. Por ja qė ashtu si me “mashtrim” mė futėn nė sallė tė operacionit. Pas kurimit nė Francė, dhe pse mjekėt kėrkuan qė ai tė qėndronte atje, nėn njė kurim intensiv.
-“Ishte e pamundur, u mėrzita, nuk mund tė qėndroja mė atje, edhe pse mjekėt donin tė mė mbanin. Kėrkova tė kthehesha. Doja tė flisja me njerėz, nuk mund tė qėndroja mė aty. U ktheva dhe gjeta atė qė mė mungonte. Shtėpia ishte gjithnjė plot me njerėz, aq sa nuk i nxinin dyert. Por edhe gjatė kohės qė isha atje, ishin pa fund mesazhet dhe telefonatat, aq sa ime bijė atje, por edhe kjo kėtu, nuk i pėrballonin dot. Por kėtu gjeta atė qė prisja”!Ju prehfte shpirti ne paqe.
__________________
Rinuncia al tuo potere di attrarmi ed io rinuncerņ alla mia volontą di seguirti.
ABORDAZH nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-03-2013, 15:04   #39
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,422
Thanks: 15,056
Thanked 8,899 Times in 6,002 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pak minuta me pare vdiq aktori Roland Trebicka.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ABORDAZH Shiko postimin
NJE RREFIM RRETH MOMENTEVE TE SEMUNDJES NGA ROLAD TREBICKA!

“Mė besoni, unė jam njė njeri qė nuk e kam njohur kurrė sėmundjen. Mė kujtohet kam marrė vetėm 9 ditė raport, kur isha 23 vjeē dhe po luaja nė pjesėn “Shtėpia nė bulevard”. Teksa po trukohesha, pashė se isha mbushur me njolla tė kuqe dhe kisha ethe. Mė kishte zėnė fruthi. Dhe prej asaj kohe unė nuk mbaj mend tė kem marrė mė raport. Njė ditė kur u ktheva nė shtėpi, ndjeva ethe dhe kisha kollė. Mendova tė lė duhanin. Kisha tentuar kaq herė dhe thashė, pėrse tė mos e lė tani. Kam pirė kaq shumė duhan! Po puna jonė e tillė ėshtė, sidomos nė proces tavoline, kur je nėn tension, kur je nė kėrkim tė vazhdueshėm… Por ishte njė gjendje qė nuk mė pėlqente dhe vendosa tė vizitohem. Duke qenė qė nuk jam kuruar kurrė, as e dija se ku tė drejtohesha dhe me njė mikun tim tė teatrit shkuam nė dispanseri. Mė thanė se ishte diēka e vjetėr, jo shqetėsuese dhe mora disa mjekime. Ndėrkohė iu riktheva jetės, e mė pas bėra njė udhetim deri ne Indi. Ishte udhėtim i gjatė dhe i lodhshėm. Kur u ktheva, u drejtova tek njė mjek tjetėr qė qėlloi njė shok fėmijėrie. E kuptova menjėherė se ē’kisha sa pashė fytyrat e tyre. Ai u trondit shumė, po ashtu infermieret pėrreth. Sado qė u munduan ta fshihnin, ishte e pamundur. Nuk mė duhej tė prisja biopsinė”, tregon aktori. U tha familjarėve dhe dukej se nė kėtė mes mė i forti ishte ai. “E mora si diēka qė mė ndodhi dhe qė duhej tė pėrballesha me tė. Ime bijė qė ka vite qė jeton nė Francė, kishte rregulluar gjithēka dhe tė nesėrmen preva biletėn e u nisa pėr atje”.
“Shkova tė bėja njė vizitė dhe tė merrja ndonjė kurė, por jo tė operohesha”, tregon Roland Trebicka. Por ja qė ashtu si me “mashtrim” mė futėn nė sallė tė operacionit. Pas kurimit nė Francė, dhe pse mjekėt kėrkuan qė ai tė qėndronte atje, nėn njė kurim intensiv.
-“Ishte e pamundur, u mėrzita, nuk mund tė qėndroja mė atje, edhe pse mjekėt donin tė mė mbanin. Kėrkova tė kthehesha. Doja tė flisja me njerėz, nuk mund tė qėndroja mė aty. U ktheva dhe gjeta atė qė mė mungonte. Shtėpia ishte gjithnjė plot me njerėz, aq sa nuk i nxinin dyert. Por edhe gjatė kohės qė isha atje, ishin pa fund mesazhet dhe telefonatat, aq sa ime bijė atje, por edhe kjo kėtu, nuk i pėrballonin dot. Por kėtu gjeta atė qė prisja”!Ju prehfte shpirti ne paqe.
BAh.bah,bah.
Kaq idioter jane keta meshkujt e rraces tone?
UNIKAL
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-03-2013, 15:09   #40
liu nushit
Super Anėtar
 
Avatari i liu nushit
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Vendndodhja: me ka nalu sahati te pazari vjeter
Posts: 105
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
liu nushit ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėliu nushit ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėliu nushit ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėliu nushit ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėliu nushit ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėliu nushit ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė
Pėrgjigje e: Pak minuta me pare vdiq aktori Roland Trebicka.

aktor i modh per at zot. nuk di ca t'them. po na ikin njerezit ma t'mire nji mas nji.
__________________
lene mo, pisllik i modh ka t'gjitha onet
liu nushit nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur