Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Arti dhe Kultura > Arti Shqiptar

Arti Shqiptar Gjithēka mbi artin. Nė kėtė dhomė ftojmė artistėt shqiptarė nė mėrgim tė publikojnė pjesė nga jeta dhe vepra e tyre. Kėnaqni fansat tuaj por dhe tė gjithė komunitetin tonė!

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 24-08-2017, 18:09   #21
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,136
Thanks: 6,560
Thanked 3,104 Times in 1,275 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Paper ‘n’ Sound- emisioni qė ndėrthur poezinė & muzikėn nė njė krijim tė


Paper 'n' Sound combines music, poetry, prose and visual arts.

Poetry:

Tomas Transtromer - Nė Deltėn e Nilit

Juan Rodolfo Wilcock - Djalit tim

Zbigniew Herbert - Guraleci

Alber Kamy- E prapmja dhe E pėrparmja

Nina Cara - Sqepi qė ēukit thėrrimen

Music:

Fading Soul - Orion

Lorde - Perfect Places

The National - 'Carin at the Liquor Store'

Parov Stelar - Beauty Mark ft. Anduze

Ruelle - The Other Side

Jan Blomqvist - Time Again

Konoba - Smoke & Mirrors

Thanks for support Club FM!
__________________

Mandi ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-08-2017, 18:10   #22
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,136
Thanks: 6,560
Thanked 3,104 Times in 1,275 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Paper ‘n’ Sound- emisioni qė ndėrthur poezinė & muzikėn nė njė krijim tė


Paper 'n' Sound combines music, poetry, prose and visual arts.

Poetry:

Odiseas Elitis - Nga afėr

Paul Geraldy - Abazhuri

Ervin Hatibi - Republick of Albanania

Ervin Hatibi - Mėrzia

Music:

The Who - My Generation

SYML - Fear of the Water

MNEK - Paradise

Nu - MAN O TO (Colin Rich Last Light video)

Skott - Mermaid

Two Feet - Twisted The Two Feet (Live Sessions)

Thanks for support Club FM!
__________________

🖤 (1)
Mandi ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-09-2017, 22:25   #23
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,136
Thanks: 6,560
Thanked 3,104 Times in 1,275 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Paper ‘n’ Sound- emisioni qė ndėrthur poezinė & muzikėn nė njė krijim tė


Paper 'n' Sound combines music, poetry, prose and visual arts.

Poetry:

Wallace Stivens - Njeriu me kitarėn e kaltėr (sjellė nė shqip nga Parid Teferiēi)

Romeo Ēollaku - Stinė

Adam Zagajewski - Dhoma ku punoj (sjellė nė shqip nga Bardhyl Londo)

Philippe Claudel - Parfume (sjellė nė shqip nga Edmond Tupja)

Music:

Amy Winehouse - Love Is A Losing Game

Jamie N Commons - Devil In Me

Ella Vos - Down In Flames - Vevo dscvr (Live)

Vök - Tension

Dead Can Dance - Opium

Hattie Marsh - Paid To Be

Thanks for support Club FM!
__________________

🖤 (1)
Mandi ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-09-2017, 22:26   #24
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,136
Thanks: 6,560
Thanked 3,104 Times in 1,275 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Paper ‘n’ Sound- emisioni qė ndėrthur poezinė & muzikėn nė njė krijim tė


Paper 'n' Sound combines music, poetry, prose and visual arts.

Poetry:

Guillaume Apollinaire - Flokėkuqja e bukur, sjellė nė shqip nga Anton Papleka.

Janis Ricos - Vjershat qė i jetova, sjellė nė shqip nga Romeo Ēollaku.

Giuseppe Ungaretti - Pėrdėllimi, sjellė nė shqip nga Shpėtim Kelmendi.

Sylvia Plath - Gra me barrė, sjellė nė shqip nga Arben Dedja.

Music:

Pablo Nouvelle & Fiona Daniel - Is It Ok (Harvic Dominguez 2013 Fashion Film)

Raz Ohara - See It Coming

The Civil Wars - The One That Got Away

Radiohead - Karma Police

Jessie Ware - Selfish Love

Portishead - Undenied

Thanks for support Club FM!
__________________

Mandi ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-09-2017, 18:29   #25
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,136
Thanks: 6,560
Thanked 3,104 Times in 1,275 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Paper ‘n’ Sound- emisioni qė ndėrthur poezinė & muzikėn nė njė krijim tė


Paper 'n' Sound combines music, poetry, prose and visual arts.

Poetry:

Azem Qazimi - Pritja

Osip Mandelshtam - Pa titull

Tomas Transtromer - Shubertiana

Agota Kristof - Analfabetja

Music:

John Lennon - Imagine (Live in New York City)

ODESZA - Just A Memory (feat. Regina Spektor)

Hindi Zahra - Kiss & thrills

Howling - 'Phases'

Angus & Julia Stone - Big Jet Plane (Deezer Session)

John Lennon - Working Class Hero

Thanks for support Club FM!
__________________

🖤 (1)
Mandi ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-10-2017, 22:56   #26
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,136
Thanks: 6,560
Thanked 3,104 Times in 1,275 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Paper ‘n’ Sound- emisioni qė ndėrthur poezinė & muzikėn nė njė krijim tė

__________________

🖤 (1)
Mandi ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-11-2017, 16:58   #27
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,136
Thanks: 6,560
Thanked 3,104 Times in 1,275 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Paper ‘n’ Sound- emisioni qė ndėrthur poezinė & muzikėn nė njė krijim tė

__________________

Mandi ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur