Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Arti dhe Kultura > Arti Shqiptar

Arti Shqiptar Gjithēka mbi artin. Nė kėtė dhomė ftojmė artistėt shqiptarė nė mėrgim tė publikojnė pjesė nga jeta dhe vepra e tyre. Kėnaqni fansat tuaj por dhe tė gjithė komunitetin tonė!

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 02-09-2018, 18:53   #21
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 17,894
Thanks: 13,666
Thanked 8,324 Times in 4,869 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 242
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mimoza Ahmeti-Kadaresė”: “Ka ardhur koha tė zbythesh”

Kane vendosur standarte te reja per Nobel Shqiptaret ...lol
🖤 (1)
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2018, 18:56   #22
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,909
Thanks: 1,111
Thanked 1,229 Times in 678 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mimoza Ahmeti-Kadaresė”: “Ka ardhur koha tė zbythesh”

Kjo Moza nuk besoj se ka pas qellim tjeter perveēe te behet protagoniste duke permendur emrin e te madhit Kadare!
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
🖤 (2)
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2018, 18:59   #23
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,718
Thanks: 3,307
Thanked 2,585 Times in 1,748 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mimoza Ahmeti-Kadaresė”: “Ka ardhur koha tė zbythesh”

Kadares nuk i jepet cmimi Nobel sepse eshte Shqiptar. Sa per keta majmune pa personalitet qe shkruajne letra kunder tij, askush ne juri nuk i merr parasysh. Keta vetem sa na vene ne pozite te veshtire perpara botes qe tallet dhe qesh me ne.
🖤 (1)
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2018, 19:00   #24
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 17,894
Thanks: 13,666
Thanked 8,324 Times in 4,869 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 242
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mimoza Ahmeti-Kadaresė”: “Ka ardhur koha tė zbythesh”

kjo Mimoza njehere sikur shkruan romane Erotike (epshndjellese qe te bejne me vjelle lol ), ca do qe meren me Kadarene kur ska as nivel te flasi per te ….
🖤 (1)
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2018, 19:39   #25
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,407
Thanks: 6,804
Thanked 8,025 Times in 5,131 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 377
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mimoza Ahmeti-Kadaresė”: “Ka ardhur koha tė zbythesh”

Smajli ishte maggiordomo i diktatorit. nuk ka lidhje me penėn

Moza eshte ...laje laje kryt si rosa
italianet thojnė.......e verteta te dhemb
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2018, 19:51   #26
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,909
Thanks: 1,111
Thanked 1,229 Times in 678 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mimoza Ahmeti-Kadaresė”: “Ka ardhur koha tė zbythesh”

Drrago, Kadarene e ka vlersur e gjithe bota, jo diktatori qe thua ti! Kjo na ben ne Shqiptarve te ecim mrapa, duke urryer njeri tjetrin e smira ne ADN.
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
🖤 (1)
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2018, 20:23   #27
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,422
Thanks: 15,056
Thanked 8,899 Times in 6,002 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Mimoza Ahmeti-Kadaresė”: “Ka ardhur koha tė zbythesh”

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
kjo Mimoza njehere sikur shkruan romane Erotike (epshndjellese qe te bejne me vjelle lol ), ca do qe meren me Kadarene kur ska as nivel te flasi per te ….
Cfare kane te perBASHKET FEMARUCET....lekatari,r-ta me birra dhe ....


Tashti perse...


PERFUNDIMI....jane SHEMTIRA,pavaresisht se nuk kishin mundesine e zgjedhjes.

Tashti shkruesi se nga e diela te henen ka probleme me gjumin,do shikoje....L`anomania Sarda.

Gjithe te mirat.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2018, 20:24   #28
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,718
Thanks: 3,307
Thanked 2,585 Times in 1,748 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mimoza Ahmeti-Kadaresė”: “Ka ardhur koha tė zbythesh”

Ismail Kadare
Citim:
Ismail Kadare (Albanian: [ismaˈil kadaˈɾe], also spelled Kadaré; born 28 January 1936) is an Albanian novelist, poet, essayist and playwright. He has been a leading literary figure in Albania since the 1960s. He focused on poetry until the publication of his first novel[not verified in body], The General of the Dead Army, which made him famous outside of Albania. In 1996, he became a lifetime member of the Académie des Sciences Morales et Politiques of France.

In 1992, he was awarded the Prix mondial Cino Del Duca; in 1998, the Herder Prize; in 2005, he won the inaugural Man Booker International Prize; in 2009, the Prince of Asturias Award of Arts; in 2015, the Jerusalem Prize, and in 2016, he was a Commandeur de la Légion d'Honneur recipient.

Kadare is regarded by some as one of the greatest European writers and intellectuals of the 20th century and, in addition, as a universal voice against totalitarianism.[3]
Recognition
In English, his works have been translated by David Bellos.[17]

In 1996 Kadare became a lifetime member of the Academy of Moral and Political Sciences of France, where he replaced the philosopher Karl Popper. In 1992, he was awarded the Prix mondial Cino Del Duca, and in 2005 he received the inaugural Man Booker International Prize. In 2009, Kadare was awarded the Prince of Asturias Award for Literature.[18] In the same year he was awarded an Honorary Degree of Science in Social and Institutional Communication by the University of Palermo in Sicily. In 2015, he was awarded the bi-annual Jerusalem Prize.[19]

The London newspaper The Independent said of Kadare: "He has been compared to Gogol, Kafka and Orwell. But Kadare's is an original voice, universal yet deeply rooted in his own soil".[20]
Kete e vlerson gjithe bota, ne radhe te pare Franca i cili eshte vendi me i veshtire per nje huaj qe te ngjitet deri aty ku ka arritur Kadare, ndersa keta thone s`ben. Prandaj ketu njerezit ikin dhe na i merr bota dhe ngelen vetem budallenjte.
🖤 (2)
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2018, 20:25   #29
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,407
Thanks: 6,804
Thanked 8,025 Times in 5,131 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 377
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mimoza Ahmeti-Kadaresė”: “Ka ardhur koha tė zbythesh”

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga {A_N_G_E_L_69} Shiko postimin
Drrago, Kadarene e ka vlersur e gjithe bota, jo diktatori qe thua ti! Kjo na ben ne Shqiptarve te ecim mrapa, duke urryer njeri tjetrin e smira ne ADN.
o katunar laprake nuk e kam anastas angjell nick-un
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2018, 20:34   #30
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,909
Thanks: 1,111
Thanked 1,229 Times in 678 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mimoza Ahmeti-Kadaresė”: “Ka ardhur koha tė zbythesh”

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
o katunar laprake nuk e kam anastas angjell nick-un
Shih kush flet katunari Tirones. E di si e ke, po me Kadarene ēa ke
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2018, 20:36   #31
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 46,487
Thanks: 14,513
Thanked 12,401 Times in 7,756 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 682
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mimoza Ahmeti-Kadaresė”: “Ka ardhur koha tė zbythesh”

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga {A_N_G_E_L_69} Shiko postimin
Shih kush flet katunari Tirones. E di si e ke, po me Kadarene ēa ke
Ka inat me Kadarenė se ja hodhi mos ta internonin ose burgosnin.
Po tė kish vajtur nė burg Kadareja ky dhe Beu_Shpata do ta bėnin hero kombėtar.
🖤 (1)
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2018, 20:36   #32
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,407
Thanks: 6,804
Thanked 8,025 Times in 5,131 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 377
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mimoza Ahmeti-Kadaresė”: “Ka ardhur koha tė zbythesh”

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga {A_N_G_E_L_69} Shiko postimin
Shih kush flet katunari Tirones. E di si e ke, po me Kadarene ēa ke
une i kam lexu gati te gjithe librat e kadarese.nuk e shajti kush penėn
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2018, 21:37   #33
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,909
Thanks: 1,111
Thanked 1,229 Times in 678 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mimoza Ahmeti-Kadaresė”: “Ka ardhur koha tė zbythesh”

Drrago po tregohesh kontraditor
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-09-2018, 10:14   #34
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,189
Thanks: 339
Thanked 593 Times in 438 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 44
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mimoza Ahmeti-Kadaresė”: “Ka ardhur koha tė zbythesh”

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Nga i gjeni keta plehra mor burri dheut.
Plehrat ne nje forum mund te jene thesar per nje forum tjater - thenie amerikane ...
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-09-2018, 11:49   #35
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,718
Thanks: 3,307
Thanked 2,585 Times in 1,748 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mimoza Ahmeti-Kadaresė”: “Ka ardhur koha tė zbythesh”

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Plehrat ne nje forum mund te jene thesar per nje forum tjater - thenie amerikane ...
Te lutem mos me keqkupto dhe mos e merr personale.
Doja te dija nese kishe ndonje informacion ne lidhje me artikullshkruesin. Kush eshte, cfare arsime ka, etj, gjera te tilla.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-09-2018, 13:46   #36
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,189
Thanks: 339
Thanked 593 Times in 438 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 44
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mimoza Ahmeti-Kadaresė”: “Ka ardhur koha tė zbythesh”

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Te lutem mos me keqkupto dhe mos e merr personale.
Doja te dija nese kishe ndonje informacion ne lidhje me artikullshkruesin. Kush eshte, cfare arsime ka, etj, gjera te tilla.
Nuk kam ndonji te dhene.

Lidhur me permbajtjen e shkrimit, perforcohet mendimi se Kadare nuk ka te drejte morale te mare as edhe te kandidoje per ēmim Nobel.

Perse u dashka me ēdo kusht ta mare Kadare? Le te argumentoje e te binde njerezit se nuk ka qene nenkryetar i nexhit si veprimtari politike, apo shkrimtar oborri me gjetjen e rrenjeve te partajs, dimra e koncerte.

Kjo do na ndihmonte ne te gjitheve qe ta kundrojme te verteten drejt e ne sy, e te shikojme perpara. Kadare nuk eshte ne gjendje te beje katarsis, per hir te popullit, vendit, as edhe per veten e tij.
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-09-2018, 13:56   #37
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 24,621
Thanks: 10,681
Thanked 8,990 Times in 5,745 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 470
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Mimoza Ahmeti-Kadaresė”: “Ka ardhur koha tė zbythesh”

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
une i kam lexu gati te gjithe librat e kadarese.nuk e shajti kush penėn
Varet se cilen pene i ke shajt....
__________________
"Every heart sings a song, incomplete, until another heart whispers back. Those who wish to sing always find a song. At the touch of a lover, everyone becomes a poet." - Plato
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-09-2018, 15:03   #38
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,422
Thanks: 15,056
Thanked 8,899 Times in 6,002 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mimoza Ahmeti-Kadaresė”: “Ka ardhur koha tė zbythesh”

Kane njel LOPAT me llogjiku KADARENE.....hapu dhe.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-09-2018, 16:26   #39
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,189
Thanks: 339
Thanked 593 Times in 438 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 44
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mimoza Ahmeti-Kadaresė”: “Ka ardhur koha tė zbythesh”

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Kane njel LOPAT me llogjiku KADARENE.....hapu dhe.
mo mir lop me biografi te mir se sa "njeri" me biografi berrnut
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-09-2018, 16:31   #40
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 17,894
Thanks: 13,666
Thanked 8,324 Times in 4,869 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 242
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mimoza Ahmeti-Kadaresė”: “Ka ardhur koha tė zbythesh”

e di qe thone qe ne kohe te xhaxhit ka bere ca budallalliqe Kadareja , por jeta personale nuk duhet perzier me talentin

pastaj lope me biografi te mir eshte kjo Mimoza? lol
🖤 (1)
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur