Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Jurisprudencė

Jurisprudencė Strukturat dhe konceptet ligjore qė pėrbėjnė tė drejtėn nė terėsi.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 10-01-2018, 14:56   #1
Ushtari Shvejk
Anėtar i ri
 
Data e antarėsimit: Jan 2018
Posts: 1
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Ushtari Shvejk ėshtė nė rrugė tė mbarė
Question Rregullat e njoftimit ne administrate per gjobat

Ne kod administrativ thuhet se njoftimi per vendime duhet te behet me shkrim. Eshte nxjerre nje vendim per te paguar nje gjobe ne bashki por s'eshte bere njoftimi. Punonjesi ne bashki me ka thenes se eshte nisur me poste, kur ka marre pergjigje negative. nga shpallur vendimi ne lagje. A praktikohet akoma si forme njoftimi ne shtet ? A mund te me tregoje ku mund te gjej material per te kundershtuar kete gjobe ?
Ushtari Shvejk nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-04-2018, 23:20   #2
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,679
Thanks: 373
Thanked 1,922 Times in 1,297 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 63
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rregullat e njoftimit ne administrate per gjobat

Pu pu...kujtova se Mandi po gjobiste stafin...
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Elian70 pėlqehet nga
Pėrgjigje

Tags
administrata publike, juridik, ligje, njoftim

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur