Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kėndi i Anėtarėve > Ndihmoni njėri-tjetrin

Ndihmoni njėri-tjetrin Jeni te ftuar tė kėrkoni ndihmėn qė ju nevojitet dhe do bėjmė tė pamundurėn qė ta merrni atė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 20-01-2018, 15:28   #141
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 16,930
Thanks: 218
Thanked 1,632 Times in 1,040 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 113
zirconium ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ndihme

Flm.......
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-01-2018, 15:37   #142
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 21,074
Thanks: 5,700
Thanked 6,664 Times in 4,249 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 297
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ndihme

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga zirconium Shiko postimin
Flm.......
eshte dhe vegjetale. kshu e desha nji nuse per ēunin. lakrat jane lire ne gjermani
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i drague pėlqehet nga
i vjetėr 20-01-2018, 15:37   #143
Eden
.
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Posts: 10,516
Thanks: 2,242
Thanked 3,741 Times in 2,444 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 124
Eden ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ndihme

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Nuk je ti FEMER agresive...prandaj.
Falje kam kerkuar, se pastaj do vi asnjona ka trojet dhe do na bej proverba.
PUC.
E vertet nuk jam,por jo se s'mund te behem kur e do situata ama

Do e kem parasysh kerkesen tende pa merak...ose e di c'eshte qe mos e lodhim shume,ma dergo nje firme qe te pelqen ty e mendon se me pershtatet mua e mbaron ky muhabet njehere e mire?!

Klm Systema!
Eden nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Eden pėlqehet nga
i vjetėr 20-01-2018, 15:41   #144
Persona
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 12,180
Thanks: 341
Thanked 2,514 Times in 1,472 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 139
Persona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ndihme

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
eshte dhe vegjetale. kshu e desha nji nuse per ēunin. lakrat jane lire ne gjermani
ca jam? jo mo zarzavat mos i thuaj ndonjerit keshtu ne itali se ofendohet, vegjetal u thohet njerezve pa jete multi kulti
__________________
Patience.
Persona nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-01-2018, 15:55   #145
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 41,479
Thanks: 12,103
Thanked 7,009 Times in 4,684 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 318
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Ndihme

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Anita Shiko postimin
E vertet nuk jam,por jo se s'mund te behem kur e do situata ama

Do e kem parasysh kerkesen tende pa merak...ose e di c'eshte qe mos e lodhim shume,ma dergo nje firme qe te pelqen ty e mendon se me pershtatet mua e mbaron ky muhabet njehere e mire?!

Klm Systema!
Jo mer jo se ste jap men une TY.Por m.q-se pyete....Femrat me CLASSE jane si puna e kafes.Kafja me CILESI te mban TERE naten ZGJUAR.
OSE...nje FEMER e ZGJUAR di gjithmone te buzeqeshi,pavaresisht se lotet i kursen.
Apropo...perfshij dhe ANGI.
Danke...GJITHASHTU.
__________________
El amor todo lo vence, el dinero todo lo alcanza, todo culmina con la muerte, el tiempo todo lo sella.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-01-2018, 11:24   #146
Prudence
V.I.P
 
Avatari i Prudence
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Posts: 3,618
Thanks: 2,438
Thanked 4,476 Times in 1,512 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 84
Prudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ndihme

Qe mos te hap nje teme te re, per ndihmen qe po kerkoj, po shkruaj ketu.

Per te aplikuar per vize amerikane per femijet ( une dhe im shoq i kemi vizat) veprohet ne te njejtin format sic aplikohet per te rriturit? Ka te njejten pages si per te rriturit? Nuk gjej info tek faqja e ambasades, per kete.

Lutem nje pergjigje sa me te shpejte.
Prudence nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-01-2018, 11:30   #147
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 16,930
Thanks: 218
Thanked 1,632 Times in 1,040 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 113
zirconium ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ndihme

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Prudence Shiko postimin
Qe mos te hap nje teme te re, per ndihmen qe po kerkoj, po shkruaj ketu.

Per te aplikuar per vize amerikane per femijet ( une dhe im shoq i kemi vizat) veprohet ne te njejtin format sic aplikohet per te rriturit? Ka te njejten pages si per te rriturit? Nuk gjej info tek faqja e ambasades, per kete.

Lutem nje pergjigje sa me te shpejte.
Prudence shif kete linkun...i pergjigjet ndonje cikez pyetjes tende??

http://www.ustraveldocs.com/in/in-svc-visachild.asp

Kjo eshte faqe zyrtare..

https://travel.state.gov/content/tra...t/visitor.html
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i zirconium pėlqehet nga
i vjetėr 09-02-2018, 16:37   #148
Prudence
V.I.P
 
Avatari i Prudence
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Posts: 3,618
Thanks: 2,438
Thanked 4,476 Times in 1,512 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 84
Prudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ndihme

E mbarova kete pune.

Tani ndonje nga keta ne USA mund te me thote psh, per 4 dite cfare te perzgjedh per te pare ne nyc me femijet?
Prudence nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-02-2018, 20:03   #149
Prudence
V.I.P
 
Avatari i Prudence
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Posts: 3,618
Thanks: 2,438
Thanked 4,476 Times in 1,512 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 84
Prudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ndihme

Ēe nesunoooooo
Prudence nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-02-2018, 20:16   #150
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 21,074
Thanks: 5,700
Thanked 6,664 Times in 4,249 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 297
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ndihme

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Prudence Shiko postimin
Ēe nesunoooooo
io odio usa. 10 ore me avion
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i drague pėlqehet nga
i vjetėr 13-02-2018, 00:30   #151
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 41,479
Thanks: 12,103
Thanked 7,009 Times in 4,684 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 318
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ndihme

Aspirin Found Effective for Erectile Dysfunction.

Antiplatelet treatment with aspirin could be a new treatment option for vasculogenic erectile dysfunction (VED), particularly for men with a high mean platelet volume (MPV), according to investigators.

In a prospective randomized double-blind placebo-controlled study, Zeki Bayraktar, MD, and Selami Albayrak, MD, of Istanbul Medipol University in Turkey, found that therapy with 100 mg/day of aspirin for 6 weeks was associated with significant improvement in erectile function compared with placebo among men with VED and a high MPV.

“Large platelets are metabolically and enzymatically more active than small platelets and produce more thromboxane, known as the most potent vasoconstrictor agent,” the investigators explained.

Some recently published studies have found a relationship between high MPV values and VED, but no previous study has examined the efficacy of antiplatelet therapy on VED, they noted.

The investigators evaluated erectile function using the International Index of Erectile Function (IIEF-EF) and 2 yes-or-no questions on the Sexual Encounter Profile (SEP) instrument: SEP2 (“Were you able to insert your penis into partner's vagina?”) and SEP3 (Did your erection last long enough for you to have successful intercourse”?).

The aspirin and placebo groups included 120 and 64 patients, respectively, with mean ages of 48.3 and 47.7 years. To be included in the study, patients needed to have an MVP above 11 fL. According to the assay kits used to measure MVP, the normal range for MPV is 7.8 to 11 fL, the authors noted. The aspirin and placebo groups had similar mean MVP values (11.57 and 11.54 fL respectively).

The mean baseline IIEF-EF scores in the aspirin and placebo groups were similar (14.1 and 14.3, respectively). At the end of treatment, the mean IIEF-EF score was 21.3 in the aspirin group (a 7.2-point increase) compared with 16.3 among placebo recipients (a 2-point increase), a significant difference between the groups, Drs Bayraktar and Albayrak reported online in International Urology and Nephrology.

At baseline, the proportions of patients who answered yes to SEP2 and SEP3 were similar in both study arms: 51.6% and 31.6%, respectively, for the aspirin group and 50% and 31.2% for the placebo group. At the end of treatment, the proportions answering yes to SEP2 and SEP3 were significantly higher in the aspirin than placebo group (88.3% and 78.3% vs 59.3% and 43.5%).

“Aspirin is an effective and safe therapeutic option for patients with VED, especially for patients with a high MPV,” the authors concluded.

Darshan P. Patel, MD, of the Division of Urology at the University of Utah School of Medicine in Salt Lake City, who was not involved in the new study, said the results of the investigation by Drs Bayraktar and Albayrak should be interpreted with caution. “The study excluded many patients at the highest risk of vasculogenic ED—patients with diabetes, hypertension, coronary artery disease,” said Dr Patel, who participated in a study showing no association between use of nonsteroidal anti-inflammatory drugs and ED among patients in the Prostate Cancer Prevention Trial (BJU Int. 2016;117;500-506). “The unequal allocation (2:1 randomization) harbors certain threats to the internal validity of a confirmatory study. Although the study adds to the growing body of evidence linking endothelial dysfunction to ED, the results must be reproduced prior to drawing conclusions regarding aspirin therapy for prevention and treatment of ED.”

Jody A. Charnow.....Renal and Urology News.

PS: ngelem apo shpresoj qe te na sqarojne se per cfare behet fjale,m.q-se kemi mjeke ne forum.Pasiqe mund te me ndodhi dhe mua....si problem,sepse nuk i dihet.

Faleminderit.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg gaspirinweb_1363362.jpg (7.3 KiloByte, 58 shikimet)
__________________
El amor todo lo vence, el dinero todo lo alcanza, todo culmina con la muerte, el tiempo todo lo sella.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-02-2018, 13:10   #152
lonely_lion
V.I.P
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 2,762
Thanks: 0
Thanked 943 Times in 715 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 37
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ndihme

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Aspirin Found Effective for Erectile Dysfunction.

Antiplatelet treatment with aspirin could be a new treatment option for vasculogenic erectile dysfunction (VED), particularly for men with a high mean platelet volume (MPV), according to investigators.

In a prospective randomized double-blind placebo-controlled study, Zeki Bayraktar, MD, and Selami Albayrak, MD, of Istanbul Medipol University in Turkey, found that therapy with 100 mg/day of aspirin for 6 weeks was associated with significant improvement in erectile function compared with placebo among men with VED and a high MPV.

“Large platelets are metabolically and enzymatically more active than small platelets and produce more thromboxane, known as the most potent vasoconstrictor agent,” the investigators explained.

Some recently published studies have found a relationship between high MPV values and VED, but no previous study has examined the efficacy of antiplatelet therapy on VED, they noted.

The investigators evaluated erectile function using the International Index of Erectile Function (IIEF-EF) and 2 yes-or-no questions on the Sexual Encounter Profile (SEP) instrument: SEP2 (“Were you able to insert your penis into partner's vagina?”) and SEP3 (Did your erection last long enough for you to have successful intercourse”?).

The aspirin and placebo groups included 120 and 64 patients, respectively, with mean ages of 48.3 and 47.7 years. To be included in the study, patients needed to have an MVP above 11 fL. According to the assay kits used to measure MVP, the normal range for MPV is 7.8 to 11 fL, the authors noted. The aspirin and placebo groups had similar mean MVP values (11.57 and 11.54 fL respectively).

The mean baseline IIEF-EF scores in the aspirin and placebo groups were similar (14.1 and 14.3, respectively). At the end of treatment, the mean IIEF-EF score was 21.3 in the aspirin group (a 7.2-point increase) compared with 16.3 among placebo recipients (a 2-point increase), a significant difference between the groups, Drs Bayraktar and Albayrak reported online in International Urology and Nephrology.

At baseline, the proportions of patients who answered yes to SEP2 and SEP3 were similar in both study arms: 51.6% and 31.6%, respectively, for the aspirin group and 50% and 31.2% for the placebo group. At the end of treatment, the proportions answering yes to SEP2 and SEP3 were significantly higher in the aspirin than placebo group (88.3% and 78.3% vs 59.3% and 43.5%).

“Aspirin is an effective and safe therapeutic option for patients with VED, especially for patients with a high MPV,” the authors concluded.

Darshan P. Patel, MD, of the Division of Urology at the University of Utah School of Medicine in Salt Lake City, who was not involved in the new study, said the results of the investigation by Drs Bayraktar and Albayrak should be interpreted with caution. “The study excluded many patients at the highest risk of vasculogenic ED—patients with diabetes, hypertension, coronary artery disease,” said Dr Patel, who participated in a study showing no association between use of nonsteroidal anti-inflammatory drugs and ED among patients in the Prostate Cancer Prevention Trial (BJU Int. 2016;117;500-506). “The unequal allocation (2:1 randomization) harbors certain threats to the internal validity of a confirmatory study. Although the study adds to the growing body of evidence linking endothelial dysfunction to ED, the results must be reproduced prior to drawing conclusions regarding aspirin therapy for prevention and treatment of ED.”

Jody A. Charnow.....Renal and Urology News.

PS: ngelem apo shpresoj qe te na sqarojne se per cfare behet fjale,m.q-se kemi mjeke ne forum.Pasiqe mund te me ndodhi dhe mua....si problem,sepse nuk i dihet.

Faleminderit.
Lesh o lesh. Jo po sode buke. Le qe ku i dihet. Doktoret i jepshin aspirina dhe keta mceftas merrshin dhe nje cike pilule blu.Ja u jepte famacisti dhurate per nderin qe i benin duke marre aspirinat, se ato nuk ja blente kush prej dyqani.

P.S.
Aspirina ka efekt hollimin e gjakut.keshtu Gjaku funksinon me mire ne pjeset e trupit.Gjakun ta ben uje dhe hudhra qe eshte e provuar me kohe si ndihmese e kesaj ceshtje , vite drite para aspirines dhe pilules blu. Tung. U krye.

Sa per eksperimentin ....
Shkon nje plak nja 70 e kusur vjec tek doktori dhe i thote nix sex.I jep doktori ilace.Vjen ky pas nje jave dhe prap ankohet.I shton doktori dozen.Prap plaku ankohet.Mbas nja 3 apo 4 vizitash, doktori i thote infermieres. Merre pak gjyshin tek dhoma e pacientit dhe shikoje nje cike si e ka problemin.Umorr doktori me pacientin e rradhes dhe e harroi fare plakun dhe infermieren. Pas nja 45 mintash , i duhej infermierja per nje pune dhe u kujtua,qe ajo kishte hyre me plakun ne dhome.Shkon doktori dhe hap deren..... plaku ne aksion, infermierja duke i dale djerset.Doktori i thote plakut(gjyshit): Po ti me the mua, nix sex dhe une te kam dhone ilace per kete pune.Degjo doktor i thote plaku:une nix sex kur nuk kap femer, se po e kapa mjere ajo.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i lonely_lion pėlqehet nga
i vjetėr 16-02-2018, 17:23   #153
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 5,928
Thanks: 6,092
Thanked 2,842 Times in 1,437 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 130
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ndihme

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
Lesh o lesh. Jo po sode buke. Le qe ku i dihet. Doktoret i jepshin aspirina dhe keta mceftas merrshin dhe nje cike pilule blu.Ja u jepte famacisti dhurate per nderin qe i benin duke marre aspirinat, se ato nuk ja blente kush prej dyqani.

P.S.
Aspirina ka efekt hollimin e gjakut.keshtu Gjaku funksinon me mire ne pjeset e trupit.Gjakun ta ben uje dhe hudhra qe eshte e provuar me kohe si ndihmese e kesaj ceshtje , vite drite para aspirines dhe pilules blu. Tung. U krye.

Sa per eksperimentin ....
Shkon nje plak nja 70 e kusur vjec tek doktori dhe i thote nix sex.I jep doktori ilace.Vjen ky pas nje jave dhe prap ankohet.I shton doktori dozen.Prap plaku ankohet.Mbas nja 3 apo 4 vizitash, doktori i thote infermieres. Merre pak gjyshin tek dhoma e pacientit dhe shikoje nje cike si e ka problemin.Umorr doktori me pacientin e rradhes dhe e harroi fare plakun dhe infermieren. Pas nja 45 mintash , i duhej infermierja per nje pune dhe u kujtua,qe ajo kishte hyre me plakun ne dhome.Shkon doktori dhe hap deren..... plaku ne aksion, infermierja duke i dale djerset.Doktori i thote plakut(gjyshit): Po ti me the mua, nix sex dhe une te kam dhone ilace per kete pune.Degjo doktor i thote plaku:une nix sex kur nuk kap femer, se po e kapa mjere ajo.
Kueshtu asht kur merr 4 viagra pernjehere !
Fshatari ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-02-2018, 00:00   #154
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 41,479
Thanks: 12,103
Thanked 7,009 Times in 4,684 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 318
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ndihme

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
Lesh o lesh. Jo po sode buke. Le qe ku i dihet. Doktoret i jepshin aspirina dhe keta mceftas merrshin dhe nje cike pilule blu.Ja u jepte famacisti dhurate per nderin qe i benin duke marre aspirinat, se ato nuk ja blente kush prej dyqani.

P.S.
Aspirina ka efekt hollimin e gjakut.keshtu Gjaku funksinon me mire ne pjeset e trupit.Gjakun ta ben uje dhe hudhra qe eshte e provuar me kohe si ndihmese e kesaj ceshtje , vite drite para aspirines dhe pilules blu. Tung. U krye.

Sa per eksperimentin ....
Shkon nje plak nja 70 e kusur vjec tek doktori dhe i thote nix sex.I jep doktori ilace.Vjen ky pas nje jave dhe prap ankohet.I shton doktori dozen.Prap plaku ankohet.Mbas nja 3 apo 4 vizitash, doktori i thote infermieres. Merre pak gjyshin tek dhoma e pacientit dhe shikoje nje cike si e ka problemin.Umorr doktori me pacientin e rradhes dhe e harroi fare plakun dhe infermieren. Pas nja 45 mintash , i duhej infermierja per nje pune dhe u kujtua,qe ajo kishte hyre me plakun ne dhome.Shkon doktori dhe hap deren..... plaku ne aksion, infermierja duke i dale djerset.Doktori i thote plakut(gjyshit): Po ti me the mua, nix sex dhe une te kam dhone ilace per kete pune.Degjo doktor i thote plaku:une nix sex kur nuk kap femer, se po e kapa mjere ajo.
Me hudhra s`m afrohet asnjona.....nejse tanks per sqarimin.
@fshatunari.
Ministri i Jashtem i Gjermanise eshte me neve.
Ja hudhet
__________________
El amor todo lo vence, el dinero todo lo alcanza, todo culmina con la muerte, el tiempo todo lo sella.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-02-2018, 09:03   #155
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 41,479
Thanks: 12,103
Thanked 7,009 Times in 4,684 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 318
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ndihme

Attentional and evaluative biases help people maintain relationships by avoiding infidelity.

Abstract
Two longitudinal studies of 233 newlywed couples suggest that automatic attentional and evaluative biases regarding attractive relationship alternatives can help people maintain relationships by avoiding infidelity. Both studies assessed participants’ tendency to automatically disengage attention from photos of attractive, opposite sex individuals; one study assessed participants’ tendency to devalue those individuals by comparing their attractiveness evaluations to evaluations made by single people, and both studies assessed infidelity and relationship status multiple times for approximately three years. Several sources of devaluation emerged, but only participants’ history of short-term sex predicted both biases; having more short-term sexual partners was associated with being slower to disengage attention from attractive alternatives, and, among men, evaluating such individuals more positively. In turn, both processes exerted indirect effects on relationship dissolution by predicting infidelity; being 100 ms faster to disengage attention from attractive alternatives or rating them 2 scale points lower in attractiveness was associated with a decrease in the odds of infidelity of approximately 50%; the effect of devaluation on infidelity was stronger among participants who evidenced steeper declines in marital satisfaction. These associations emerged because unfaithful individuals took longer to disengage attention from attractive alternatives compared with other social targets and did not differ from singles in their evaluations of those alternatives. Among several other predictors of infidelity, partner attractiveness was associated with a decrease in the odds of infidelity among men but not women. These findings suggest a role for basic psychological processes in predicting infidelity, highlight the critical role of automatic processes in relationship functioning, and suggest novel ways to promote relationship success.

Journal of Personality and Social Psychology.

PS: kemi ne kete fushe te lauruar qe te na i qartesoje????

__________________
El amor todo lo vence, el dinero todo lo alcanza, todo culmina con la muerte, el tiempo todo lo sella.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-03-2018, 19:54   #156
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 12,553
Thanks: 2,882
Thanked 3,290 Times in 1,818 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 353
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ndihme

Po e patet naj link te hajrit per PSG - R. Madrid ju di per nder.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-03-2018, 20:40   #157
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 41,479
Thanks: 12,103
Thanked 7,009 Times in 4,684 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 318
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ndihme

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Po e patet naj link te hajrit per PSG - R. Madrid ju di per nder.
http://livetv.sx/dex/eventinfo/60402...|887641|7|1|de

Po tu nderpre mbylle faqen dhe kliko apo shtyp perseri ate linje oset te tjerat.

http://livetv.sx/dex/eventinfo/60402...real_madrid/#_

PS: se kisha nder mend,por do shikoj pjesen e dyte.
__________________
El amor todo lo vence, el dinero todo lo alcanza, todo culmina con la muerte, el tiempo todo lo sella.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 06-03-2018, 20:55   #158
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 12,553
Thanks: 2,882
Thanked 3,290 Times in 1,818 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 353
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ndihme

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
http://livetv.sx/dex/eventinfo/60402...|887641|7|1|de

Po tu nderpre mbylle faqen dhe kliko apo shtyp perseri ate linje oset te tjerat.

http://livetv.sx/dex/eventinfo/60402...real_madrid/#_

PS: se kisha nder mend,por do shikoj pjesen e dyte.
Ishte ok nja 5 minuta por u nderpre.

The content was blocked due to infringement of Aliez.com policy

Nejse, po e shikoj te nje tjeter edhe pse po bllokon shpesh.

Faleminderit.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-03-2018, 21:01   #159
BlueRose
V.I.P
 
Avatari i BlueRose
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Posts: 4,630
Thanks: 1,443
Thanked 1,370 Times in 882 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 107
BlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ndihme

Cfare dhuratash na sugjeroni per 8 Mars, sidomos mamit tim, c'dhurate t'i bej?

Cdo mendim ka vlere : )
__________________
"Pėrveē mendimeve tona, nuk ka asgjė qė tė jetė vėrtetė pushteti ynė dhe respektimi i tyre ėshtė fuqia jonė e vėrtetė"
BlueRose nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-03-2018, 21:15   #160
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,492
Thanks: 7,508
Thanked 5,924 Times in 3,043 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 247
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ndihme

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BlueRose Shiko postimin
Cfare dhuratash na sugjeroni per 8 Mars, sidomos mamit tim, c'dhurate t'i bej?

Cdo mendim ka vlere : )
dicka qe do e lehtesonte ne kuzhine ose ndonje bon per masazh, soin de visage, parfum, krem te mire fytyre, dhe nje buqete te bukur me lule.. plus nje carte me 5 rreshta fjale te dala nga zemra.. ka plot idera per gruan
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
Si Bora nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Si Bora pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur