Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Arti dhe Kultura > Letėrsia shqiptare

Letėrsia shqiptare Diskutime rreth letėrsisė nė Shqipėri . Autorė dhe krijimtaria e tyre.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 14-01-2018, 07:27   #801
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 9,481
Thanks: 774
Thanked 2,469 Times in 1,574 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Pallati i pushtetit, zakonisht ndėrtohet mbi mėkatet dhe krimet!
- Autoriteti dhe afirmimi i shpejtė, i ngjajnė barakės montazhe me jetėgjatėsi tė shkurtėr!
- Ēdo detyrim, nė masė ėshtė edhe shpėtim!
-Ēdo shkollė ilegale, sado qė ka arsyetimin, mund tė jet shumė e rrezikshme!
Agim Metbala ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Agim Metbala pėlqehet nga
i vjetėr 15-01-2018, 17:34   #802
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 9,481
Thanks: 774
Thanked 2,469 Times in 1,574 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Nėse je i lumtur, qesh, nėse je me brenga, prap qesh, edhe nėse qesh, prap qesh...kėshtu mundet mėrzia!
- Pėr nder i kemi politikanėt tė zot – ishin pa brek, pa dhėmbė, me qere tėrheqėse a me traktor, pa shtėpi e pa shkollė...tash tė gjithė tė veshur shik, ngasin xhipat mė tė shtrenjt, me fakultete e doktorate, me fabrika, vila e shtėpi shumė kate...
- Shmangu shoqėrimit nga shoku me “lot tė krokodilit”, ai mbrenda kohės mund tė bėhet shumė i rrezikshėm!
- Ēdo herė shtiret burracaku, mirėpo ai dallohet shumė lehtė nga fjalėt e shqiptuar dhe nga tonaliteti dhe forca e zėrit!
- Mė thanė tė flas, u thash do heshti me kėtė rast, mbase do mė hidhėrohen me e pa shkas!
Agim Metbala ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Agim Metbala pėlqehet nga
i vjetėr 16-01-2018, 07:21   #803
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 9,481
Thanks: 774
Thanked 2,469 Times in 1,574 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Preferenca ime – ik larg paralelizmave!
- Goditja tinės – thika shpinės!
- Ka miliona mėnyrat qė femra tė bėjė paratė, me nder, vetėm njė!
- Ēdo punė, kurohet shumė lehtė, ama paraprakisht duhet tė gjendet diagnoza e saktė!
- Mjeku e ka vėshtirė tė caktoj diagnozėn, kurimi ėshtė i lehtė!
Agim Metbala ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Agim Metbala pėlqehet nga
i vjetėr 17-01-2018, 07:09   #804
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 9,481
Thanks: 774
Thanked 2,469 Times in 1,574 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Grua buzėqeshė mė kėndshėm dhe mė sinqerisht, vetėm kur triumfon!
- Pėr t’i fituar paratė dhe femrat, nuk zgjedhen mėnyrat e as metodat!
- Loti dhe buzėqeshja e femrės, kėrkojnė analizat e hollėsishme!
- Kujdes, buzėqeshja e femrės ėshtė si ylberi, lėre se ka shumė ngjyra tė ndryshme, por edhe nuansa tė panumėrta!
Agim Metbala ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Agim Metbala pėlqehet nga
i vjetėr 18-01-2018, 07:03   #805
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 9,481
Thanks: 774
Thanked 2,469 Times in 1,574 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Secili qė i dallon nuansat, pak gjasa ka tė gaboj!
- Vepro me sistemin e “vijave tė trasha”, do binden edhe kundėrshtarėt!
- Krahas kėmbėngulėsisė dhe forcės sė shprehur, nė atė masė dobėsohen edhe kundėrshtarėt!
- Kundėrshtarėt kanė shumė durim, presin ēastin tėndė tė dobėt!
Agim Metbala ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Agim Metbala pėlqehet nga
i vjetėr 19-01-2018, 07:19   #806
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 9,481
Thanks: 774
Thanked 2,469 Times in 1,574 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Sulmet e gruas prajnė, vetėm atėherė kur triumfon!
- Grua qė lyhet nė shtėpi, kėrkon vemendjen e burrit!
-Grua (burri) e keqe, i ngjan kėpucės sė ngusht, nuk ta rehaton dot kėmbėn!
- Ndershmėria dhe e vėrteta, ēdo herė ecin me paterica, prandaj arijnė mė vonė!
- Fėmijėve u kam dhėnė shumė demokraci, veten e zhvesha nga “pushteti”!
Agim Metbala ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Agim Metbala pėlqehet nga
i vjetėr 22-01-2018, 07:13   #807
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 9,481
Thanks: 774
Thanked 2,469 Times in 1,574 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Macja vjedh, qeni vjedh...e pse mos tė vjedh edhe njeriu? Argument i “fuqishėm” se jo mahi!
- Puna e ndershme dhe drejtėsia, portofoli i zbrazėt!
- Portofoli plot, mėkate plot!
- Qeni qė ta vjedh ushqimin, largoe nga shtėpia!
Agim Metbala ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Agim Metbala pėlqehet nga
i vjetėr 23-01-2018, 07:08   #808
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 9,481
Thanks: 774
Thanked 2,469 Times in 1,574 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Ndershmėria ėshtė si parfumi, edhe nga larg i ndihet aroma e kėndshme!
- Arti qė e pėrkrah pushtetin, ėshtė shumė jetėshkurtėr!
- Me pushtetin, arti ēdo herė duhet tė jet nė kundėrshtim, pėr ta shtrėnguar nė avansim!
-nKur arti pėrkrah pushtetin, priten ērregullimet e rrezikshme!
- Nėse arti dhe pushteti flirtojnė, populli keq pėson!
Agim Metbala ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Agim Metbala pėlqehet nga
i vjetėr 30-01-2018, 08:24   #809
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 9,481
Thanks: 774
Thanked 2,469 Times in 1,574 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Artistin qė e pėrkėdhel pushteti, veprat e tia janė plot helm!
- Artisti + pushteti = bombė atomike!
- Kur arti ka pėrkrah pushtetin, diktatori ka hypur nė fron!
- Kur pushteti burgos e vret artistė, i vie era e fundit tė tij!
Agim Metbala ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Agim Metbala pėlqehet nga
i vjetėr 31-01-2018, 07:25   #810
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 9,481
Thanks: 774
Thanked 2,469 Times in 1,574 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Artisti qė do para, flirton me pushtetin!
- Si ka ardhur koha, shkrimi i skandaleve dhe ato sensacionale, rrisin tirazhin e gazetės!
- Lexuesin e sotėm, informimi objektiv, nuk e kėnaq shijen e tij!
- Sa interesant, gazetat me informim objektiv, prej ditės nė ditė, po humbasin lexuesin e po u bie tirazhi!
Agim Metbala ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Agim Metbala pėlqehet nga
i vjetėr 01-02-2018, 06:51   #811
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 9,481
Thanks: 774
Thanked 2,469 Times in 1,574 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Problemet janė si dyert, tė gjitha hapen, por me ēelsin e vet!
- Shumė nga liderėt tanė, janė tė bezdisshėm mė zi se lemza!
- Ngritja e shpejtė, fsheh defektet e shumta!
- Pasurimi i shpejtė, nuk tė bėnė dot afarist e nikoqir tė mirė!
Agim Metbala ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Agim Metbala pėlqehet nga
i vjetėr 02-02-2018, 12:48   #812
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 9,481
Thanks: 774
Thanked 2,469 Times in 1,574 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Nikoqirllėku i mirė, ėshtė bazė e sigurt pėr avansim nė ēdo profesion!
- Kurrė mos u ngut t’i shpenzosh fjalėt!
- Mos i sos fjalėt qė nė start, mbase vendimet merren nė fund!
- Me besim nė Zot, drejtėsi e nder...s’ka avansim!
- “Tėrhiqe e mos e kėput”, kjo ėshtė formulė e shekullit tonė!
Agim Metbala ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Agim Metbala pėlqehet nga
i vjetėr 05-02-2018, 07:12   #813
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 9,481
Thanks: 774
Thanked 2,469 Times in 1,574 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Po pate grua – burr tė mirė, vet Zoti tė ka bekuar!
- Po tė mos bėnte finta e driblingje, nuk do bėhej dot sportist i mirė!
- Ēdo qeshje me zor, zbeh bukurinė e fytyrės!
- Qeshja ėshtė si magneti, tėrheq shumė shikime e kėnaq zemra!
- Fjala vėrtet mund tė jet helm, por mbrenda kohės edhe ilaē!
Agim Metbala ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-02-2018, 12:38   #814
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 9,481
Thanks: 774
Thanked 2,469 Times in 1,574 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Frika ėshtė rojtari i mirė pėr parandalimin e tė kėqijave!
- Kėrcnimi ėshtė akti i paaftėsisė racionale!
- Paaftėsia, ēdo herė lidh koalicion me kėrcnimin!
- Ofendimi dhe kėrcnimi, janė produkte tė paaftėsisė!
Agim Metbala ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-02-2018, 08:57   #815
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 9,481
Thanks: 774
Thanked 2,469 Times in 1,574 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Politikanėt tanė u ngjajnė njė femre e cila me qėllim e vesh minifundin, pastaj vazhdimisht e tėrheq duke bezdisur tė tjerė dhe veten!
- Edhe akacie kanė gjethet e vogla, por ngopin edhe njė xhifarė!
- Debatet e ashpra zhvillohen atėherė kur palėt kanė nė dorė gjysmėprova!
- Inati shpesh tė ndihmon nė pėrballimin e krizės!
- Tėrheqjet – zbrapsjet e shpeshta, e forcojnė edhe kundėrshtarin mė tė dobėt!
Agim Metbala ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-02-2018, 08:57   #816
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 9,481
Thanks: 774
Thanked 2,469 Times in 1,574 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Gjysmėfaktet e hutojnė edhe gjykatėsin me pėrvojė e lėre mė njeriun e rėndomt!
- Kur shteti dhe populli armatosen, u ngjajnė minjėve – priten termetet e mėdha!
- Tė gjithė njerėzit gabojnė, edhe politikanėt janė njerėz, e keqja qėndron nė faktin se politikanėt kurrė nuk i pranojnė gabimet!
- Destinacionet e njohura, prodhojnė monotoni!
Agim Metbala ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Agim Metbala pėlqehet nga
i vjetėr 09-02-2018, 07:45   #817
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 9,481
Thanks: 774
Thanked 2,469 Times in 1,574 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Gjusėmprova, krijojnė huti!
- Nuk ėshtė me rėndėsi se kush bėnė provokim, me rėndėsi ka t’i bėsh ball provokimit!
- Aty ku ka xhelozi (e arsyeshme), pa kusht se do tė avansohen gjėrat!
- Xhelozia ėshtė katalizator i pėrshpejtimit tė zgjidhjes tė problemeve dhe shtimit tė cilėsisė!
- Edhe peshku Salmon ėshtė i vetėdijshėm se do tė ngordh, por merr rrugėn me mija rreziqe pėr tė shkuar nė ujėrat e ėmbla me tė vetmin qėllim, pėr t’u shumuar!
Agim Metbala ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Agim Metbala pėlqehet nga
i vjetėr 12-02-2018, 07:37   #818
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 9,481
Thanks: 774
Thanked 2,469 Times in 1,574 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Nė politikėn shqiptare, nė skenė janė lartėsuar shumė tipa pervers tė ditur botėrisht!
- Fatkeqėsisht, botėn zakonisht e kanė qeverisur pushtetarėt pervers!
- Njerėzit shumė tė sinqertė e tė drejtė, memzi qeverisin familjen e lėre mė shtetin!
- Frika e shton fjalorin e rrezikun e hiperbolizon!
Agim Metbala ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Agim Metbala pėlqehet nga
i vjetėr 12-02-2018, 07:39   #819
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 11,168
Thanks: 9,392
Thanked 4,968 Times in 2,281 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 146
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

Ditė e javė tė mbarė, miku im dhe shumė suksese nė punė dhe nė art.

__________________
Nga 31 dhjetori 2018 - ndryshe!
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Gi de Masha pėlqehet nga
i vjetėr 13-02-2018, 07:21   #820
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 9,481
Thanks: 774
Thanked 2,469 Times in 1,574 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Kujtimi qė harrohet, nuk ka qenė pėrjetim i fuqishėm!
- Tė kesh shumė paratė dhe shumė gratė, jeta bėhet shumė e ngrat!
- Edhe mllefin, nxirre me esnafllėk!
- Politikanėt tanė, kanė dy zgjidhje: Ose t’i “formatizojnė” kokat ose do hidhen si “shkart”!
- Ani se na janė ngushtuar punėt, me rėndėsi mos t’i ndalim zijafetet e dasmat!
- I pasuri, mund tė bėjė dasma pėrditė!
Agim Metbala ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur