Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Argėtim & zbavitje > Gjėzėtari dhe lojėra

Gjėzėtari dhe lojėra Gjėza tė ndryshme ( ndėrrimor, siandej, prapthi, tetėkahore, vizatimori i bardhė, … si dhe do bėjmė pėrpjekje qė tė sjellim edhe fjalėkryqe) edhe gjėza logjike, fjalė tė urta, kashelashė etj; lojėra tė ndryshme argėtuese – elektronike e ato nė internet. Gjithēka vetėm pėr kėnaqėsinė tuaj. Argėtim tė kėndshėm!

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 27-09-2019, 12:55   #161
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 16,005
Thanks: 893
Thanked 1,516 Times in 1,131 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 125
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Re: 3 shenjat me te sinqerta dhe 3 shenjat dy fytyreshe

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Si Bora Shiko postimin
boh sa llafe ka te ky forumi. po ja fus i dore gjumi une se ne darke do dal jashte
Gjume te trazuar do besh,e shoh...
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-09-2019, 18:04   #162
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 2,191
Thanks: 0
Thanked 474 Times in 401 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 23
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: 3 shenjat me te sinqerta dhe 3 shenjat dy fytyreshe

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mistrece Shiko postimin
Po kush po do te shuaj zjarrin xhanem? Mua me pelqen zjarri i ferrit.

Jetmira e ka mire kur thote se shenjat e zjarrit shkojne me ato te zjarrit, t’i vene flaken botes.
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-09-2019, 19:13   #163
Mistrece
...
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 14,446
Thanks: 166
Thanked 4,878 Times in 2,750 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 348
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Re: 3 shenjat me te sinqerta dhe 3 shenjat dy fytyreshe........
__________________
Festina lente!
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-09-2019, 20:37   #164
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 2,191
Thanks: 0
Thanked 474 Times in 401 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 23
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: 3 shenjat me te sinqerta dhe 3 shenjat dy fytyreshe

Dikush qesh e dikush qan/ Ja si i zė alkooli 12 shenjat e HOROSKOPIT

Efektet e alkoolit janė tė ndryshme te tė gjithė. Kryesisht, thonė se, ndikues kryesor nė ‘pasojat’ e tij ėshtė humori i mirė apo i keq por, nė kėtė rast, kemi zbuluar se edhe yjet paskan ‘dorė’….

Dashi: argėtim i shfrenuar

I njohur pėr karakterin e tij miqėsor, njė dash, nėn efektet e alkoolit, do tė shkoj sa te njėri te tjetri, pėr t’u siguruar qė tė gjithė po argėtohen. Nėse nuk i rezulton kėshtu, do tė japė tė pish po aq sa ka pirė vetė. Nėse je me humor tė keq, ėshtė shenja e duhur pėr tė pirė aperitivin.

Demi: besnik por i ashpėr

Demi ėshtė ekstremisht besnik dhe nėse i kėrkon pėr tė dalė, nuk tė thotė kurrė jo. Ama, nėse ai ėshtė nė humor tė keq, harroje qė do pranoj tė bėjė diēka qė nuk i pėlqen, mos u ngatėrro me kokėfortėsinė e tij.

Binjakėt: kujdes me ndryshimin e humorit

Binjakėt, pėr shkak tė personalitetit tė ‘shumfishtė’, janė njerėz me tė cilėt nuk ėshtė aq e thjeshtė tė dalėsh. Mund tė ndryshojnė humor nga ēasti nė ēast. Nga ana tjetėr, i urrejnė njerėzit e pavendosur dhe mėrziten shpejtė.

Gaforrja: tė ndjshėm edhe tė pirė

Bėhet fjalė pėr njerėz shumė tė ndjeshėm qė, mund tė shpėrthejnė nė tė qara sa herė qė diēka nuk shkon si duhet (sipas tyre). Ēdo situatė e mbushin me emocione tė tepruara dhe tė pish alkool me ta, nuk se ėshtė gjėja mė argėtuese. Mjafon njė gotė!

Luani: muhabete tė kota

Njė luan, nėn efektin e alkoolit, nuk e mbyll mė gojėn. Madje, as qė po mendon fare se ēfarė ėshtė duke thėnė. Tė pėrpiqesh ta pushosh, ėshtė pothuajse e kotė.

Virgjėresha: elegant dhe i vetmuar

Janė perfeksionistė deri nė atė pikė sa, edhe gotėn e verės duan ta shijojnė nė vetmi, pėr tė bėrė analiza dhe pėrmirėsime tė vetes. Nuk janė shoqėruesit e duhur pėr t’u dehur.

Peshorja: shkujdesje dhe ekuilibėr

Njė peshore ėshtė njė njeri i shkujdesur ama, shqetėsohet gjithmonė nėse tė tjerėt po argėtohen apo jo. Janė njerėz tė ekuilibruar por, nėse del me ta me mendimin pėr tė pirė e pėr t’u argėtuar, do tė jetė gjithmonė dikush qė do tė nxjerrė probleme.

Akrepi: dehje e sigurtė

Njė akrep i dehur do tė tė falė gjithēka nga vetja. Ėshtė njeriu qė nuk do tėrhiqet asnjėherė pėrpara propozimit pėr njė tė dalė tė shfrenuar.

Shigjetari: agresiv dhe flirtues

Tė dalėsh me ta mund tė rezultojė ide mjaft e keqe. Alkooli, po tė pėrzihet me nervat e tyre, mund tė shpėrthejė prandaj, bėni kujdes.

Bricjapi: fleksibėl

Tė lindurit nė shenjėn e bricjapit pėrshtaten me ēdo lloj situate. Qėllimi i tyre i vetėm ėshtė tė argėtohen, nuk ka rėndėsi se ku dhe me kė.

Ujori: nga qielli nė tokė

Me njė ujor, situata mund tė ndryshoj nga njė moment nė tjetrin. Nuk duhet t’i lejosh vetes asnjė gabim. Tė pish o tė dehesh me ta, ėshtė njė pėrvojė mė vete.

Peshqit: emocione ekstreme

Njė ‘peshk’ do tė tregojė pėrherė emocione ekstreme: ėshtė interesante tė dehesh me ta. Ama, kujdes! Edhe njė kokteil mė shumė, mund tė ndryshojė krejt situatėn.

360grade.al
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-09-2019, 20:53   #165
Linda
❤❤❤❤
 
Avatari i Linda
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,124
Thanks: 3,793
Thanked 1,417 Times in 822 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 148
Linda ka mbyllur reputacionin
Re: 3 shenjat me te sinqerta dhe 3 shenjat dy fytyreshe

Po mua qe nuk me ze alkooli??

Nuk qekam keq une
__________________
Nehmen Sie die Menschen, wie sie sind, andere gibt's nicht.
Linda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-09-2019, 00:10   #166
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 16,005
Thanks: 893
Thanked 1,516 Times in 1,131 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 125
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Re: 3 shenjat me te sinqerta dhe 3 shenjat dy fytyreshe

Akrepi e ka dehje te sigurte..kot nuk jam kryetari i shoqates se alkolisteve anonime...
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-10-2019, 16:17   #167
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 2,191
Thanks: 0
Thanked 474 Times in 401 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 23
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: 3 shenjat me te sinqerta dhe 3 shenjat dy fytyreshe

Lum si ju qė e keni pranė, njihuni me shenjėn mė kursimtare nė Horoskop

Astrologėt thonė se personat qė i pėrkasin shenjės sė Shigjetarit nė Horoskop, e kanė tė vėshtirė tė nxjerrin lekė nga xhepi.

Ata nuk kanė nevojė pėr laps e letėr apo makinė llogaritėse pasi kanė gjithēka tė programuar nė kokė.

Motoja e njė Shigjetari ėshtė “ puno fort, pėr tė gėzuar nė tė ardhmen”.

SHIGJETARI

Shigjetarėt janė llogaritarė tė lindur. Nuk kanė nevojė pėr laps e letėr apo makinė llogaritėse pasi kanė gjithēka tė programuar nė kokė. U pėlqen jeta e mirė, tė ushqehen mirė, tė udhėtojnė, por njėkohėsisht janė shumė tė kujdesshėm nė menaxhimin e tė ardhurave dhe nuk rrezikojnė kurrė tė ngelin trokė.

Punojnė fort dhe mendojnė edhe pėr ditėt e vėshtira. Motoja e njė Shigjetari ėshtė “ puno fort, pėr tė gėzuar nė tė ardhmen”. Pėr ta kursimi nuk ėshtė thjesht heqje dorė nga ndonjė kėnaqėsi e momentit, por njė investim i mirė pėr tė ardhmen.

360grade.al
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-10-2019, 16:19   #168
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 2,191
Thanks: 0
Thanked 474 Times in 401 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 23
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: 3 shenjat me te sinqerta dhe 3 shenjat dy fytyreshe

Mund tė kthehet nė sėmundje/ Zbuloni 2 shenjat mė xheloze tė horoskopit qė bėjnė “namin”

Xhelozia njihet si “sėmundja” mė e madhe pėr marrėdhėniet nė cift, dhe kjo mund tė cojė deri nė ndarje apo edhe nė debate tė njėpasnjėshme.

Sipas astrologėve, dy shenjat e horoskopit mė xhelozė dhe tė cilat mund t’ju kontrrollojnė sipas qejfit tė tyre, janė Gaforrja dhe Bricjapi.

1. Gaforrja
Shenja e Gaforres njihet pėr natyrėn e saj tė butė por nė pėrgjithėsi, mund tė jetė njė person disi i dyshimtė. Nuk ėshtė gjithmonė e lehtė pėr tė qė tė hapet, kėshtu qė kur ta bėjė, kjo do tė thotė se ajo me tė vėrtetė ju beson. Kur ajo bėhet xheloze, nė tė vėrtetė mund tė duket sikur ajo ėshtė mė mbrojtėse ndaj jush, sikur tė jetė duke dyshuar pėr tradhėti apo se diēka tjetėr po ndodh. Sidomos nė njė marrėdhėnie tė re, njė Gaforre mund tė jetė pak e pasigurt derisa ajo ta kuptojė qė ju interesoheni vėrtet pėr tė.

Ajo mund tė mendojė se xhelozia e saj ėshtė thjesht ajo qė nuk ka besim nė vetvete dhe ajo mund tė supozojė se ajo nuk ėshtė e mirė mjaftueshėm pėr ju. Mėnyra mė e mirė pėr ta luftuar kėtė ėshtė ta dėgjosh kur ajo thotė se dėshiron tė flasė; nuk i dihet kurrė se ku do tė shkojė biseda me njė Gaforre derisa ajo tė mund tė hapet dhe tė shpjegojė atė qė e shqetėson.
2. Bricjapi
Pėr njė Bricjap, xhelozia mund tė jetė plotėsisht dėnuese nė njė marrėdhėnie. Sė pari, mund tė jetė shumė e vėshtirė pėr tė t’u besojė njerėzve dhe nėse i jep arsye pėr t’u bėrė xheloze, ky ėshtė vetėm kremi mbi tortė, shkruan “living”. Nėse njė Bricjap ėshtė lėnduar mė parė, ajo ndonjėherė mund tė presė pėr mė tė keqen. Qė do tė thotė se kur bėhet xheloze, ajo do tė arrijė nė pėrfundimin se marrėdhėnia mori fund edhe nėse nuk po ndodh asgjė.

Duke thėnė kėtė, ėshtė gjithmonė mirė qė tė jesh i hapur dhe i ndershėm me njė Bricjap. Nėse xhelozia e saj lejon mendjen e saj tė endet nė skenarė tė paimagjinueshme dhe tė pavėrteta, qėndrimi i saj mund tė ndryshojė shumė shpejt. Ajo mund tė fillojė tė bėhet zemėrngushtė dhe tė veprojė sikur ēdo gjė qė thua dhe bėn ėshtė e pafalshme. Mund tė duhet pak kohė pėr ta qetėsuar, por nėse marrėdhėnia ia vlen, ėshtė e nevojshme pėr ta bėrė.

360grade.al
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2019, 00:00   #169
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 2,191
Thanks: 0
Thanked 474 Times in 401 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 23
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: 3 shenjat me te sinqerta dhe 3 shenjat dy fytyreshe

""................

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga doganieri : 11-10-2019 nė 00:09
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-10-2019, 17:17   #170
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 2,191
Thanks: 0
Thanked 474 Times in 401 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 23
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Shenjat e Horoskopit qė stresohen pėr gjithēka

Sipas astrologėve, shenjat e Horoskopit qė vijojnė si mė poshtė, stresohen pėr gjithēka.

1.Gaforrja

Tė lindurit e shenjės sė Gaforres u druhen shumė ndryshimeve qė mund t’u sjellė e tashmja apo e ardhmja. Ata kanė gjithmonė frikė se mund t’u ndodhė diēka e keqe, si rrjedhojė pushtohen lehtėsisht nga ndjenjat e ankthit dhe stresit.

2.Akrepi

Akrepėt janė mė skeptikėt e zodiakut. Ata janė shumė kėrkues me veten dhe pėr kėtė arsye nuk duan tė zhgėnjejnė kurrė pritshmėritė qė krijojnė tek tė tjerėt. Por, pesha e presionit nė gjithė kėtė kakofoni skepticizmi e nevoje pėr pėrsosmėri godet rėndė gjendjen e tyre emocionale.

3.Bricjapi

Edhe pse Bricjapi ėshtė njė ndėr shenjat mė tė organizuara tė zodiakut, i cili nuk e humbet kurrė kontrollin dhe ka gjithmonė njė plan rezervė pėr tė pėrballuar ēdo ndryshim tė sė tashme dhe tė ardhmes, duket se lufta e tij pėr tė mos rėnė pre e stresit ėshtė e kotė.

360grade.al
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur