Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Agnosticist & Ateist

Agnosticist & Ateist Nje zonė e dedikuar pėr ata qė nuk besojnė nė fuqitė e mbinatyrshme. Tė gjithė janė tė mirėpritur, pasi "Ne jemi tė tėrė ateistė pėr shumicėn e Perėndive qė shoqeritė e ndryshme kanė besuar gjatė historisė. Disa prej nesh kanė njė Perendi mė shumė nė atė listė." - Richard Dawkins

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Temė e mbyllur
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 20-09-2010, 23:16   #1
J-W
J-W-R-Unlimited
 
Avatari i J-W
 
Data e antarėsimit: Jun 2010
Posts: 2,965
Thanks: 0
Thanked 9 Times in 9 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 33
J-W ka mbyllur reputacionin
Exclamation Rregulla pėr pjesėmarrjen dhe pėrmbajtjen!

Nėse ofendoheni nga kritika ndaj fesė, nėse nuk jeni dakord nga pikėpamja fetare me kundershtimin e fesė nė shumė drejtime duke perfshirė dhe por jo e kufizuar nga venia nė lojė, atėhere ndaloni; mos lexoni mė tej dhe largohuni nga kjo zonė e forumit!

Fjala 'sakrilegj' nuk ka kuptim nė kėto forume. Ky seksion nuk privilegjon asnjė bindje fetare dhe nuk merr parasysh imunitetin ideologjik qė fetė gezojnė nė mėnyrė automatike nė shoqėri tė ndryshme. Pėrkundrazi, mund tė ndodhė qė kėmbėngulja nė pretendime fetare tė vihet nė lojė.

Pėr mbarėvajtjen e diskutimeve ju lutem tė kini parasysh kėto rregulla si vijojnė.

A)- Fshihen ose lėvizen pa paralajmėrim, pavarėsisht nga synimi:

1)- Cėshtjet me tematikė qė nuk i pėrket kėtij nėnforumi (Jashtė tematike)
2)- Shkrimet qė s'kanė tė bėjnė fare me temėn qė diskutohet. (Zhurma)
3)- Shkrimet qė propagandojnė fenė (Propagandė fetare)
4)- Shkrimet qė fokusohen me shkruesin dhe jo shkrimin. (Etikė)

5)- Shkrimet qė pėrsėriten
6)- Shkrimet qė shkruhen nė gjuhė tė huaj


B)- Redaktohen shkrimet qė:

1)- Pėrdorin pa kriter gėrma tė trasha, kapitale, tė pjerrėta, etj.

C)- Pjesėmarrėsit priten qė:

1)- Tė pėrdorin arsyetim, d.m.th. tė argumentojnė pozicionin e tyre,
2)- Tė mos merren me personin , por me mendimet e tij,
3)- Bashkė me citime qė sjellin nga tė tretė, tė shprehin dhe mendimin e tyre nė lidhje me kėto,
4)- Tė mos sjellin njė artikull tė tėrė nga rrjeti duke rėnduar temėn dhe duke e bere te pa lexushme


D)- Tematika e nėnforumit

Nė njė mjedis virtual ku diskutohet kundra fese, ėshtė e kuptueshme qė mbetet tė diskutohet per ata qe nuk e kan hasur kurrė besimin nė zot ose tek fete
Teorikisht pritet qė pjesėmarrėsit ta kenė lexuar para se tė shkruajnė. Ateistėt rikujtohen se fetarėt kanė pak problem pėrqendrimi nė diskutime qė kanė tė bėjnė me hyjnoren, kėshtu qė do duhet t'i duroni deri diku ndėrhyrjet e tyre qė shkelin rregulloren.
__________________
Nuk ėshtė shenjė e mirė kur je keq !!
J-W nuk ndodhet nė linjė  
Temė e mbyllur

Tags
agnostik, ateist, ateizėm

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur