• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Ç'është JETA!

Alb_LoVeR

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 1, 2009
Postime
1,559
Pikët
0
Vendndodhja
LosT In YouR EyeS
Citate te zgjedhura nga Profesor Ibrahim Egriu...


Jeta është një fat = Kape !
Jeta është bukuri = Admiroje !
Jeta është lumturi e plotë = Shijoje !
Jeta është një ëndër = Bëje realitet !
Jeta është një sfidë = Bëri ballë asaj !
Jeta është një detyrë = Kryeje !
Jeta është një lojë = Luaje !
Jeta është e çmueshme = Kujdesu !
Jeta është një pasuri = Ruaje !
Jeta është dashuri = Gëzoje !
Jeta është mister = Zbuloje !
Jeta është premtim = Përmbushe !
Jeta është trishtim = Kapërceje !
Jeta është hymn = Këndoje !
Jeta është luftë = Pranoje !
Jeta është tragjedi = Përballoje !
Jeta është lumturi = Meritoje !
Jeta është jetë = Mbaje jetën !
 

utopia

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 5, 2010
Postime
610
Pikët
0
Përgjigje e: Ç'është JETA!

hmmm jeta na eshte dhen vetem per nje qellim ... ta jetojme ate ne menyren me te bukur qe " ne " dime !!!
 

Alb_LoVeR

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 1, 2009
Postime
1,559
Pikët
0
Vendndodhja
LosT In YouR EyeS
Përgjigje e: Ç'është JETA!

Jeta esht esht nje liber qe mund te lexosh gjithcka.....dhe qe sa mbyll nje kapitull nis me nje tjeter!
 

CERMENIKASI

V.I.P
Anëtar
Nov 29, 2011
Postime
1,816
Pikët
83
Përgjigje e: Ç'është JETA!

Jeta asht nji varg vuejtjesh dhe gëzimesh;rrallë herë qëllon që për ndokush gëzimet i tejkalojnë vuejtjet
 

Corn

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 10, 2009
Postime
324
Pikët
0
Përgjigje e: Ç'është JETA!

Citate te zgjedhura nga Profesor Ibrahim Egriu...


Jeta është një fat = Kape !
Jeta është bukuri = Admiroje !
Jeta është lumturi e plotë = Shijoje !
Jeta është një ëndër = Bëje realitet !
Jeta është një sfidë = Bëri ballë asaj !
Jeta është një detyrë = Kryeje !
Jeta është një lojë = Luaje !
Jeta është e çmueshme = Kujdesu !
Jeta është një pasuri = Ruaje !
Jeta është dashuri = Gëzoje !
Jeta është mister = Zbuloje !
Jeta është premtim = Përmbushe !
Jeta është trishtim = Kapërceje !
Jeta është hymn = Këndoje !
Jeta është luftë = Pranoje !
Jeta është tragjedi = Përballoje !
Jeta është lumturi = Meritoje !
Jeta është jetë = Mbaje jetën !


Kjo eshte jeta .
 

Linda

❤❤❤❤❤❤
Staff member
Anëtar
Apr 18, 2010
Postime
15,493
Pikët
113
Përgjigje e: Ç'është JETA!

Jeta eshte, rruga nga materniteti dhe der ke varrezat.

LOL
 

USA NR1

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
1,871
Pikët
0
Vendndodhja
uhu sa larg
Përgjigje e: Ç'është JETA!

besoj se kuptimin e jetes asnjeri-a nuk e dijme :d

ahh po MAN UTD eshte:d
 

Iness

Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ••Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
Anëtar
Sep 8, 2013
Postime
4,457
Pikët
0
Përgjigje e: Ç'është JETA!

Jeta është herë lum herë rivierë, herë det herë oqean...por mbi të gjitha është një moment. Një moment i shkurtër....një moment i gjatë!
 

Fehmikaciu

Saratoga...
Anëtar
May 9, 2013
Postime
6,338
Pikët
0
Vendndodhja
Prishtinë
Përgjigje e: Ç'është JETA!

Definicion i komplikuar eshte ky....jemi te porositur per nje mision qe te bejme pune te medha apo te vegla,te pastra apo te pista,te mira apo te keqia,meshir apo mizori,gezim apo deshprime....dhe ne fund kur tja fusim Lapsi Llogarija del e paster dhe pason shperblimi per te cilin kemi Punuar dhe asgje nuk do te marrim me vehte....Lakuriq kemi Lindur dhe ashtu do te na perbije toka...
 

Elushe

~*~loved~*~
Anëtar
Aug 20, 2012
Postime
7,515
Pikët
113
Përgjigje e: Ç'është JETA!

Loje eshte jeta...nderkohe qe ne mendojme se luajme me jeten, ajo luan me ne. -boh-
 

SERAFIM DILO

Anti Busavata
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
9,543
Pikët
48
Përgjigje e: Ç'është JETA!

Jeta eshte Kazan qe vlon,her ne diell,e her ne hije,zjarr me uje te ftohte deri sa te shkeputet ai i shkret curil rakie.
 

Elushe

~*~loved~*~
Anëtar
Aug 20, 2012
Postime
7,515
Pikët
113
Përgjigje e: Ç'është JETA!

Ju dy siper veç te rakia e keni mendjen...-brr-
 
Top