• Përshëndetje Vizitor!

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

  Regjistrohu !

Ça libri jeni duke lexuar këtë periudhë?

iDeA

DiNaMiKe
Staff member
Anëtar
Nov 20, 2011
Postime
4,351
Pikët
113
Vendndodhja
FrymeMarrja
Titujt e mi e ketij viti kane qene:

 • Everything is F*cked - Mark Manson
 • Meditations - Marcus Aurelius <3 - e kam rilexuar <3
 • A Monk´s guide to Happiness - Gelong Thubten
 • Money: Master the Game - Tony Robbins
 • You can negotiate Anything - Herb Cohen
 • The fine art of Small Talk - Debra Fine
 • Dear Girls - Ali Wong
 • The hidden Wealth of Nations - Gabriel Zucman
 

JAM

☮️
Anëtar
May 28, 2020
Postime
778
Pikët
93
Në fakt është libri i dytë që e lexoj për jetën....e Mbretëreshës Teuta. 🙂
Roman historik?
Të tërheq romanticiteti i besës së dikurshme apo faktori historik i një mbretëreshe ilire?
 
 • Like
Reactions: Lea

DUA

Aquila non capit muscas
Anëtar
Apr 6, 2020
Postime
359
Pikët
93
Roman historik?
Të tërheq romanticiteti i besës së dikurshme apo faktori historik i një mbretëreshe ilire?
Të dyja të lartëpërmendura dhe ‘syri i patrembur’ (mos të them kokëfortësia) që mbase për fat të keq edhe e mposhtën më në fund. Gjë që ka ndodhur edhe me figura tjera historike.
Pastaj e kam të fiksuar momentin kur i kërkon ndihmë një djalosh (sepse ishin të sulmuar edhe nga toka), dhe kurajon “qortuese” që ajo ja jep. Uroj të jetë përshkruar ai moment edhe në këtë roman.
 
 • Like
Reactions: JAM
Top