• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Çdo i shtati amerikan jeton në varfëri

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa


New York, 15 shtator – Çdo i shtati amerikan jeton në varfëri, që paraqet 45 milionë nga gjithsej 307 milionë banorë të SHBA-së.

Fjala është për rritjen më të madhe të njerëzve të aftë për punë, të cilët jetojnë nën nivelin e varfërisë që nga viti 1959, transmeton B92.

Nga kazinotë në Las Vegas e deri te kuzhinat popullore në Detroit, flitet për jetën e mjerueshme të shumë amerikanëve, por të dhënat më të fundit për shkallën e varfërisë do t’i japin goditje të rëndë përpjekjeve të administratës së Obamës për të bindur votuesit se ekonomia po shkon në rrugën e duhur.
 
Top