• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Çfarë ju ka bërë për të qeshur?

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
12,671
Pikët
113
@Rexhina @Angelisa and all of you members of this forum: 😂😂😂😂

Deri 2 dite para se të filloja klasen e pare në fillore nuk thoja dot as L dhe LL, plus R dhe RR. Qe të dyja keto shkronja i thoja J.
Ishte nje djale në moshen time qe u be tmerri im.
Makarona - makajona; Lola - Joja; Landa - Janda, etc,.
Sapo dilja të lozja ai fillonte: O Joja, hajde se do hamë makajona - Jam Janda....

E shkreta une 😩

U ktheva ne shtepi dhe po rrija e vecuar. Rastesisht me pyeti vellai sa ishte ora. Nuk dija ta tregoja as kohen. Nejse kur i thashe qe nuk di të tregoj oren, ma mesoi dhe e kuptova brenda 2 minutave. Iku kjo
Ok - I thashe - me meso L, LL, R dhe RR tani.
Brenda 10 minutave të sforcuara arrita (ajita 😂😂) të mesoja L dhe LL. Iken edhe keto shkronja.
Por R dhe RR ishte shume e veshtiJe per mua t’i theksoja.
Filloi shkolla - Boh tmerr i gjalle! Ishte triller i vertete. Iku A erdhi B...erdhi J - isha m’rregull une. Zemra tik tak dhe syte tek alfabeti në murr R dhe RR ishin djalli vetë qe me vezhgonin .... 🥵

Direkt (dijekt) nga shkolla në shtepi se kisha gjitonin qe tallej me mua...Në shkolle R dhe RR, në shtepi Lanin qe tallej me mua. Omg!
O, P .... të nesermen po vinte R dhe të pasnesermen do vinte RR-ja.
Sa mbarova shkollen në oren 1.30 direkt ne shtepi dhe pjaktikova deri ne 10 të daJkes....
J...j....oh të shkreten me me fund doli R-ja 😂

Gjithe mbuR(r)je i shkova Lanit (Janit): Pse kRekosesh dhe mbuR(r)esh kaq shume ti, sikuR çoç je? CfaRe pRoblemi kishnje ti?
Ai u habit, poR kuptoi qe RR akoma nuk e thoja dot 🥰 e të neseRmen ishte RR—ja

Aq koke Rj rj rj rrrrrr RRote qe je ti, doemos qe do me nxitesh të mesoj Rr-në.
Me në fund, nje dite paRa RR aRRita ta shqiptojaaaaaa 😂😂. Vetem e vetem nga fJika e Janit (Lanit)
Që nga ajo dite Jani ishte shoku im dhe ma kishte f-rrrrrr-iken mua 🥳

....vazhdon..
 

Rexhina

V.I.P
Anëtar
Jul 6, 2011
Postime
47,767
Pikët
113
Vendndodhja
Shangri-La
@Rexhina @Angelisa and all of you members of this forum: 😂😂😂😂

Deri 2 dite para se të filloja klasen e pare në fillore nuk thoja dot as L dhe LL, plus R dhe RR. Qe të dyja keto shkronja i thoja J.
Ishte nje djale në moshen time qe u be tmerri im.
Makarona - makajona; Lola - Joja; Landa - Janda, etc,.
Sapo dilja të lozja ai fillonte: O Joja, hajde se do hamë makajona - Jam Janda....

E shkreta une 😩

U ktheva ne shtepi dhe po rrija e vecuar. Rastesisht me pyeti vellai sa ishte ora. Nuk dija ta tregoja as kohen. Nejse kur i thashe qe nuk di të tregoj oren, ma mesoi dhe e kuptova brenda 2 minutave. Iku kjo
Ok - I thashe - me meso L, LL, R dhe RR tani.
Brenda 10 minutave të sforcuara arrita (ajita 😂😂) të mesoja L dhe LL. Iken edhe keto shkronja.
Por R dhe RR ishte shume e veshtiJe per mua t’i theksoja.
Filloi shkolla - Boh tmerr i gjalle! Ishte triller i vertete. Iku A erdhi B...erdhi J - isha m’rregull une. Zemra tik tak dhe syte tek alfabeti në murr R dhe RR ishin djalli vetë qe me vezhgonin .... 🥵

Direkt (dijekt) nga shkolla në shtepi se kisha gjitonin qe tallej me mua...Në shkolle R dhe RR, në shtepi Lanin qe tallej me mua. Omg!
O, P .... të nesermen po vinte R dhe të pasnesermen do vinte RR-ja.
Sa mbarova shkollen në oren 1.30 direkt ne shtepi dhe pjaktikova deri ne 10 të daJkes....
J...j....oh të shkreten me me fund doli R-ja 😂

Gjithe mbuR(r)je i shkova Lanit (Janit): Pse kRekosesh dhe mbuR(r)esh kaq shume ti, sikuR çoç je? CfaRe pRoblemi kishnje ti?
Ai u habit, poR kuptoi qe RR akoma nuk e thoja dot 🥰 e të neseRmen ishte RR—ja

Aq koke Rj rj rj rrrrrr RRote qe je ti, doemos qe do me nxitesh të mesoj Rr-në.
Me në fund, nje dite paRa RR aRRita ta shqiptojaaaaaa 😂😂. Vetem e vetem nga fJika e Janit (Lanit)
Që nga ajo dite Jani ishte shoku im dhe ma kishte f-rrrrrr-iken mua 🥳

....vazhdon..
Hahahag sa e lezecme, pres vazhdimin 😍
 

Rexhina

V.I.P
Anëtar
Jul 6, 2011
Postime
47,767
Pikët
113
Vendndodhja
Shangri-La
Po degjonim ne pune nje keng te Enrique Iglesies dhe nje koleg po kendonte gjitheashtu thot “qe kur humba disa kile po filloj te dukem si ky”...filloj dhe qesh 😂(pa dashje lol)...”pas kovidit” thot.🤣..”pasi filtrit?” E pyes...po qeshnim me lot lol
 

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
12,671
Pikët
113
Hahahag sa e lezecme, pres vazhdimin 😍
Vazhdimi.

Te nesermen e të pas nesermen erdhi dita per R dhe RR, nderkohe qe une nuk permbahesha dot nga gezimi. Isha une pastaj qe ngrija doren e para, per t’i thene mesueses “Ta them une, ta them une “ Flisja rrjedhshem fare. Isha me 10-ta në mesime.
Me Lanin u beme shoke dhe loznim si jo me pare.

Kaluan kaq vite dhe nuk u pamë më me Lanin....

Javen e kaluar FB me dha suggestion si shok të shokeve të mi Lanin. Direkt i bera kerkese. Ngaqe nuk kam emrin e vertete në FB, ai me kthen pergjigje “Mos me thuaj, se je motra e filanit...” per vellane tim.
Siç duket me njohu nga foto e profilit.
I ktheva pergjigje: Jam makaJona.... o Joja hajde se do hame makaRRRRRona....😂😂😂. Une jam Janda dhe ti je ai qe ishe tmerri im para se të filloja shkollen. 🥵🥵🥵

Si per cudi mbaj mend vetem atë si djale të tallej me mua. Në menyre absoluteeee asnje tjeter. L, LL, R dhe RR nuk e thoja per askend. Pse vetem ai tallej me mua, kete s’e kam kuptuar kuRRe. 🤔

Me mori direkt në messenger dhe nuk permbahej dot nga të qeshurat dhe gezimi. Pothuaj 40 vjet pa u pare. Kur vinte fjala per L dhe RR e theksonim qe të dy me J 😂😂😂😂

Pasi u shmallëm mire e mire dhe i beme R dhe L fertele, filluam nga biseda “Ku je, nga behesh, sa femije ke” etc, i thashe kam nje vajze ashtu, nje vajze tjeter keshtu dhe kam nje djale qe prit e ta shpjegoj tamam tamam “e mban mend Pellumbin e lagjes tone? Po - me tha.
Q’ashtu tamam fare fare eshte...
Po hezitonte të fliste, se nuk po kuptonte 😎
Hë mo ti si ke harruar Pellumbin e lagjes? Ate avdallin, 3 metra i gjate me kembe 48 dhe 16 vjec ai ishte akoma në klasen e 1-rë?! 😜😜😜
Ja tamam si Pëllumbi eshte, nje krriç me prespektive per t’u bere gomar 😂😂😂😂😂
I vetmi ndryshim eshte se Pellumbin e mirrnin djemte e lagjes dhe ia prisnin floket me gershere dhe ja benin me gëzhdalla dhe i pikturonin tek koka ndonje sorrë apo pëllumb...dhe ai mburrej neper lagje qe ishte canvas per t’u pikturuar 😂😂😂
Ndersa ky djali jem mburret me Gucci Papuçja, me bling bling custom made colours loud car and very loud music, very very flashy car, se vetem ky ka BMW. Tamam tamam si Pellumb-avdalli. Aq Pellumb eshte nga mendja, sa kur kapet nga policia me stunt driving, dangerous driving, speeding like hell, muzika në kupe të qiellit heren e dyte, të trete dhe të 7-të vete perseri tek e njejta rruge ku eshte kapur heren e pare, qe t’i bindi policet se eshte e drejta e tije të jetoje sic e do jeten ai ta beje 😤 avdall mor avdall, qe s’e ben nena kurre nje egzemplar i rralle 😂😂😂😂

Lum une per Pellumbin e nenes 😂😂😂😂

Jo joooooo mos ma shaj djalin - Po qeshte duke u mekur Lani.
Vertete aq i gjate sa Pellumbi eshte?!
Po po aq i gjate dhe shto edhe 1 meter akoma...😂😂
Joooooo s’ka mundesi! Ma nxirr djalin në video.
Do ta nxirrja vertete, po të mos flinte tek krevati king size, qe e ka pushtuar cep me cep dhe tani fle nate e dite se ia kane hequr patenten, qe sipas tije “S’ka jete pa shpirtin dhe pa euforine qe të jep BMW.”
$20.000 later per avokatet, Pëllumbin tim e gjen 24 ore duke fjetur.
Dhe vertete ashtu eshte. Se as në pune nuk shkon dot pa makine, as training per basketball nuk shkon dot. C’faj kam une per krriçlleqet e tije xhanem?! 🥸

Folem akoma dhe nuk pushonim se qeshuri

Sa kemi qeshur në ato momente, besoj se permblidhen pothuaj gjithe të qeshurat dhe momentet e bukura të gjithe jetes time.

Duke qeshur shkova tek krevati ku flinte Pëllumbi im dhe kur e pashe qe dukej si gentle giant dhe Angel, e mbyta me të puthura.

E dua shumeeee birin tim, si djale të vetem qe e kam. 🥰😍😘😍😘😍

350 pound gentle giant full of love 💕 eshte. I love him to death. 😍

Nuk shkeputesha dot nga Lani në telefon, aq shume kemi qeshur. 😂😂😂
 
Last edited:

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
12,671
Pikët
113
Sa bukur hello :) une as se konceptoj dote ti flas ndonjerit qe me eshte tallur kur isha e vogel lol (kam inat te keq 🤣)
Direkt pas L dhe RR u beme shoke të ngushte. Eshte my colourful karakter qe i ben njerezit të afrohen shume kollaj me mua. Duke shtuar qe une jam Empath si per këtë bote dhe ate të pertejmen une fal kollaj fare, se gjithmone vesh kepucet e tjetrit.

Let alone that almost cdo njeri kane crash on me. Probably is my aura..I don’t know 🤔
My list of people being in love with me is too too long. Adding the fact that I’m double empath, is the worst of the worst combination. It is the most suffering situation. It makes you so vulnerable and in this situation only the most powerful person wins. And who’s the most powerful person? Of course the most Evil one!
At the end I’m the one who’s getting hurt the most. I mean hurt hurt.
The other party is getting hurt as well, almost at the same intense.
Can you imagine your psycho, evil, serial killer your ex husband still in love you? He refused to get married ever again because of you?
Can you imagine that the most prominent, powerful and pathological narcissistic, most beautiful man to say Të du fort fort? And still get hurt in the most horror full way?!
Can you imagine that Devil Himself being in love with you?
No one can understand how much I’m suffering, that my life has been a real tragedy.

....the only thing that they never killed is my colourful Spirit. 🤗
 

Rexhina

V.I.P
Anëtar
Jul 6, 2011
Postime
47,767
Pikët
113
Vendndodhja
Shangri-La
Direkt pas L dhe RR u beme shoke të ngushte. Eshte my colourful karakter qe i ben njerezit të afrohen shume kollaj me mua. Duke shtuar qe une jam Empath si per këtë bote dhe ate të pertejmen une fal kollaj fare, se gjithmone vesh kepucet e tjetrit.

Let alone that almost cdo njeri kane crash on me. Probably is my aura..I don’t know 🤔
My list of people being in love with me is too too long. Adding the fact that I’m double empath, is the worst of the worst combination. It is the most suffering situation. It makes you so vulnerable and in this situation only the most powerful person wins. And who’s the most powerful person? Of course the most Evil one!
At the end I’m the one who’s getting hurt the most. I mean hurt hurt.
The other party is getting hurt as well, almost at the same intense.
Can you imagine your psycho, evil, serial killer your ex husband still in love you? He refused to get married ever again because of you?
Can you imagine that the most prominent, powerful and pathological narcissistic, most beautiful man to say Të du fort fort? And still get hurt in the most horror full way?!
Can you imagine that Devil Himself being in love with you?
No one can understand how much I’m suffering, that my life has been a real tragedy.

....the only thing that they never killed is my colourful Spirit. 🤗
Qe ke colorful personality e dim te gjithe ketu 😘😘😘
 

Rexhina

V.I.P
Anëtar
Jul 6, 2011
Postime
47,767
Pikët
113
Vendndodhja
Shangri-La
Me beri nje muhabet me motrat per te qeshur. Po flisnim per planet per ne shqiperi, dhe nje nga motrat thot “duhet te kemi te pakten 2 dite qe te jemi vetem ne 5tat...se burri do ta shpenzoj me shoqerin e tij.” I them “ide e mire ama burri im do vij me ne se ska interes hic te shpenzoj kohen me shoket e burrave tuaj apo te babit.” Dhe keto “oh sigurisht, ai eshte si one of the girls” 🤣🤣 jo se eshte girlie por burri eshte i vetmi qe i flet motrave te mia lireshem dhe motrat gjitheashtu :)
 

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
12,671
Pikët
113
Me beri nje muhabet me motrat per te qeshur. Po flisnim per planet per ne shqiperi, dhe nje nga motrat thot “duhet te kemi te pakten 2 dite qe te jemi vetem ne 5tat...se burri do ta shpenzoj me shoqerin e tij.” I them “ide e mire ama burri im do vij me ne se ska interes hic te shpenzoj kohen me shoket e burrave tuaj apo te babit.” Dhe keto “oh sigurisht, ai eshte si one of the girls” 🤣🤣 jo se eshte girlie por burri eshte i vetmi qe i flet motrave te mia lireshem dhe motrat gjitheashtu :)
Karakteri I burrit tend eshte tamam si nje djale nga Republika Domenikane martuar me shqiptare shoqen time. Oh myyyyy God, he is the best ever company that you could ever have! Brinjet të dhembin nga të qeshurat nga ai, aq funny person ai eshte. Sa vjec je Danny? 29 vjec jam thote seriozisht, per 24 vjet rrjesht qe une e njoh. Leqe aq vertete duket. Eshte half cast. The most beautiful spirit eshte.
Mblidheshim 4-5-6 shoqe per muhabet, por Danny nuk e harronim pa e marre me vete.
Në fillim kjo edhe pse e donte nuk martohej dot me ate, nga ngjyra.
E-hu, po pse ndahej Danny nga kjo?
Direkt preu bilete dhe shkoi tek prinderit e saj në Shqiperi dhe pa ditur nje fjale shqip trokiti tek dera e tyre. Pas 1 jave e vuri gjithe grate dhe burrat e Tiranes në real meeting.
Hey ”xhu” mamasita do xhu know why I’m here?
I’m in loveeeeee with the most beautiful girl from here!
Pas nje gullurdie aq të madhe në Tirana, e morren këtë shoqen time komshinjte per t’i thene “Please, në emer të gjithe grave dhe burrave ketu please martoje kete djale kaq të shkelqyer! Se po nuk e martove ti, do e martojme ne 😂😂😂
Do ndahemi nga burrat dhe do e martojme Danin 😂😂😂

Ca po thoni se nuk po kuptoj?
Kemi Danin ketu - I thane.
Kjo nuk e dinte qe ai kishte shkuar në Shqiperi.
Sot jane martuar dhe kane 2 femije.
He is soooo funny person. Every one is in love with him. Me too. 🥰 Femijet e mi sa them qe do shkojme tek ata, ata bertasin Oh my god, do shkojme tek Danny! 😂😂😂😂
 

Rexhina

V.I.P
Anëtar
Jul 6, 2011
Postime
47,767
Pikët
113
Vendndodhja
Shangri-La
Karakteri I burrit tend eshte tamam si nje djale nga Republika Domenikane martuar me shqiptare shoqen time. Oh myyyyy God, he is the best ever company that you could ever have! Brinjet të dhembin nga të qeshurat nga ai, aq funny person ai eshte. Sa vjec je Danny? 29 vjec jam thote seriozisht, per 24 vjet rrjesht qe une e njoh. Leqe aq vertete duket. Eshte half cast. The most beautiful spirit eshte.
Mblidheshim 4-5-6 shoqe per muhabet, por Danny nuk e harronim pa e marre me vete.
Në fillim kjo edhe pse e donte nuk martohej dot me ate, nga ngjyra.
E-hu, po pse ndahej Danny nga kjo?
Direkt preu bilete dhe shkoi tek prinderit e saj në Shqiperi dhe pa ditur nje fjale shqip trokiti tek dera e tyre. Pas 1 jave e vuri gjithe grate dhe burrat e Tiranes në real meeting.
Hey ”xhu” mamasita do xhu know why I’m here?
I’m in loveeeeee with the most beautiful girl from here!
Pas nje gullurdie aq të madhe në Tirana, e morren këtë shoqen time komshinjte per t’i thene “Please, në emer të gjithe grave dhe burrave ketu please martoje kete djale kaq të shkelqyer! Se po nuk e martove ti, do e martojme ne 😂😂😂
Do ndahemi nga burrat dhe do e martojme Danin 😂😂😂

Ca po thoni se nuk po kuptoj?
Kemi Danin ketu - I thane.
Kjo nuk e dinte qe ai kishte shkuar në Shqiperi.
Sot jane martuar dhe kane 2 femije.
He is soooo funny person. Every one is in love with him. Me too. 🥰 Femijet e mi sa them qe do shkojme tek ata, ata bertasin Oh my god, do shkojme tek Danny! 😂😂😂😂
Awww love this story
Une e mbaj veten si funny ama nese femijet bejn dicka per te qeshur prinderit “oh ka humor si burri jot” 🤣 “what about me i am funny too damn it” i them 😂😂😂. Ne fakt motra ime punonte me te para meje (e njifte me perpara). Kur me sugjeroj te punoja me te u njofa. Dhe thon “ne e kemi njofur for so long, e kemi si vlla.” :) babi kur e pa i dukej si vellai i tij nga paraqitia dhe e pelqeu menjehere 🤣 kur shkuam ne vlore i thoshnit babit “se dija qe ke nje djal” se duket ai me shume si femija i babait tim sesa une lol
 
Last edited:

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
12,671
Pikët
113
Awww love this story
Une e mbaj veten si funny ama nese femijet bejn dicka per te qeshur prinderit “oh ka humor si burri jot” 🤣 “what about me i am funny too damn it” i them 😂😂😂. Ne fakt motra ime punonte me te para meje (e njifte me perpara). Kur me sugjeroj te punoja me te u njofa. Dhe thon “ne e kemi njofur for so long, e kemi si vlla.” :) babi kur e pa i dukej si vellai i tij nga paraqitia dhe e pelqeu menjehere 🤣 kur shkuam ne vlore i thoshnit babit “se dija qe ke nje djal” se duket ai me shume si femija i babait tim sesa une lol
Qe ketej e tutje do të pyes si e ke Danny-n dhe Xhosefin-evilin.... 😂😂😂😂 se burri jot qenka si Danny. 🥰
I envy you qe paske nje burre të tille! 😍
 
Top