• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Çfarë keni gatuar apo konsumuar sot? Mëngjes, drekë, darkë.

Bad_Teacher

*Eat Me*
Anëtar
Dec 11, 2012
Postime
19,256
Pikët
113
Shife si i ka gatu fiqt puca kjo goca o @cool_shqype !
Edhe fiqte gatuhen, pavarsisht ketu. Nje kusherira ime shif cu punon frutave. E kam marre seriozisht gatimin. 🤨 toasted bread n fiq, dhe grilled grapes with cheese. Meqe te pashe qe permende fiq. Lol. Fiqte behen dhe sallate me arra e arugula balsamic vinegar etc. Kshu gatuhet ne fakt. 2127CF09-BB19-4748-835A-4409DD117398.jpegF96FD412-C95D-401C-9162-ED1AB6BD313B.jpeg
 

iDeA

DiNaMiKe
Staff member
Anëtar
Nov 20, 2011
Postime
6,063
Pikët
113
Vendndodhja
FrymeMarrja
Nuk e kam idenë se si ku e çfarë..
Askush smund të të mallkojë bukën, unë se toleroj në këtë pikë...madje u tregove shumë e butë:)

Vidhe zemër, ndaj e solla..unë improvizoj në kuzhinë dhe e ndava këtu për ta marrë si ide ashu sikurse marr ide.

Çdo gjë e ka një kufi..
Më mirë të më shante mënyrën se si e kam.gatuar se sa të mallkonte kafshatën...
E di unë se ç' heq për ta fituar:)
Të puth..
Ka dal vertet bukur dhe shume praktike !

Kjo tema mua me motivon te ha ...se shoh e me ngjall oreks.

Te perqafoj dhe i ndiej ato fjalet qe thua.
 

shoku_tanku

patriot
Anëtar
Jan 2, 2011
Postime
21,019
Pikët
113
Vendndodhja
ne vithen e peles se hazdisur

Esther

∞∞∞∞∞∞
Staff member
Anëtar
Mar 15, 2011
Postime
6,453
Pikët
113
Po te kishe nje pule fshati do ishte ideale por ne mungese te saj mundohu te gjesh nje pule ose zog te fresket ne market(jo te ngrirjes).

E zjen pulen(te ndare ne thela)ne tenxhere.
Ne nje tepsi hedh nje gote miell edhe nje kokerr veze.I perzjen bashke me dore dhe me pas e mer ate perzierjen dhe e ferkon midis pellembeve derisa te shkriftohet ne kokerriza te vogla,mundesisht ta besh si miell,sa me imet aq me mire.Me pas e mer kete miellin edhe e zverdh ne tigan(pa vaj).Kur keto kokrrizat te marin nje ngjyre te verdhe ne te kuqe leshojne nje arome te kendshme.Ne ate moment i heq nga zjarri edhe i hedh ne tenxheren e pules e cila ka ujin e saj me yndyre dhe eshte duke valuar.Pasi i ke hedhur therrimet ne tenxhere i trazon me nje luge ne menyre qe te mos behen kokrra te medhaja.Shtyp dy thelpinj hudher ia hedh brenda.Po pate arra shtyp edhe 2-3 thelpinj arre dhe i hedh ne tenxhere.I le therrimet te ziejne 3-4 minuta me mishin e pules sa te trashet pak gjella dhe pastaj e heq nga zjarri.Per nje shije ekstra mund te skuqesh edhe pak galpe tia hedhesh siper.Ti sqarova ne menyre kronologjike.Nese ndjek hapat e mesiperme besoj do ia dalesh mbane.Dhe nese ke ndonje paqartesi mos ngurro te me pyesesh.
Faleminderit!
 
Top