• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Çfarë libri po lexoni apo keni lexuar kohët e fundit?

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
30,721
Pikët
113
Me kapuc te kuq ne koke, shetiste ky?...lol

Lehtesia e padurueshme e qenies, milan kundera..
 
Last edited:

Sinbad

V.I.P
Anëtar
Aug 30, 2012
Postime
7,220
Pikët
113
L'arte della guerra consiste nello sconfiggere il nemico senza doverlo affrontare.
I fortë Sun Tzu-ja. Dhe të mendosh që ato mendime dhe strategji luftarake i ka hedh në letër këtu e dy mijë vjet para.Megjithëse disa nga këshillat e tij unë i kam vënë në zbatim në jetë dhe para së të lexoja librin. Sh i zgjut ka qëne për periudhën që ka jetu dreqi.
 

Sinbad

V.I.P
Anëtar
Aug 30, 2012
Postime
7,220
Pikët
113
E di, prandaj e bleva dhe unë, se ashtu kam qënë në një si tip lufte të ftohtë andej nga puna këtë periudhë ?
 

Adea

V.I.P
Anëtar
Dec 21, 2016
Postime
6,108
Pikët
113
The replacement killers!

PS. Paska plasur dashuria!


Adea
 

Adea

V.I.P
Anëtar
Dec 21, 2016
Postime
6,108
Pikët
113
Libri i pare eshte nje pocket book qe bleva ne avion para shume vitesh. Ngjan shume me filmin me te njejtin titull. Personazhet kryesore luhen nga Mira Sorvino dhe Chow Jun Fat, qe eshte nje nga aktoret e mi me te preferuar aziatik.

Kurse libri: "PS. Paska plasur dashuria" flet per nje femer e cila bie ne dashuri me burra me pozite te larte shoqerore dhe politike. Pak a shume si Cherry Blossom!


Adea
 

Sinbad

V.I.P
Anëtar
Aug 30, 2012
Postime
7,220
Pikët
113
Nice, me likes. Ndoshta dhe i guglloje ndonjë ditë dhe i gjej në forme pdf-je dhe i shkarkoj. Për momentin kam fillu tre libra përnjëherësh, megjithëse njërin prej tyre po e lexoj për herë të dyte.I pari është :
Terapi Gënjeshtrash - Irvin D Yalom.
Shtatë zakonet e suksesit - ja harrova emrin autorit.
1984 - George Orwell.

Ky libri terapia e gënjeshtrave po me intrigon sh si libër dhe mendoj se sh shpejt do ta përfundoj.
 

Adea

V.I.P
Anëtar
Dec 21, 2016
Postime
6,108
Pikët
113
Ky libri mbi terapine e genjeshtrave te ben terapi per te genjyer apo per te mos genjyer?


Adea
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
68,785
Pikët
113
Po lexojë një libër marrë te biblioteka e shoku_tankut. ?
 

Sinbad

V.I.P
Anëtar
Aug 30, 2012
Postime
7,220
Pikët
113
Ky libri mbi terapine e genjeshtrave te ben terapi per te genjyer apo per te mos genjyer?


Adea
Haaa, me fal, se tani sa erdha në shtëpi dhe po e shof që titulli i sakte i librit është terapi dhe gënjeshtra. Tani deri te faqja e 40 e librit që jam unë, ky kryesisht është duke folur për shkatërrimin e jetës profesionale të këtij personazhit kryesor, për arsye se ky mori përsipër të kuronte një goce të re 34 vjeçare me një të shkuar sh të shthurur. Dhe nga qe kjo, Bella pra, ishte fiksu keq ti thithte spermën në një fundjavë në San Francisko terapistit në fjalë, fillojnë dhe peripecitë e të dyve, pasi i zbulon beshkeshorti kësaj duke i fotografuar bashkë në hotel. Opo lere thuaj hall i madh ?
 

Adea

V.I.P
Anëtar
Dec 21, 2016
Postime
6,108
Pikët
113
Qenka liber koti.

Te kalosh nga strategjite luftarake tek libra te tille me duket humbje kohe per nje njeri si ti.

Shyqyr qe Monika Lewinsky nuk ishte e martuar kur ajo i thithte spermen Billit, nen tavolinen e tij te zyres ovale te Shtepise se Bardhe, perndryshe do te kishte ngrene ndonje ne lule te ballit si disa presidenta te tjere amerikane.


How does Hillary live with that?

Ajo qofte.


Adea
 

Sinbad

V.I.P
Anëtar
Aug 30, 2012
Postime
7,220
Pikët
113
Hehe, sh larg na cove. Nga thithjet e spermës të personazheve të një libri, ndoshta të thjeshtë, te thithjet e spermës me rang presidencial.
Nejse, ndoshta do bënim mirë të ndërronin temë.

Po për shtatë Zakonet e Suksesit të Stephen R Covey, ca mendimi ke? Me përshtatet ndonjë çik si libër? Vlen për tu theksuar fakti se jam duke e lexuar për se dyti? ?
 
Top