• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Çfarë libri po lexoni apo keni lexuar kohët e fundit?

Stelar

white light
Anëtar
Jun 30, 2016
Postime
35,785
Pikët
113
me amazonin e dashur, nuk perzihem mo, si duket nuk e paske lexuar nje komentin tim kur shpjegoj se pse nuk perzihem me mafjozet,
kur botova Vizionet e qarta, çmimi 5 euro, u lidha me amazonin, i tregova per librin tim, dhe ata me thane se duhej te paguaja tek ta per shitjen e librit
mafjoze te tille qe kerkonin leke nga autori, nuk kisha pare ne bote, iu thashe qe mund te mirrnin leke nga libri, perqindjen e tyre, por jo, donin leke,
kshu jane kta money making machines nuk pyesin per talentin me por per leket
 

Pjer Thomas

V.I.P
Anëtar
Dec 18, 2014
Postime
5,248
Pikët
113
ah se harrova e dashur, aq zet e morra ate firme dhe padronin e saj, bezon, sa po te me bij rasti ta takoj ne rruge ate mut, do t'ja fus ne shpulle surratit,

librin e ke dhurate nga mua me autograf, vetem me ler nje adrese ne shqipri, e ta lej aty,
nese do puqemi noi her bashke ne shqipri, do jete akoma me mire, do te qeras une, pa interes e dashur,
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Anëtar
Sep 24, 2013
Postime
15,086
Pikët
113
ah se harrova e dashur, aq zet e morra ate firme dhe padronin e saj, bezon, sa po te me bij rasti ta takoj ne rruge ate mut, do t'ja fus ne shpulle surratit,

librin e ke dhurate nga mua me autograf, vetem me ler nje adrese ne shqipri, e ta lej aty,
nese do puqemi noi her bashke ne shqipri, do jete akoma me mire, do te qeras une, pa interes e dashur,
Bezon e ke cike larg tashi..zor e kap
 

E**A**

V.I.P
Anëtar
Jan 7, 2014
Postime
6,545
Pikët
113
Vendndodhja
Tiranë

Stelar

white light
Anëtar
Jun 30, 2016
Postime
35,785
Pikët
113
Unë kur bona like ke librat e karoatrecit kujtova se ishin postime nga ty, se ti sikur lexon në pdf. Pastaj u habita me kërkesën tënde. Të rekomandoj këtë:

e kam kte website te ruajtur ne favorites tani e vura re :)
thnx do ta filloj sonte .
 

E**A**

V.I.P
Anëtar
Jan 7, 2014
Postime
6,545
Pikët
113
Vendndodhja
Tiranë
Sa për temën, këto kam në duar së fundmi.

@peshkaqeni33 nxir mallin me këtë ftesën, më rastisi ke disa botime të “Nëndori” apo “Nëntori” që bleva ke librat e përdorur. Interesante se ke botimet 1954, 1969 është me n kurse ke i 1989 me t.

Do bëj ndonjë kërkim kur ka filluar ky ndryshim.

03AA6111-1DF6-4E8F-914B-2CD73D787CF3.jpeg
 

peshkaqeni33

nje ze midis jush
Anëtar
Jan 29, 2011
Postime
13,168
Pikët
113
Vendndodhja
Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Unë kur bona like ke librat e karoatrecit kujtova se ishin postime nga ty, se ti sikur lexon në pdf. Pastaj u habita me kërkesën tënde. Të rekomandoj këtë:

Pse nuk i sugjeron Xhek London.
Ai ka qene dhe i pashem.
"Martin Iden" ose "Dhembi i bardhe"...

Nga ato qe do lexoj nuk do kuptoj asgje, por te pakten do ti pelqej fotografia.
 

karrotreci

V.I.P
Anëtar
Aug 30, 2012
Postime
6,780
Pikët
113
Unë kur bona like ke librat e karoatrecit kujtova se ishin postime nga ty, se ti sikur lexon në pdf. Pastaj u habita me kërkesën tënde. Të rekomandoj këtë:

Pse s'thu ti mo plak ti paske pjerdh krejt. Se ca lidhje ka emri karrotreci me stelar ec e merre vesh 😑
 
Top