• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Çfarë mendoni për regjistrimin e popullsisë së Shq edhe mbi baza etnike dhe fetare.?

ARIS

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 10, 2010
Postime
187
Pikët
0
Siç eshte paralajmeruar me heret dhe si po del nga lajmet me te fundit si p.sh. Telegrafi.com, qeveria e Republikes se Shqiperise ka vendosur te beje regjistrimin e popullates se vendit pos tjerash duke perfshire edhe kategorine perkatesise etnike dhe fetare.

Desha te hap nje diskutim per te pare se çfar mendoni ju per kete gje me keto pyetje:
Si e komentoni ju kete veprim? Sa eshte i qelluem, a eshte i nevojshem, i dobishem apo i demshem per interesat kombetare?

Ju lutem qe diskutimin ta zhvilloni duke sjelle argumente te juaja, gjithsesi jo duke shprehur paragjykime dhe mendime te ngutshme!
 

r00t

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
642
Pikët
18
Vendndodhja
Monaco
Re: Çfarë mendoni për regjistrimin e popullsisë së Shq edhe mbi baza etnike dhe fetar

pse çuditesh ne shqiperi pushtetin e kan shqipfolesat jo shqiptaret ndryshe sdo ishin ber gjith kto ligje per ndarje sa me te madhe ndermjet shqiptarve
ajo shprehja e rilindasve feja e shqiptarit esht shqiptaria do jet zhdukur fare nga librat e shkollave
esht per te qeshur se po ti ndash shqiptaret ne kete menyr ne shqiperi shqiptar te paster dalin a sdalin 300 mij veta ndersa te tjeret ose dalin filipidhis ose dalin allahu ekbar me pak fjal plena po shqiptar jo e kush ka pak mend e kupto kujt i sherben kjo dhe kujt i ka sherbyer prej kohesh
 

Emilia

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
56
Pikët
0
Titulli: Çfarë mendoni për regjistrimin e popullsisë së Shq edhe mbi baza etnike dhe

Nuk e kuptoj pse i duhet kushtuar rendesi kesaj gjeje ne keto momente ne shqiperi.Ka plot gjera te tjera me te rendesishme, si psh sistemi postar,( adresat,rruget ndarja me zip code etj)..

Jetoj jashte shqiperise, dhe ne shume aplikime ose rregistrime qe kam bere ketej,, asnjehere ska qen pyetja e besimit fetar.I vetmi rast qe mund te permend eshte kur je ne spital , vetem atehere di te them me siguri qe te pyesin se kujt feje i perket apo cfare besimi ke.


Perse duhet ta beje kete gje qeveria,, kur shume mire ajo mund tia leje kete gje ne dore instituteve fetare.. dhe ajo te publikoje te dhenat e tyre ne baze te statistikave perkatese.
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
51,271
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Përgjigje e: Çfarë mendoni për regjistrimin e popullsisë së Shq edhe mbi baza etnike

Me pak fjale, a eshte ushtruar/aplikuar akoma... ky lloj regjistrimi, apo jo?
 
Top