• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Çfarë ndodhë me shpirtin tonë pas vdekjes?

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
10,615
Pikët
113
Përgjigje e: Çfarë ndodhë me shpirtin tonë pas vdekjes?

Energjia e vdekjes tek dikush eshte shume e forte.. Ngelet ne dhomen apo ambientin e personit si edhe ne rrobat e tij . Ka nje emer per kete lloj energjie qe s'po me kujtohet tani, por di qe e perdorin per keq njerezit qe bejne magji. Eshte aq e forte sa nese perdoret kundrejt dikujt mund ta paralizoje apo edhd mund t'i marri jeten.

Ka raste ku pas nje vdekjeje pason nje tjeter pone te njejtin vend.

Eshte mire ku dhoma apo ambienti ku dikush ka nderruar jete te " pastrohet" nga energjite e keqia me kripe te trashe dhe me tym.
Lesion apo possession?

Po shtepia duhet pastruar me djegie te sherebeles (sage smudging), ere themjani ose squfur, me vaj ulliri dhe me kripe ne cdo cep te shtepise.
 

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
10,615
Pikët
113
Përgjigje e: Çfarë ndodhë me shpirtin tonë pas vdekjes?

Hello Kitty, edhe energjia e njeriut e ka një burim e cili vjen nga mekanizmat lëvizës të njeriut. Në momentin që këto mekanizma fiken dmth kur njeriut i fiket zemra, fiket bashkë me të edhe burimi i energjisë.
``4`` Ouuuu sa mbrapa qe je ti more djale! Po ate energji para se ky mekanizem apo zemra jote te fillonte te punonte ku e gjeti? A nuk eshte kjo nderlidhje me jeten pas vdekjes dhe nga vdekja vjen nje jete tjeter?

Ajo energji qe u clirua nga nje i vdekur iku, lundroi ne ajer per nje kohe te pacaktuar dhe me vone zaptoi nje embrion qe do lindi me vone.

Sa here qe ben sex, you are NOT alone. Aty rrethohesh nga nje fushe elektro magnetike dhe aty gjendesh i/e rrethuar me energji nga te vdekurit e meparshem - qofte kjo pozitive apo negative.

Kjo energji presupozon ate qe quhet reincarnation. ``fumato``

 

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
10,615
Pikët
113
Përgjigje e: Çfarë ndodhë me shpirtin tonë pas vdekjes?

Po te mendosh, akshe-akshe i bie te kuptojme, pse djalli ka formen e nje monster. Ai shpirt ka mijra vjet qe eshte kultivuar - Ne fillim ne ishim kafshe dhe me vone u transformuam ne human. Pikerisht ky shpirt eshte equivalence e shume creatures, plus ate te njeriut pre-historik dhe atij te sotem.

Po ta pyesesh Djallin kur ke lindur, ose kur ke vdekur, ai do te pergjigjet NEVER. Djalli nuk ka egzistuar kurre si njeri ose tjeter krijese. Ai eshte permbledhje frymoresh, qe nga krijimi i jetes e deri ne infinit. In order qe ky bad spirit te mbijetoje vjen dhe vjedh frymen e nje foshnjeje te sapo lindur (kjo eshte per Shtrigen) dhe Djalli e merr nga zaptimi i njerezve te dobet ne jete. Djalli "furnizohet" me shpirt/fryme non-stop nga njerezit qe shesin shpirtin tek ai.

Per nje veture luxoze, ose per money, ti ja shet shpirtin Djallit. Une e kam pare me syte e mi kete "shkembim" biznesi dhe s'ka bombe atomike qe ta shkaterroje.
- Njerezit qe thone "I hear voices", nuk arrijne te kuptojne qe ato zera qe degjojne, jane FAKTIKE, dmth egzistojne ne realitet...
 

TerraN

incognito
Anëtar
Jul 3, 2012
Postime
2,036
Pikët
63
Vendndodhja
ANTAHKARANA
Përgjigje e: Çfarë ndodhë me shpirtin tonë pas vdekjes?


- Njerezit qe thone "I hear voices", nuk arrijne te kuptojne qe ato zera qe degjojne, jane FAKTIKE, dmth egzistojne ne realitet...

Kjo eshte e njejta me tenden: Clairvoyance (me te pare) dhe Clairaudience (me te degjuar).
*
 

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
10,615
Pikët
113
Përgjigje e: Çfarë ndodhë me shpirtin tonë pas vdekjes?

Lesion apo possession?

Po shtepia duhet pastruar me djegie te sherebeles (sage smudging), ere themjani ose squfur, me vaj ulliri dhe me kripe ne cdo cep te shtepise.
Leaf, akoma po mendohem per te gjetur fjalen e duhur.

Mos eshte Devour? Gllaberoje/ zaptoje?
 

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
10,615
Pikët
113
Përgjigje e: Çfarë ndodhë me shpirtin tonë pas vdekjes?


Kjo eshte e njejta me tenden: Clairvoyance (me te pare) dhe Clairaudience (me te degjuar).
*
Jo Terran, e kisha fjalen per kriminelet qe pas kreyrjes se nje krimi thote "me thane te beja kete gje" ose "I can hear voices".

Nuk e kam fjalen per tele-komunikimin qe eshte ndermjet clairvoyance dhe ghosts or spirits.
 

Performer

Density 2
Anëtar
Jun 30, 2016
Postime
22,959
Pikët
113
Përgjigje e: Çfarë ndodhë me shpirtin tonë pas vdekjes?

Po te mendosh, akshe-akshe i bie te kuptojme, pse djalli ka formen e nje monster. Ai shpirt ka mijra vjet qe eshte kultivuar - Ne fillim ne ishim kafshe dhe me vone u transformuam ne human. Pikerisht ky shpirt eshte equivalence e shume creatures, plus ate te njeriut pre-historik dhe atij te sotem.

Po ta pyesesh Djallin kur ke lindur, ose kur ke vdekur, ai do te pergjigjet NEVER. Djalli nuk ka egzistuar kurre si njeri ose tjeter krijese. Ai eshte permbledhje frymoresh, qe nga krijimi i jetes e deri ne infinit. In order qe ky bad spirit te mbijetoje vjen dhe vjedh frymen e nje foshnjeje te sapo lindur (kjo eshte per Shtrigen) dhe Djalli e merr nga zaptimi i njerezve te dobet ne jete. Djalli "furnizohet" me shpirt/fryme non-stop nga njerezit qe shesin shpirtin tek ai.

Per nje veture luxoze, ose per money, ti ja shet shpirtin Djallit. Une e kam pare me syte e mi kete "shkembim" biznesi dhe s'ka bombe atomike qe ta shkaterroje.
- Njerezit qe thone "I hear voices", nuk arrijne te kuptojne qe ato zera qe degjojne, jane FAKTIKE, dmth egzistojne ne realitet...
They are animal souls that couldn't develop like the rest of us due to some things that happened thousands of years ago because they went against the rules of universe...now they connect not to the consciousness core but antagonistic core...they were light now they are called dark ones and since their being is destroyed they attach to other light beings sucking their energy to survive since they have very few consciousness genetics left in them ..they hold to dear life by using other light beings and have done so since then ...but I suggest no energy given to them by not focusing so much on them..some live in astral plane that's why u can see them ..by all this was a creation of offworlders to fix all this things in this simulation interactive program we live in ..but it didn't go by plan now the program is dismantling ..that will be seen in coming years we will also realize we are Stellar beings stuck in the program and we all have amnesia ..but will have to wake up now to work with all this ...all other beings that were using technology to keep us asleep are leaving and this reality will be left in our hands to rebuild ..regenerate ..revive..

I shpreha ca mendime dhe un kitty te kjo tem lol ..hope u don't mind
 

TerraN

incognito
Anëtar
Jul 3, 2012
Postime
2,036
Pikët
63
Vendndodhja
ANTAHKARANA
Përgjigje e: Çfarë ndodhë me shpirtin tonë pas vdekjes?

Jo Terran, e kisha fjalen per kriminelet qe pas kreyrjes se nje krimi thote "me thane te beja kete gje" ose "I can hear voices".

Nuk e kam fjalen per tele-komunikimin qe eshte ndermjet clairvoyance dhe ghosts or spirits.
Po e di, HK, per cfare e pate fjalen. Prandaj e vecova nje fjali, me qellim qe te sqaroj se ata qe degjojne zera (nga bota paralele) quhen claitaudients, mu sikuar ata qe shohin... jane clairvoyants... Per kriminelet kam degjuar dhe une te kene degjuar zera duke dhene urdhera per vrasje...


*
 

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
10,615
Pikët
113
Përgjigje e: Çfarë ndodhë me shpirtin tonë pas vdekjes?

They are animal souls that couldn't develop like the rest of us due to some things that happened thousands of years ago because they went against the rules of universe...now they connect not to the consciousness core but antagonistic core...they were light now they are called dark ones and since their being is destroyed they attach to other light beings sucking their energy to survive since they have very few consciousness genetics left in them ..they hold to dear life by using other light beings and have done so since then ...but I suggest no energy given to them by not focusing so much on them..some live in astral plane that's why u can see them ..by all this was a creation of offworlders to fix all this things in this simulation interactive program we live in ..but it didn't go by plan now the program is dismantling ..that will be seen in coming years we will also realize we are Stellar beings stuck in the program and we all have amnesia ..but will have to wake up now to work with all this ...all other beings that were using technology to keep us asleep are leaving and this reality will be left in our hands to rebuild ..regenerate ..revive..

I shpreha ca mendime dhe un kitty te kjo tem lol ..hope u don't mind

Performer, paske kaluar ne depth. Une per vete cfare shkruaj ketu, jane thjesht nga experienca ime. Dmth, cfare kam pare me syte e mi dhe mundohem qe t'jua shpjegoj ne menyren sa me te thjeshte.

Di qe po qe Bad Spirit, jo vetem kane aftesi te SHAPE-SHIFT, por kane edhe fuqi te tjera te mbinatyrshme. Nga animalistic forme mund ta nderrojne paraqitjen to whatever they want. Psh nga forme animalistike mund te shnderrohet in the most beautiful man ever lived.
Lifting, Lavitating, Flying in the astral plane psh, jane gjera me elementare qe mund te bejne. But, but to them you are worth more alive than dead. Vetem ne raste extreme they cause your death. They need you as a living machine with your soul attached, where they can suck your soul. Dead means nothing to them, se Bota ne kaq mijevjecare qe eshte, eshte e permbushur plot me te vdekur. Kur them your death, do te thote nqs e ke shitur shpirtin tek ai. Vrasjet e tjera qe shkaktojne nga nje i shpirt-shitur e bejne per kenaqesi..
 

Jetmira

Gata
Anëtar
Apr 19, 2014
Postime
3,570
Pikët
113
Përgjigje e: Çfarë ndodhë me shpirtin tonë pas vdekjes?

Ka jet në botën tjetër.
Dikush që ka pësuar vdekje klinike më tregoi që kishte par një fush jeshile dhe vetëm qeshte.
Dikush shkon në ferr e dikush në parajsë.
 

Elian70

Photoshop
Anëtar
Jan 30, 2014
Postime
8,655
Pikët
0
Vendndodhja
Vlorë
Përgjigje e: Çfarë ndodhë me shpirtin tonë pas vdekjes?

si para vdekjes, si pas vdekjes e mira eshte qe shpirti te mos jete katran si ca, por te jete i lire...
 

PuffetiNa

MbetiTeThemiNaIshteNjeher
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
12,992
Pikët
113
Vendndodhja
N'tok t'bukes
Përgjigje e: Çfarë ndodhë me shpirtin tonë pas vdekjes?

Nuk e di, do doja shume ta dija :D
 

Elian70

Photoshop
Anëtar
Jan 30, 2014
Postime
8,655
Pikët
0
Vendndodhja
Vlorë
Përgjigje e: Çfarë ndodhë me shpirtin tonë pas vdekjes?

si para vdekjes, si pas vdekjes e mira eshte qe shpirti te mos jete katran si ca, por te jete i lire...
kurse per te pavdekshmit eshte gjithnje katran (ngjyre geshtenje) :D
 

Adea

V.I.P
Anëtar
Dec 21, 2016
Postime
6,656
Pikët
113
Shpirti i njeriut pas vdekjes rikthehet në një trup tjetër .

Ps. Mua me ka intriguar gjithmone mesimi i Sokratit mbi riciklimin e shpirtit. Po ju si mendoni, a riciklohet shpirti? A jeni dakord me kete teori?

Shpirti riciklohet. Vetem pjesa e vullnetshme e tij. Asnjehere me memorjen e jeteve te jetuara me pare. Te pretendosh per te kunderten eshte genjeshter me bisht.

A jam une dakort me kete teori?! Apo a jam une dakort me kete realitet?!

Kjo bote funksionon ne menyre te tille qe ajo te mbaje te gjalle nje sistem. Ky sistem nuk ka fytyre njeriu. Eshte i pangopshem dhe i pangopur. E vetmja menyre qe ky sistem te operoje eshte te kete nje motorr i cili vihet ne levizje nga zemra e nje femije. Ne qofte se nuk do te kishte rilindje te shpirtit (pa memorje) sistemi do te vdiste. Jane femijet te cilet kthehen ne adulte ata te cilin furnizojne me gjak dhe e mbajne ne kembe kete sistem. Njerezit per kete sistem jane thjeshte qelizat e gjakut te cilat qarkullojne nga nje veshore e zemres e cila ka nje valve qe hapet nga njera ane dhe pasi furnizojne trupin me oksigjen ato rikthehen ne anen tjeter te veshores me valven e daljes per te rifilluar edhe nje here tjeter te njejtin cikel te mbyllur.

Ky qarkullim gjaku ose furnizim sistemi te pangopur mund te vizualizohet edhe si nje trafik makinash qe shkojne ne pune dhe vijne nga puna. Ana e majte e korsise eshte rruga qe te shpie ne vendin ku t'i jep energjine dhe kohen tende dhe ana e djathte eshte rruga e kthimit ne shtepi ku t'i rimbushesh me energji per te bere te njejten gje te nesermen. Ne kete rast ana e majte dhe e djathte e rruges nuk ekziston sepse ne te dyja drejtimet t'i leviz ne anen e djathte. E vetmja gje qe ekziston eshte destinacioni. Ose destinacionet. Pune. Shtepi.

Ky eshte realiteti i riciklimit te shpirtit.

Asnje nuk do t'ia dije per asnje. Te gjithe vdesin. Cdo gje harrohet. Ajo qe mbetet eshte zemra e femijes qe mban papushim te gjalle kete sistem.

Realitet i hidhur por i vertete.


Korach
 
Top