• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Çfar keni gatuar apo ngrënë sot

Anëtar
Jan 30, 2012
Postime
7,551
Rezultati i reagimit
85
Pikët
48
@YOKO

me vjen keq per eksperiencen e keqe.
Permetaret nick name e kane pasur “Kurabije”
Njehere e nje kohe kur edhe nenia ime ishte gjalle, kishte duar te arta. Tani edhe mua me derguan gliko permeti gjasme ...pupu arra kish zene levozhge dhe prap e tregetonin

ka rene cilesia qe kur humbi delikatesa e grave duararta se tregu i huaj ka me te mira. E u formuan firma si kjo “Londo” per faqe te zeze

ata do ti kene hedhur esence trendafili me garuzhde. Ne i bejme me petale trendafili te regjura keto aromat e bonbonave.
Hajt mo
No ofence per Permetin kesaj rradhe se e di qe s’ka ngelur fshatar nga dangellia e nemercka pa perdorur emrin “ permetare” per njecike tregeti

kuzhina e vertete e mirfillte permetare ka burimin ne pjesen e rrezes se Permetit, tamam aty ku jane Tre Urat. Fshatrat e asaj zone jane te perbere me shqiptare te ardhur nga Suli e me pare kishin buktur ne Stamboll . Keshtu qe kane sjelle nje thesar gatimi te rralle

Nenia ime xhan kur nxirte gatimet per festen e ShenMerise se Gushtit, euuuuu , pastertia, tantellat e pecetave qe mbulonin byrekun , petat e holla dhe eleganca e servirjes , e benin te ishte me e mira amvise ne ato ane...

ehhh....paskam mall...
Ca dmth kjo?
Kan qen ca kaucuk t’kuq 2cm x 2cm me nje S te verdhe qe u jepeshin punonjesve te dalluar ne shenje mirenjohjeje per bemat e tyre ne frontin e punes. :)
 

Leaf

Super Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 20, 2011
Postime
14,159
Rezultati i reagimit
694
Pikët
113
Po un per nenen time di..ua?
A po , ka qene edhe Nene Sulltana nga Frasheri nga dere bejleresh
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
8,067
Rezultati i reagimit
1,329
Pikët
113
Per gurabije benin gjinokastralite,

Permetin per Likot e mbajne,..lol

Korcen oer turshite,

Dhe tropojen per....
 

Ajana87

V.I.P
Anëtar
Nov 26, 2013
Postime
4,182
Rezultati i reagimit
1,526
Pikët
113
Location
Tetove

Attachments

Jolene

🌫
Staff member
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
17,339
Rezultati i reagimit
1,126
Pikët
113
Ju befte mire Ajana.
Do provoj dhe une te bej buke ne ditet e vazhdim 😃
 

Ajana87

V.I.P
Anëtar
Nov 26, 2013
Postime
4,182
Rezultati i reagimit
1,526
Pikët
113
Location
Tetove
Ju befte mire Ajana.
Do provoj dhe une te bej buke ne ditet e vazhdim 😃
Bene,...
Une beje sepse kemi shume miell, sepse vet e bene vjeri grurin per ate, por sbeje edhe aq shpesh, kete koh beje ngase shitoret mbyllen..
Ja kam mar doren sespe ne fillim kur u martova sdisha 😜
 
Top