• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Çifti martohet para 300 mijë protestuesve në sheshin Tahrir të Kajros

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,105
Pikët
113

Sheshi Tahrir i Kajros, skena e betejës së ditëve të fundit që shkaktoi edhe shumë viktima ka patur edhe historinë e vet të veçantë. Një çift ka preferuar të lidhë martesën pikërisht mes protestuesve dhe forcave pushtetare. Ahmad Saafan dhe e fejuara e tij Oula Abdul Hamid vendosën të martohen për të konsoliduar më tej tanimë lidhjen e tyre dhjetë vjeçare. E diçka e tillë është zgjedhur të bëhet në sheshin e protestës pasi kishin marrë pjesë bashku për disa orë në protestën ndaj regjimit. “Kishim mundësi që të shkonim diku në ndonjë vend të izoluar ku mund të kryenim ceremoninë martesore dhe alternativa tjetër ishte të martoheshin në sheshin ku njerëzit po protestojnë. Ne zgjodhëm të dytën. Protestuesit janë familja jonë tanimë. Ne kemi jetuar, kemi qeshur me protestuar sëbashku në këtë shesh në javët e kaluara. Ola dhe unë dëshirojmë të ndajmë gëzimin me secilin në këtë shesh”, theksoi dhëndri 29 vjeçar. Rreth çiftit që vendosi të kthente ditën e protestës në ditën më të bukur të jetës ndodheshin plot 300 mijë protestues.

Autori : Bota Sot
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,602
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: Çifti martohet para 300 mijë protestuesve në sheshin Tahrir të Kajros

Simbolikë e veçantë......Shumë.
 

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe ничего против Pоссии
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,825
Pikët
113
Përgjigje e: Çifti martohet para 300 mijë protestuesve në sheshin Tahrir të Kajros


Sheshi Tahrir i Kajros, skena e betejës së ditëve të fundit që shkaktoi edhe shumë viktima ka patur edhe historinë e vet të veçantë. Një çift ka preferuar të lidhë martesën pikërisht mes protestuesve dhe forcave pushtetare. Ahmad Saafan dhe e fejuara e tij Oula Abdul Hamid vendosën të martohen për të konsoliduar më tej tanimë lidhjen e tyre dhjetë vjeçare. E diçka e tillë është zgjedhur të bëhet në sheshin e protestës pasi kishin marrë pjesë bashku për disa orë në protestën ndaj regjimit. “Kishim mundësi që të shkonim diku në ndonjë vend të izoluar ku mund të kryenim ceremoninë martesore dhe alternativa tjetër ishte të martoheshin në sheshin ku njerëzit po protestojnë. Ne zgjodhëm të dytën. Protestuesit janë familja jonë tanimë. Ne kemi jetuar, kemi qeshur me protestuar sëbashku në këtë shesh në javët e kaluara. Ola dhe unë dëshirojmë të ndajmë gëzimin me secilin në këtë shesh”, theksoi dhëndri 29 vjeçar. Rreth çiftit që vendosi të kthente ditën e protestës në ditën më të bukur të jetës ndodheshin plot 300 mijë protestues.

Autori : Bota Sot
Hajde urime,kur e thote bota sot.
Gazete kot.
 
Top