• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Çiljeta, 100,000 euro per nje reklame te kopjuar !

Heily

BuRreLse
Anëtar
Jan 16, 2010
Postime
333
Pikët
0
Vendndodhja
Ku tme doje e bardha zemer
Ndryshimi i vetëm është se Çiljeta sikundër shihet dhe në pamjet video të spoteve, në lëvizjet provokuese konform skenarit, paraqitet me shumë më pak finesë sesa vajza tjetër e reklamës së birrës së famshme “Bavaria”
Nëqoftëse janë të vërteta ato shifrat që thonë se është paguar reklama e re e Çiljetës, atëherë është pak si tepër për një… imitim.
Faqet rozë të shtypit të fundjavës thonë se Çiljetës i janë paguar 100 mijë euro për këtë reklamë, por kjo është seriozisht e pabesueshme, kur zbulojmë se bëhet fjalë thjesht për një kopjim të dobët.
Në videon më poshtë shihet qartë që reklama e Çiljetës për një pije shqiptare është kopje e një reklame të huaj.
Siç dihet kopja është gjithmonë më e keqe se origjinali, po kjo jona, është një kopje vërtet pa shije. Dhe këtu nuk kemi parasysh vetëm “përmasat” apo lojën e protagonistes së cilës në të kundërt të asaj çka sugjeron fabula e reklamës, të vjen t’i thuash: Aman mos u zhvish..!

Shikoni Video Ndryshimin Me Poshte

ORIGJINALI
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=v9oYYoQlIdE"]http://www.youtube.com/watch?v=v9oYYoQlIdE

ÇILJETA
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=Sg6jHRkBDf4&feature=related"]http://www.youtube.com/watch?v=Sg6jHRkBDf4&feature=related
 
Top