• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Ç'mendim keni për mblesëritë?

SmiLey

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 1, 2010
Postime
1,274
Pikët
0
Vendndodhja
Negli occhi suoi! ♥ ♥
Ende ne ditet tona vazhdojne te praktikohen "mbleserite" dhe jo vetem ne zonat rurale por edhe ne qytete. Prinder te cilet i detyrojne femijet te marrin apo " te njofin" dike qe familjes i 'pershtatet'. Duke shkuar me idene se 'Dashuria lind me kalimin e kohes' Ky eshte nje person qe familjes i mjafton vetem e vetem qe ka ardhur e ka kerkuar vajzen ne shtepi para se te takoje apo te njohe vete vajzen. Apo edhe tek djemte ku prinderit ushtrojne presionin e "ndershmerise" duke i vene duart ne zjarr .Keto jane qesharake por fatkeqesisht vazhdojne te ndodhin. Rastis qe i largojne vajzat nga shkolla e u shkaterrojne te ardhmen.Dihet qe prindi nuk ta do kurre te keqen por perse atehere detyrojne te zgjedhesh per shok jete nje njeri te huaj. Sidomos per femrat, pasi ato jene me shume nen ndikimin prinderor kurse djemte jane me te lirshem por jo se nuk ndikohen.

Cfare mendoni ju per keto 'njohje' ? A jane te pranueshme ne ditet tona ? A ka te drejte prindi te nderhyje ne dashurine e femijes se tij? Mund tju kete ndodhur dhe juve ose mund te na ndodhi te gjitheve ? Si do te vepronit ?
 

Marina

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 27, 2010
Postime
676
Pikët
0
Vendndodhja
N'prishtin
Përgjigje e: C'mendim keni për mblesëritë?

C`fare do te thot " Mbleserite " ?

P.s sorry qe po dal jasht teme po nuk e kuptoj kte fjalen :S
 

Marina

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 27, 2010
Postime
676
Pikët
0
Vendndodhja
N'prishtin
Përgjigje e: C'mendim keni për mblesëritë?

Marina: Mbleseri dmth, kur dikush te propozon te fejohesh me dike qe ti s enjef....

Shpresoj ta kem shpjeguar tamam.
Mbleserite i bie qe te jet fjala shkes ndryshe ??


P.s `thankyou``thankyou``thankyou` Roxy :)
 

r00t

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
642
Pikët
18
Vendndodhja
Monaco
Re: C'mendim keni për mblesëritë?

mos me qen mbleseria shum nga gocat e çunat ne forum ose jasht forumit ngelin beqira ose beqire te stazhionuara
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
61,373
Pikët
113
Përgjigje e: Re: C'mendim keni për mblesëritë?

mos me qen mbleseria shum nga gocat e çunat ne forum ose jasht forumit ngelin beqira ose beqire te stazhionuara
hahahaha
Drejte,pse ekziston akoma???
 

USA NR1

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
1,871
Pikët
0
Vendndodhja
uhu sa larg
Përgjigje e: C'mendim keni për mblesëritë?

Marina: Mbleseri dmth, kur dikush te propozon te fejohesh me dike qe ti s enjef....

Shpresoj ta kem shpjeguar tamam.
(thash mos paska gabuar ne vend te Embelsires,e ka shkruar Mbleseri,haha)

kurre spaskam degjuar per kete fjale Mbleseri
a behet fjala per: msiti,shkuesi etj faleminderit
 

USA NR1

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
1,871
Pikët
0
Vendndodhja
uhu sa larg
Përgjigje e: C'mendim keni për mblesëritë?

hahahahaha ndashta edhe Fiton ku ta dish,LOL
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,290
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: C'mendim keni për mblesëritë?

Normale nuk eshte, po ka vende ku ekziston akoma , ps ne zonat veriore kam degju, se ketu ka plot qe kan familjet andej,, dmth e zuna si shembull se e kam kojshi ,, mos shif ne vendet e qyteteruara ku edhe kan ndryshu zakonet..kjo sndodh gjithandej..me pak fjale se e bera hartim keq nuk eshte, po dhe mir jo,, sepse mendoj..qe nje cift duhet te kete lirine e mendimit dhe te veprimit .
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
61,373
Pikët
113
Përgjigje e: C'mendim keni për mblesëritë?

Normale nuk eshte, po ka vende ku ekziston akoma , ps ne zonat veriore kam degju, se ketu ka plot qe kan familjet andej,, dmth e zuna si shembull se e kam kojshi ,, mos shif ne vendet e qyteteruara ku edhe kan ndryshu zakonet..kjo sndodh gjithandej..me pak fjale se e bera hartim keq nuk eshte, po dhe mir jo,, sepse mendoj..qe nje cift duhet te kete lirine e mendimit dhe te veprimit .
u shifnin ralata te ndryshme sot rri asnjanes
 

USA NR1

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
1,871
Pikët
0
Vendndodhja
uhu sa larg
Përgjigje e: C'mendim keni për mblesëritë?

Kur mos te jem e zonja me gjet ate person qe kam me kalu jeten me te vet, ma mire me u zhdu nga faqja e dheut.;))
po me te dale djale shumeee i mireee si thua ti?:d:d
 

utopia

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 5, 2010
Postime
610
Pikët
0
Përgjigje e: C'mendim keni për mblesëritë?

Nqs do ma prezantonin, dhe ta njohja personin ok jam dakort !!!
Por jo mbleserit e para 20 viteve ku e merrje burrin pa e par si ishte ;P
 

r00t

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
642
Pikët
18
Vendndodhja
Monaco
Re: C'mendim keni për mblesëritë?

hahhaha utopia paske dhe kerkesa pale
 

e panjohura

Super Moderator
Staff member
Anëtar
Sep 2, 2010
Postime
8,015
Pikët
113
Vendndodhja
Atje ku më le!
Përgjigje e: C'mendim keni për mblesëritë?

Po te vinte nje mbleser(Shkues)si ne vidion e Baftjar,nuk kishim guxua te themi JO!
 

r00t

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
642
Pikët
18
Vendndodhja
Monaco
Re: C'mendim keni për mblesëritë?

hahahahahaha pse sthu ti
kush e ka plakun boksier ktu turruni lol
 
Top