• Përshëndetje Vizitor!

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

  Regjistrohu !

Ç'mendoni për forcat tona policore?

Ç'mendim keni për forcat tona policore?

 • Shumë të mirë

  Votes: 3 11.1%
 • Jo shumë të mirë.

  Votes: 6 22.2%
 • Nuk e di

  Votes: 4 14.8%
 • Kot fare.

  Votes: 14 51.9%

 • Numri i votuesve
  27

Vlonjati

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 24, 2010
Postime
144
Pikët
0
Përgjigje e: Cmendoni per Forcat tona policore...

--Forcat tona policore reflektojne natyren tone qe kemi si popull
--Duke qene se ne shqiptaret kemi nje urejtje shume t emadhe per njeri tjetrin , natyrisht edhe forcat policore do e reflektojne kete urrejtje ne rastet kur ju vjen ne shteg --ata te vrasin fare , shtoji pastaj edhe natyren luftarake qe ka Sala i cili kundershtarin politik e quan armik ---------atehere dihet ajo pune si do veje , polici jone do jete i pameshrishme fare
--Eshte interesant ne fakt se SALA te gjitha institucionet forces , Policine dhe Ushtrine duket sikur i ka vetem me nje synim :--Ti perdori kunder kundershtareve politike --------Dhe skandali eshte se ai mund te perfshije edhe ushtrine ne veprime luftarake kunder opozites, ndaj dhe e ka katandisur ushtrine aq te vogel ne numer dhe pa asnje armatim modern te rende qe duhet te kete nje ushtri

--Por nga ana tjeter cudia eshte me opoziten .---Kjo opozite eshte gjeja me qesharake qe mund te kete .Sepse kjo opozite flet per gjithshka qe ben keq SALA , dhe mire ben , por per tradhetite kombetare qe ben SALA ,sidomos ne politiken e tij servile kundrejt grekut , kjo opozite nuk thote gjysem fjale ---Nuk ndihet fare
--Dhe ketu tregon se kjo opozite eshte nje opozite budallaqe, qe s'e ka haberin fare si behet opozita .Dhe me e bukura eshte se greku i beson vetem SALES dhe per EDIN NUK KANE REPSEKT FARE , pavaresisht se Edi vajti takoi Ppandreun ne Athine, por sic duket ata e kuptuan qe EDI nuk eshte njeri qe ben pazar me Shqiperine,ndersa SALA ben pazar me tokat shqiptare pa e care trapin fare, ndaj dhe Firmat greke e celulareve e lejoi SALEN te pergjonte celularet e Edit me shoke , sepse greket duan qe EDi te largohet fare nga PS-ja , sepse pavaresisht se Edi eshte ortodox ata e kuptojne qe EDi nuk eshte me ta ne thelb, por Edi ben gomarrlekun qe nuk flet per patriotizmin se mos i ngelet qefji grekut , kur greku e din ca ka ne mendje Edi

---Po si mund a marresh pushtetin kur je ne opozite dhe nuk thua gjysem fjale per patriotizmin kur eshte tamam koha dhe kur kudnershtari i yt e ka ktheyr patriotizmin ne karagjozllek
Dhe natyrisht SALA e di kete pune , qe keta nuki ndihen kunder grekut dhe ben si i do qejfi kunder tyre, e perdor policine ti vrasi fare , pasi nuk ka kush ankohet ne mbrojtje te opozites shqiptare, sepse nje pjese e shqiptareve akoma e votjne Salen ,------- por po te perdorte patriotizmin opozita ,Saliu do ngelej i vetmuar fare dhe edhe policia nuk do ishte kaq shume agresive....dhe mund te behej me pro opozites,
gjithe shqiptaret do ngriheshin dhe do kerkonin te merrej SALA zvarre nga zyra , si nje njeri qe ben pazar me trupin e Shqiperise
Nejse dola nga tema , por meqe ra fjale per Salen e thashe ketu

--Pra nga polici shqiptar nuk ke ca pret kur shefi i qeverise perdor nje gjuhe te mbushur me kercenime kriminelesh ordinere
 

peshkaqeni33

nje ze midis jush
Anëtar
Jan 29, 2011
Postime
14,664
Pikët
113
Vendndodhja
Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Përgjigje e: Cmendoni per Forcat tona policore...

S'kan faj policet. Policet ne fund te fundit ca roje jane. Detyren kryejne.
Fajin nuk e ka qeni, por ai qe ndersen qenin!
 

Regina

Super Moderator
Staff member
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
3,662
Pikët
113
Përgjigje e: Cmendoni per Forcat tona policore...

Ate doja te thosha dhe une, Policet njerez jane, bejne detyren, vetem se urdherat vijne nga lart.
 

Linda

❤❤❤❤❤❤
Staff member
Anëtar
Apr 18, 2010
Postime
14,806
Pikët
113
Përgjigje e: Cmendoni per Forcat tona policore...

Policia ben detyren,ate qe i thojne eproret qe jan me larte.
Me ate qe ndodhi me 21 Janar me policine,po te ishte bere ktej ,ku jetoj une,policia do i hynte ,ku ti dhimte dhe ku ti digjte demostruesve ekstremiste.
Ishte nje gje skandaloze çfar ndodhi me policine ate dite.sepse ato jan ruajtsit e rendit,qe ai popull te jetoje sa me i qete.
Shpresoj dhe uroj qe mos te ndodhin me kto gjera ne Shqiperi.
Jemi ne shekullin e 21.ku duam paqe dhe qetsi.
 

Chanel

°.•°•.★DIVA★.•°•.°
Anëtar
Feb 1, 2011
Postime
187
Pikët
0
Vendndodhja
Underneath the stars
Përgjigje e: Cmendoni per Forcat tona policore...

Ka mundësi që një mod/smod të korrigjojë një nga alternativat e këtij sondazhi? I referohem altenativës 'chka'

Shqip është kjo fjalë?! Jo për gjë, por del edhe si sondazh në portalin e forumit...
 

Kryeplaku

Kryeplak
Anëtar
Feb 1, 2011
Postime
1,761
Pikët
0
Vendndodhja
Albania
Përgjigje e: Cmendoni per Forcat tona policore...

Ka mundësi që një mod/smod të korrigjojë një nga alternativat e këtij sondazhi? I referohem altenativës 'chka'

Shqip është kjo fjalë?! Jo për gjë, por del edhe si sondazh në portalin e forumit...
E drejte duhet Alterenativa "Mire" por kshu eshte kur i pi ca birra edhe ben ndonje gafe padashje

KLM
 

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe ничего против Pоссии
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,825
Pikët
113
Përgjigje e: Cmendoni per Forcat tona policore...

Kam votuar kot,por jane viktima te pushtetit!
Tek Ne kjo...
Se diku tjeter te pakten shkollohen.
 

AAO

Against All Odds
Anëtar
Feb 18, 2011
Postime
5,210
Pikët
83
Përgjigje e: Cmendoni per Forcat tona policore...

cfare mendoj? super te korruptuar. vjedhin mesa munden cdo dite xhepat e shqiptarve. Pa harruar qe ka dhe shume police me precedent penal qe i sherbejne ne thonjeza popullit.:D
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,602
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: Cmendoni per Forcat tona policore...

Votova ops.2
Jane njerez te dale nga ky popull...(kjo flet shume)
Instruktohen teorikisht...
Infrastruktura (mjetet, pajisjet)...ne permiresim
Kultura per te deshiruar....
Sic shohin ata me lart, ashtu dhe bejne...
Jane te ekspozuar perballe krimit ...
Jane te pashperblyer jo aq sa duhet dhe sa e meritojne.
S`jane policia angleze, gjermane, etj etj... (dhe kjo flet shume)
 

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe ничего против Pоссии
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,825
Pikët
113
Përgjigje e: Cmendoni per Forcat tona policore...

cfare mendoj? super te korruptuar. vjedhin mesa munden cdo dite xhepat e shqiptarve. Pa harruar qe ka dhe shume police me precedent penal qe i sherbejne ne thonjeza popullit.:D
Hyra tek ura tek hotel dajti,semaforet out hapa sinjalin per tek Piramida.
Polici rrugor: nuk e pe driten e kuqe qe ishte fikur?
Na i pesche i thashe une.
Je okay dhe i edukuar-polici fshatar.
Po te beja debat ma rraste nje dhjece.
Mendimi jem.
 

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe ничего против Pоссии
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,825
Pikët
113
Përgjigje e: Cmendoni per Forcat tona policore...

Ne Gjermani nga me pak te paguarit jane policat!
KAQ.
Dhe profesioni i dyte me i deshiruar eshte ai i ruajtesit te rendit!
Nuk e kam haberin perse.
 

dbh

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 19, 2010
Postime
599
Pikët
0
Përgjigje e: Cmendoni per Forcat tona policore...

Mendoj qe forcat tona policore jon t'forta shume!

:D
 

dbh

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 19, 2010
Postime
599
Pikët
0
Përgjigje e: Cmendoni per Forcat tona policore...

Hyra tek ura tek hotel dajti,semaforet out hapa sinjalin per tek Piramida.
Polici rrugor: nuk e pe driten e kuqe qe ishte fikur?
Na i pesche i thashe une.
Je okay dhe i edukuar-polici fshatar.
Po te beja debat ma rraste nje dhjece.
Mendimi jem.
hahahahahahahaha!!!

Ky osht humor anglez!!! I dhash i pesce me tha je okay, i edukuar, polici fshatar! hahahahahaha

Ne Shqiperi parja e bo njeriun njeri, kendej puna. Ne Europe kemi njel akoma me teorin e Darvinit qe thote "Puna e beri majmunin njeri"

Ndersa ne Shqiperi po te kesh pare mund te jesh majmun sa te duash, prap do jesh i zoti venit dhe do te rrespektojn. Une kur te shkoj radhes tjeter ne Shqiperi do shkoj i vesh si King-kongu me i tufe paresh n'dore dhe mos ma thoncin emrin DBH po nuk ma hapen rrugen me rrespekt policat e kushdo tjeter :D
 

Endri_UCK

Ushtari Shqiponjes.
Anëtar
Mar 22, 2011
Postime
15
Pikët
0
Vendndodhja
Me Shqiponjat.
Përgjigje e: Cmendoni per Forcat tona policore...

Chka sepse shumica e policis jan shum te korruptuar do thoni ju me aq sa paguajn ca do bejn e vertet edhe kjo por duhet ta bejn me zemer punen e tyre,
sa per disa gjera tjera fajn e ka pronari Berisha nuk e kan policat sa per ata policat qe vran njerzit ne demostrat mos ti shikoj per para as ata por as
kancerin e Shqiperis qe e ka emrin Berisha.
 

HELEN OF TROY

Jeta vazhdon
Anëtar
Apr 17, 2010
Postime
1,311
Pikët
38
Vendndodhja
prane teje
Përgjigje e: Cmendoni per Forcat tona policore...

Aman kurre shikon ata policat tone te ze lemeri nje 10cke edhe u zgjidh problemi
aman polica jane ata i kane zbritur nga fshati ju veshin edhe nje kostum
ja keta jane forca tone
View attachment 2200
 

SERAFIM DILO

Anti Busavata
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
9,543
Pikët
48
Përgjigje e: Cmendoni per Forcat tona policore...

Hajd mo;me pelqen si opcion.
 

AAO

Against All Odds
Anëtar
Feb 18, 2011
Postime
5,210
Pikët
83
Përgjigje e: Cmendoni per Forcat tona policore...

Aman kurre shikon ata policat tone te ze lemeri nje 10cke edhe u zgjidh problemi
aman polica jane ata i kane zbritur nga fshati ju veshin edhe nje kostum
ja keta jane forca tone
View attachment 2200
Vetem shteti jone vesh police 1.70 te gjate hahaha
Ne vendet e tjera te botes pervec vendeve te xhuxhave si meksike apo azi ,polici duhet te jete mbi 1.80 i gjate :D
 

admiral

Anëtar i ri
Anëtar
Mar 22, 2011
Postime
317
Pikët
0
Vendndodhja
Ke kodra e kuqe
Përgjigje e: Cmendoni per Forcat tona policore...

Po te rrine larg politikes shume shpejt do te jene nje organ shume i respektuar.
 
Top