• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Ç'po ndodh me koronavirusin?!

Pjer Thomas

V.I.P
Anëtar
Dec 18, 2014
Postime
3,411
Pikët
113
Cilin korrupsion të një zyrtari mediokër apo të PPP?
EDHE KUR ËSHTË MARRË ME KËTA TË FUNDIT, KA QËNË KUR NUK KANË PËRFUNDUAR PËR ISHUJT MARSHALL
BIRN DHE REPORTER.AL JANË FILIALE TË AGJENSIVE NË BEOGRAD DHE JANË TË SOROSIT.
PSE NUK MERREN ME K. ZOTO e plehrave, po me ppp e dializës, check up ETJ ETJ
po te lexosh artikujt e ketyre, te 10 viteve te fundit, sheh guximin per te hulumtuar e demaskuar korrupsionin ne sferat e larta,
 

Prudence

V.I.P
Anëtar
Jul 25, 2012
Postime
11,917
Pikët
113
Humor i zi.

Me tregonte nje i njohur mjek jo ne shqiperi.
Tek flsinim per covid, eshte i paparashikueshem. Perkeqesohesh ne moment. Dhe tregoi raste qe personi i semure lehte ne fillim, bente selfi dhe dilte ne instagram duke siguruar miqte dhe te afermit qe ishte dhe ndihej mire, kur te nesermen, papritur dilte lajmerimi per vdekjen e tij.
 

Marya

V.I.P
Anëtar
Mar 31, 2011
Postime
7,622
Pikët
113
ata qe mbajne qen ne shtepi kane shance 80 % me shume se te tjeret te infektohen ;)
nuk tallem ;)
 
Last edited:

Si Bora

V.I.P
Anëtar
Sep 27, 2014
Postime
25,182
Pikët
113
po nqs del shetitje me macen edhe ajo perben rrezik , nqs macja shkon nga komshinjte ;)
Po del macja ime se kam shtepi private se mbyll dot brenda.. po shyqyr deri tani skemi gje po se di.. ne si ne fshat jemi shyqyr ketu... Zoti na ruajt!
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
19,091
Pikët
113

Situata nga koronavirusi nuk është alarmante vetëm nga infektimet dhe fatalitetet, por edhe në sistemin shëndetësor. Me thirrjen, “zgjohuni nga gjumi”, Dritan Koçiaj, mjek te spitali “Covid-2” i njohur ndryshe si

Situata nga koronavirusi nuk është alarmante vetëm nga infektimet dhe fatalitetet, por edhe në sistemin shëndetësor. Me thirrjen, “zgjohuni nga gjumi”, Dritan Koçiaj, mjek te spitali “Covid-2” i njohur ndryshe si “Sanatoriumi” përmes një postimi të bërë në mes të natës në Facebook i kërkon kryeministrit Edi Rama dhe Komitetit të Ekspertëve të reagojnë menjëherë, pasi sistemi po shkon drejt kolapsit.

Ai denoncon se natën e kaloi duke qëndruar me një pacient në autoambulancë në derën e “Shefqet Ndroqit”, pra “Covid-2”, pasi nuk ka më vende në urgjencën pritëse dhe në pavionin e këtij spitali. Në vijim, mjeku thotë, se ashtu si ai janë edhe 6 autoambulanca të tjera me pacientë.

“Thirrje publike. Drejtuar komitetit te eksperteve, ministres se shendetesise, kryeministrit te vendit.

Ju lutem zgjohuni nga gjumi. Eshte ora 03 e mengjesit sot dt 22 nentor eshte ftohte dhe kam 3 ore e gjysem me pacient ne autoambulance ne deren e spitalit Shefqet Ndroqi.

Porsi une jane dhe 6 autoambulanca te tjera me paciente. Vende ne urgjencen pritese po keshtu dhe ne pavione nuk ka. Vazhdojme t’i nderrojme bombolat e 02 autoambulancave por kjo nuk eshte zgjidhje.

Nderkohe me bindje jua them se ne linjen e 127 kush e di sa jane ne pritje.

Ju lutem zgjohuni nga gjumi hapni syte dhe shikoni te verteten ne sy. Ju lutem zgjohuni dhe hapni Covid 4 qofte edhe me infermiere per oksigjenimin e pacienteve me saturime te uleta. Ju lutem zgjohuni dhe angazhoni shtreterit ne spitalet rajonale sadopak qofshin ato.

Ju lutem zgjohuni se neser do jete vone. Po kolapsohet sistemi. Cdo jete vlen. Dhe cdo jete e humbur do jete ne ndergjegjet tuaja jo te ne mjekeve apo infermiereve qe punojme e do vazhdojme te punojme” mbyllet apeli i mjekut Dritan Koçiaj.
 
Anëtar
Feb 29, 2012
Postime
5,097
Pikët
83
Anëtar
Feb 29, 2012
Postime
5,097
Pikët
83
He se edhe Baci, lunte me te dy portat, sorroist, ka qene,

Kunati i Ferdinand Xhaferrit,..
Mund te luante me tre porta, mund te ket qene sorroist, kunat i shokit xhemal, por nuk esht perfolur se ka prona ne gjiun e Lalzit, apo te ket mare ne qafe ndonji njeri.
 
Top