• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

‘Kthjellu’ mund t’i sjellë Kosovës një çmim të MTV-së

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
560
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Rok grupi ‘The Grips’, i njohur te ne si ‘Kthjellu’, mund t’i sjellë Kosovës një çmim të MTV-së, nëse mbledh votat e duhura për në “MTV Evrope Music Awards”.


Grupi nga Feriza mjaft i suksesshëm në skenën shqiptare (fitues edhe të edicionit të dytë të Festivalit “Top Fest” dhe vlerësuar me çmime si Grupi më i mirë” disa herë) po marshon drejt suksesit evropian me hitin e tyre të ri ‘Tonight is Your Night’, lançuar pak javë më parë.

“Kthjellu” (The Grips”), janë në listën e ngushtë të nominimeve për çmimin “Best Adria Act” për ceremoninë e ndarjes së çmimeve “MTV Europe Music Awards” (EMA), ngjarje që do të organizohet më 7 nëntor 2010 në Madrid të Spanjës.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top