• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

“Avatar”, njerezit deshirojne te jetojne ne Pandora

Alb_LoVeR

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 1, 2009
Postime
1,559
Pikët
0
Vendndodhja
LosT In YouR EyeSFilmi qe po rikoncepton dhe revolucionarizon idene per kinemane, “Avatar” i James Cameron eshte vene ne lupen e analizave.
Keshtu, televizioni CNN ka dale ne perfundimin se ky film eshte ne gjendje te shkaktoje pakenaqesi tek njerezit, sepse pasi dalin nga kinemaja, ata deshirojne te jetojne ne nje realitet tjeter, ate te krijuar nga Cameron.

Nderkohe, ne forumin e hapur per kete film shume njerez besojne se diku mund te ekzistoje nje bote e quajtur Pandora ku ata deshirojne te jetojne.

Ata shprehen se Pandora eshte kaq e bukur sa ka marre gjithe emocionet e tyre. Kjo sjell si pasoje edhe percmimin ndaj botes humane. Nderkohe, “Avatar” vazhdon te arketoje miliona dollare ne mbare boten, duke u konsideruar si fenomeni i momentit ne kinema.
 
Top