• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

“Bëni dashuri, jo luftë”

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,105
Pikët
113

Kjo është një thënie e vjetër nga ‘hipikët’, ndoshta e vjedhur dhe e aplikuar në praktikë nga një sipërmarrës italian. Ai ka prodhuar një dyshek që “premton” pagjumësi dhe orë të tëra pasioni në shtrat. Dysheku në fjalë përbëhet nga disa aksesorë shtesë, në mënyrë që femra dhe mashkulli të përshtaten me stilet Kamasutra. Kjo shpikje ka rezultuar një sukses i vërtetë në rajonin e Venetos ku dysheku i dashurisë ka shitje marramendëse. Shpikësi i saj, Paolo Tonelli mund ta konsiderojë veten me fat, pasi dysheku i tij mund t’u zgjidhë problemet 70 % të italianëve, të cilët thonë se kanë probleme gjatë kryerjes së aktit. “Dysheku është një produkt që mund t’u shërbejë të gjithëve”,- shprehet Tonelli. Mjaftojnë 1700 euro që ky dyshek të porositet dhe për pak ditë mbërrin në shtëpitë e çdokujt.
 

Linda

❤❤❤❤❤❤
Staff member
Anëtar
Apr 18, 2010
Postime
14,825
Pikët
113
Përgjigje e: “Bëni dashuri, jo luftë”

Po ne dyshek me lesh kan provu kto taliont,si bohet dashuria?:D:D

Po e provun njihere,skon per tju da dyshekut me lesh:D:p
 

bomber

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 4, 2010
Postime
142
Pikët
0
Përgjigje e: “Bëni dashuri, jo luftë”

make awkward sexual advances, not war.

For men who follow the traditional male stereotype of sex as a dominant and exploitative act, higher levels of sexual activity are associated with the aggression and violence typically associated with attempts to dominate. For women, these relationships were weak or nonexistent. Reasons for the sex differences are discussed.
 

busavata

Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 30, 2010
Postime
8,748
Pikët
113
Vendndodhja
Gjilan
Përgjigje e: “Bëni dashuri, jo luftë”John Lennon edhe Yoko Ono , si shenj proteste kunder luftes ne Vietnam , kan ba dashuri nje javë pa nderpre , pa dalur fare nga dhoma hotelit ...
 

dbh

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 19, 2010
Postime
599
Pikët
0
Përgjigje e: “Bëni dashuri, jo luftë”

Dashuria eshte dashuri, si dhe lufta behet kudo, edhe ne kembe, nuk ka nevoj per dyshek.
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,602
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: “Bëni dashuri, jo luftë”

Ka marre tone "filozofike" tema...

Me pak mendim ekonomik : Prb eshte qe duhet bere me këste` se paska cmim te goditur ..dysheku :p
 
H

Hendrix

Guest
Përgjigje e: “Bëni dashuri, jo luftë”

Ka marre tone "filozofike" tema...

Me pak mendim ekonomik : Prb eshte qe duhet bere me këste` se paska cmim te goditur ..dysheku :p
mundet me bo dashuri edhe ne kashtë .. :D

... e ka pas sa me ju shtue shitja e dyshekeve ...
 

Robbery

V.I.P
Anëtar
Dec 29, 2010
Postime
6,895
Pikët
113
Përgjigje e: “Bëni dashuri, jo luftë”

John Lennon edhe Yoko Ono , si shenj proteste kunder luftes ne Vietnam , kan ba dashuri nje javë pa nderpre , pa dalur fare nga dhoma hotelit ...
Po njerez si keta pra ndryshuan boten...:)
Edhe une kam bere nje projekt me kete teme :D..
Eshte foto, po ngaqe e kam me film duhet me e skanerizu etj etj..s'ma ka enda :)..
 

SERAFIM DILO

Anti Busavata
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
9,543
Pikët
48
1700 euro vetem dysheku ? Apo eshte i paisur me personel o personele per kryerjen e aktit dashurues,deri ne skadimin e garancis ?
 

SERAFIM DILO

Anti Busavata
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
9,543
Pikët
48
Re: Përgjigje e: “Bëni dashuri, jo luftë”

mundet me bo dashuri edhe ne kashtë .. :D

... e ka pas sa me ju shtue shitja e dyshekeve ...
Mundet,si jo.
Po me ble 1700 euro kasht duhet me pas magazin jo dhom gjumi.
 

Ganimet

V.I.P
Anëtar
Mar 5, 2012
Postime
5,385
Pikët
48
Vendndodhja
Ne toke
Përgjigje e: “Bëni dashuri, jo luftë”

Kure ishim te vogel na thoshte gjyshja:Taksirat esht me i dhan te ngitit buk ,se vertet ne si te vegjel i lenim copat e bukes neper oborr,sa fusnim fesat nder pula.
Shiptar ne mos i thonit veti qe bleni tjeter dyshek pervq sllamarice,qe krejt kashten duhet deri ne mjes me e nxjerr jasht.
 

SERAFIM DILO

Anti Busavata
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
9,543
Pikët
48
Re: Përgjigje e: Re: Përgjigje e: “Bëni dashuri, jo luftë”

katunaret nuk e blejn kashten , e shesin :D
Po pra,ate po thote dhe zoti Tonelli;shisni kasht per 1700 euro e bleni dyshek.Po ju qa hallin.Nuk bohet dashni gjith noten neper kasht,jo gervishesh,jo te vje guduli,nuk i bo dot te gjitha pozicionet e Kamasutres brenda nje nate.Keshtu bohu içik modern,shite kashten e ndiq moden e dyshekut per 1700 euro.E ke dhe me garanci,gje qe kashta nuk ta garanton.
 
H

Hendrix

Guest
Përgjigje e: Re: Përgjigje e: Re: Përgjigje e: “Bëni dashuri, jo luftë”

Po pra,ate po thote dhe zoti Tonelli;shisni kasht per 1700 euro e bleni dyshek.Po ju qa hallin.Nuk bohet dashni gjith noten neper kasht,jo gervishesh,jo te vje guduli,nuk i bo dot te gjitha pozicionet e Kamasutres brenda nje nate.Keshtu bohu içik modern,shite kashten e ndiq moden e dyshekut per 1700 euro.E ke dhe me garanci,gje qe kashta nuk ta garanton.
mas pari trego kush osht Tonell Kamasutra
 

SERAFIM DILO

Anti Busavata
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
9,543
Pikët
48
Re: Përgjigje e: Re: Përgjigje e: Re: Përgjigje e: “Bëni dashuri, jo luftë”

mas pari trego kush osht Tonell Kamasutra
Tonel Kamasutra eshte nje bisnesmen i njohur ne gjith boten,mbasi e la shkollen fillore me sukses,emigroi ne indi,per te punuar,studjuar,e perfeksjonuar Kamasutren.Mbas nje eksperience shume vjeçare kthehet ne Itali,per te vene ne zbatim e realizuar gjithe tekniken e pervetesuar te Kamasutres.
Po si fillim bisnesi nuk i eci,nuk gjente"materjal" per eksperimentet qe kerkonte Kamasutra,keshtu detyrohet te punoje ne sektorin e agrokultures,me kultivimin e rritjen e kashtes.Mbas suksesit te aritur ne sektorin e kashtes,me parat e para qe fitoi,1700 euro,filloi te prodhonte dyshek.
Arsyeja kryesore qe e çoi drejt kesaj shpikje gjeniale ishte eksperienca e akumuluar nder vite,qe eshte eksperienca paralele e Kamasutres,masturbimi.E kuptoi qe eksperienca paralele e Kamasutres zhvillohej ne menyre me te rehateshme ne dyshek sesa ne kasht.
 

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
15,257
Pikët
113
Përgjigje e: “Bëni dashuri, jo luftë”

Serafim, ke ditelindjen sot ti?
 
H

Hendrix

Guest
Përgjigje e: Re: Përgjigje e: Re: Përgjigje e: Re: Përgjigje e: “Bëni dashuri, jo luf

Tonel Kamasutra eshte nje bisnesmen i njohur ne gjith boten,mbasi e la shkollen fillore me sukses,emigroi ne indi,per te punuar,studjuar,e perfeksjonuar Kamasutren.Mbas nje eksperience shume vjeçare kthehet ne Itali,per te vene ne zbatim e realizuar gjithe tekniken e pervetesuar te Kamasutres.
Po si fillim bisnesi nuk i eci,nuk gjente"materjal" per eksperimentet qe kerkonte Kamasutra,keshtu detyrohet te punoje ne sektorin e agrokultures,me kultivimin e rritjen e kashtes.Mbas suksesit te aritur ne sektorin e kashtes,me parat e para qe fitoi,1700 euro,filloi te prodhonte dyshek.
Arsyeja kryesore qe e çoi drejt kesaj shpikje gjeniale ishte eksperienca e akumuluar nder vite,qe eshte eksperienca paralele e Kamasutres,masturbimi.E kuptoi qe eksperienca paralele e Kamasutres zhvillohej ne menyre me te rehateshme ne dyshek sesa ne kasht.
mos i paqa borxh .. edhe Fredi Merkuri ka emigrue pi Zanzibari ne Indi e me pastaj shkoi ne Angli ; por si homosexual .. :D
 

SERAFIM DILO

Anti Busavata
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
9,543
Pikët
48
Jo.
Se do i kisha bo dhurat vetes,dyshekun do e kisha ble muajin e kaluar me 29.
 

SERAFIM DILO

Anti Busavata
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
9,543
Pikët
48
Re: Përgjigje e: Re: Përgjigje e: Re: Përgjigje e: Re: Përgjigje e: “Bëni dashuri, jo

mos i paqa borxh .. edhe Fredi Merkuri ka emigrue pi Zanzibari ne Indi e me pastaj shkoi ne Angli ; por si homosexual .. :D
Mos degjo thashethemet qe thone qe Tonelli eshte homo,nuk jan te verteta.
Nuk eshte qe meqé nuk ka bo seks deri tani edhe del homoseksual,thjesht nuk i ka ec,ka qen i pafat.
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,602
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: “Bëni dashuri, jo luftë”


Kjo është një thënie e vjetër nga ‘hipikët’, ndoshta e vjedhur dhe e aplikuar në praktikë nga një sipërmarrës italian. Ai ka prodhuar një dyshek që “premton” pagjumësi dhe orë të tëra pasioni në shtrat. Dysheku në fjalë përbëhet nga disa aksesorë shtesë, në mënyrë që femra dhe mashkulli të përshtaten me stilet Kamasutra. Kjo shpikje ka rezultuar një sukses i vërtetë në rajonin e Venetos ku dysheku i dashurisë ka shitje marramendëse. Shpikësi i saj, Paolo Tonelli mund ta konsiderojë veten me fat, pasi dysheku i tij mund t’u zgjidhë problemet 70 % të italianëve, të cilët thonë se kanë probleme gjatë kryerjes së aktit. “Dysheku është një produkt që mund t’u shërbejë të gjithëve”,- shprehet Tonelli. Mjaftojnë 1700 euro që ky dyshek të porositet dhe për pak ditë mbërrin në shtëpitë e çdokujt.

Puffe` : Per kete reklame qe i ke bere, 1 te tille, e ke falas, (dmth, - a ke cigare, se cakmak kam vete*) ?! -party---------------------------------------------------
p.s : flm per Dhuraten e fundit, ne temen perkatese... ``te_rraf``
 
Top