• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

“Mina të munguara” ka fituar cmimin në Festivalin e Filmit Tribeca

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
560
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Filmi i Ferzan Ozpetek, “Mina të munguara” ka fituar cmimin special në Festivalin e Filmit Tribeca, të themeluar nga aktori Robert De Niro.


“Urojme Ozpetekl që na bëri të qeshim, të qajmë dhe na coi drejt Italisë jugore”, shkrihet në komentin e anëtarëve të jurisë. Ndërkohë, regjisori është shfaqur shumë i lumtur pas dorëzimit të cmimit. “Erdhëm me shumë dyshime dhe cmimin nuk e prisnim në asnjë mënyrë”, shprehet regjisori.

Ndërkohë, filmi do fillojë të transmetohet në mbarë kinematë amerikane dhe më pas do udhëtojë drejt Europës ku premierën do ta ketë në Gjermani.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top