• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

“The Conspirator” do ta hapë Festivalin e Torontos

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
560
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Filmi i regjisorit Robert Redford Lincol “The Conspirator” do ta hapë Festivalin ndërkombëtar të filmit në Toronto të Italisë, i cili fillon më 9 shtator.


Filmi është përzgjedhur nga juria e festivalit si njëri ndër prodhimet më të mira të kinematografisë amerikane që ka marrë nota pozitive nga kritikët e filmit.

Filmi në të cilin luajnë aktorët James McAvoy, Robin Wright Pen, Kevin Kline dhe Evan Rachel ka personazh kryesor një hero i cili zbulon një konspiracion të shtetit kuban ndaj Amerikës.

Jo më pak i rëndësishëm në këtë festival do të jetë edhe filmi “Never Let me go” i regjisoreve Keira Knightley dhe Carey Mulligan’s. Pjesëtarët e një shkolle të cilët bëjnë një jetë nuk përkon me realitetin, janë “personazhe” të rrëfimit të këtij filmi.

Repertori i festivalit pritet të jetë më i pasuri deri më tani, duke ofruar afro 25 filma premierë nga e gjithë bota.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top