• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

“The Guardian”: Kosovare Asllani futbollistja më e mirë në botë

Fshatari

No vip
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
8,429
Pikët
113


Futbollisten me prejardhje nga Kosova, Kosovare Asllanin, gazeta prestigjioze ‘The Guardian’ e cilëson si lojtaren me të mirë të turneut për femra në Kupën e Botës.
Asllani gjatë gjithë turneut ishte më e kërkuara në fushë, deri në momentin kur pësoi një lëndim të tmerrshëm në gju, kjo bëri që edhe kombëtarja e Holandës të mos kualifikohet në finale..

“Lojtarja e turneut? Kosovare Asllani. Suedezja unike me numrin nëntë në fanellë është parë duke vrapuar me zemërim dhe duke e drejtuar sulmin e Suedisë në këtë garë”, thuhet në postimin e gazetës The Guardian.
Kujtojmë se Kosovare Asllani shënoi një super-gol në ndeshjen për vend të tretë kundër Anglisë, gol i cili edhe e vulosi ndeshjen.

Në linku më poshtë mund ta gjeni artikullin e ‘The Guardian’ për Kosovare Asllanin:

https://www.theguardian.com/football/blog/2019/jul/08/womens-world-cup-2019-guardian-writers-highs-lows
___________________________________________________
https://www.botasot.info/futboll-sporti/1120494/the-guardian-kosovare-allsani-futbollistja-me-e-mire-ne-bote/
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
50,548
Pikët
113
Përgjigje e: “The Guardian”: Kosovare Allsani futbollistja më e mirë në botë

Tashti se qfar kuptohet napi nje supergolla,eshte kendveshtrim dhe sa kupton nga nogomet.Asllani tha: askush nuk e mendonte qe ne do zinim apo do dilnim ne vendin e trete,dhe do kualifikoheshim per ne olimpiade.Duhet te jemi krenare.Nga Beni...kompliment.

PS: se cfar shkruan the guardian eshte IRRELEVANTE se kta gjejne shpijuna dhe ne Siberi.


Awards.

Golden Ball nga adidas: Megan Rapinoe (USA)
Silver Ball nga adidas: Lucy Bronze (ENG)
Topin e Bronzit nga adidas: Rose Lavelle (USA)
Këpucë e artë nga adidas: Megan Rapinoe (USA)
Këpucë argjendi nga adidas: Alex Morgan (USA)
Patika e Bronzerit nga adidas: Ellen White (ENG)
Dorezë e artë nga adidas: Sari van Veenendaal (NED)(per Benin kinezja ishte CLASS)
Çmimi më i mirë i FIFA-s për Lojtaren me te RE: Giulia Gwinn (GER)
Çmimi i FIFA Fair Play: France

FAZIT....pergezime ekipit te femrave Amerikane,sepse LOJTARJA me e FORTE(sipas meje) e te gjitha KOHRAVE ka qene KJO(kqyrni kadron)..Quditerisht Amerikane si dhe....kur smarrin pjese Garibaldianet,shkruesi eshte me...femrat e USA-s ne futboll.Pastaj AJO PORTIERJA si dhe shoqja e skuadres se.... ABBY WAMBACH...ka qene...TIGRESHE apo YLL.

Tungi.....dhe ju heqim PLISIN.
 

Attachments

Last edited:
Top