• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

10 mënyra për të mposhtur inatin!

Prudence

V.I.P
Anëtar
Jul 25, 2012
Postime
8,355
Rezultati i reagimit
2,191
Pikët
113
Pranoni gjërat të cilat nuk i ndryshoni dot. ( si psh racen tone)

Jini pozitive. ( ndihesh rehat me veten keshtu)
 

Marya

V.I.P
Anëtar
Mar 31, 2011
Postime
6,109
Rezultati i reagimit
706
Pikët
113
E mbaj ne vetvete, dhe nganjehere e nxjerr duke qare fshehurazi
 

Kasëmi

VI I MCMLXXIII
Anëtar
Aug 13, 2019
Postime
1,993
Rezultati i reagimit
385
Pikët
83
O inat, mos me bej me inat se ta kam inatin naten.Cit. I inatosur nga mushkonja
 

ciarli

Anëtar
Anëtar
Apr 25, 2018
Postime
277
Rezultati i reagimit
10
Pikët
18
..inati pra ishte nje mbi nxehje e nervave gjate nje problemi qe hasim kur ndjenjat figurat e ngjarjes shkaktojne nje nxehje te paperballueshme e cila vinka nga cipi apo lemshi shperndares i nervave diku prane tiroideve. Nuk dihet ende sesi te masazhohet apo te ftohet ky lemsh nervash.
 

PuffetiNa

MbetiTeThemiNaIshteNjeher
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
9,998
Rezultati i reagimit
266
Pikët
83
Inatin 🤔
Apo nervozen..

Kjo e 10 me praktike per mua ama pa efekt rezultati i dobet nga se ngatrohem ne sekondin e 3 dhe i them troq ne sekondin e 5 pastaj mar frym dhe e nxjeri ne sekondin e 10 ...

Por pse inat ? Inatin jo ne 10sekonda ... por as per 10 muaj nuk ja le

Psikolog fallso 😡😠
 

Zana

e....Thjeshte
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
30,095
Rezultati i reagimit
2,960
Pikët
113
Kush mi din pikat e dobeta... e ka parasysh vete se c’fare duhet te beje ne k’te rast krize.😁😛😜

Ps... Vete me mjafton nje dite ne natyre and 4me the world it’s beautiful . 🙂
 
Top