• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

10 mizori të femrave ndaj meshkujve

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,090
Pikët
113

Manipulojnë me meshkujt emocionalisht, madje flirtojnë me të tjerët, që të duken më interesante dhe në qendër të vëmendjes...mësoni 10 taktikat më mizore të femrave.
Nuk përgjigjen në telefon
Mezi i keni bindur që t’u japin numrin e telefonit dhe ndjeheni krenarë për veten. Sharmi dhe paraqitja juaj i kanë bërë përshtypje. Fatkeqësisht, kur përpiqeni t’i telefononi nuk përgjigjet, ose më keq akoma, mund t’u ketë dhënë një numër telefoni të rremë.
Përdorin meshkujt për pije falas
Kur dalin planifikojnë që të mos shpenzojnë asnjë qindarkë për pije në bare a klube. Kështu ato përdorin dredhitë femërore për të bindur meshkujt që t’u paguar pijet.
I përdorin meshkujt si port
Mbase keni qenë në një marrëdhënie për disa kohë dhe keni vënë re se ajo ka filluar të hedhë sytë sa andej këtej. Ajo e ka ndarë mendjen t’ju lërë, por është nga ato femrat, që duhet të gjejë më parë një tjetër.
Manipulojnë me meshkujt emocionalisht
Meshkujve nuk u pëlqen t’i shohin femrat duke qarë dhe disa prej tyre shfrytëzojnë këtë fat dhe e përdorin për të arritur atë që duan. Në përgjithësi, femrat janë më emocionale se meshkujt dhe është e lehtë të përdorin dobësinë e meshkujve për të arritur qëllimet e tyre.
Përdorin dhunën fizike
Meshkujt janë rritur me idenë se të godasësh një femër është diçka rreptësisht e ndaluar. Në mendjen e disa femrave është e pranueshme të gjuajnë një mashkull me shuplakë, ndërkohë që e kundërta shihet prej tyre si mizori.
Kritikojnë meshkujt në publik
Një tendencë në rritje në shfaqjet televizive është përshkrimi i meshkujve si idiotë, ndërkohë, që bashkëshortet dhe të dashurat e tyre janë inteligjente dhe të bukura.
Nuk tregojnë statusin e marrëdhënies
Ju mund të vini në punë lëvizjet tuaja më brilante dhe duket se po bëni progres me një vajzë simpatike që s’ka shumë që e keni takuar. Kur arrini në pikën që mendoni se mund t’i kërkoni pa frikë numrin e telefonit ajo u thotë: “Unë kam të dashur”.
Refuzojnë marrëdhëniet intime
Kjo është diçka, që femrat e bëjnë për shekuj me radhë. Ato përfshihen në një raport dhe refuzojnë marrëdhëniet intime për sa kohë ta shohin të arsyeshme, ose e përdorin si formë presioni për të marrë atë që duan.
Testojnë meshkujt
Ju mund të jeni bërë gati të dilni me miqtë tuaj, kur e dashura ju telefonon dhe u kërkon të ndryshoni planet e të dilni me të. Ajo e di se kishit bërë plane më përpara, por mendon dhe thotë se nëse do e donit vërtet atëherë do i ndryshonit planet pa u menduar gjatë.
Flirtojnë për të bërë meshkujt xhelozë
Mbase ajo ndjehet e nënvlerësuar, ose mbase sapo jeni zënë, ose mbase thjesht i pëlqen ajo pamja e fytyrës tuaj të torturuar. Cilado qoftë arsyeja, vajzat që flirtojnë me meshkuj të tjerë në prani të të dashurve të tyre janë manipuluese dhe të papjekura.
 

mary

DELIRIO
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
1,009
Pikët
38
Vendndodhja
diku ne univers
Përgjigje e: 10 mizori të femrave ndaj meshkujve

tamam femer mizore, po ja qe keto lloj femrash ecin perpara ne jete, e arrijne cfare duan.
mashkulli mendon se eshte gjahtar, po me keto femra eshte thjesht i gjuajtur
 

dbh

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 19, 2010
Postime
598
Pikët
0
Përgjigje e: 10 mizori të femrave ndaj meshkujve

Keto lloj femrash duhen rraf them une! :D
 

Robbery

V.I.P
Anëtar
Dec 29, 2010
Postime
6,891
Pikët
113
Përgjigje e: 10 mizori të femrave ndaj meshkujve

tamam femer mizore, po ja qe keto lloj femrash ecin perpara ne jete, e arrijne cfare duan.
mashkulli mendon se eshte gjahtar, po me keto femra eshte thjesht i gjuajtur
Le te themi realitetin.. shumica e meshkujve jane pak Jo te zgjuar :D..
 

Robbery

V.I.P
Anëtar
Dec 29, 2010
Postime
6,891
Pikët
113
Përgjigje e: 10 mizori të femrave ndaj meshkujve

Keto lloj femrash duhen rraf them une! :D
Jo aspak, keto femra jane verdalle qe te marin hakun e atyre qe sillen mire dhe ju nuk i vleresoni!!!!!!!
 

ChocolatE_DiamonD

*BitterSweet*
Anëtar
Sep 13, 2009
Postime
458
Pikët
0
Vendndodhja
Where you cant tell me what to do
Përgjigje e: 10 mizori të femrave ndaj meshkujve

ehe edhe ca pastaj se i bene kto gjerat kto femrat?? Kur lexova gjithe ate fjale ""mizori" ne krye te temes thash po e lexoj ca kan bo kto a i kan rraf a i kan mbyll ne ndonje qilar e si kane dhene per te ngrene a ku di une ku sme shkoi mendja drejt me thene..po mizori e madhe se sja hapi telefonin ajo ..apo se i perdoren meshkujt emocionalisht se ata sna perdorin ne ndonje menyre tjeter..sa vem bast do e kete shkruar ndonje mashkull kte artikull dhe pa ofenduar hapesen e temes ky artikull svlen dy lek
 

unlovely

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 11, 2009
Postime
483
Pikët
0
Vendndodhja
Lost in the air
Përgjigje e: 10 mizori të femrave ndaj meshkujve

ehe edhe ca pastaj se i bene kto gjerat kto femrat?? Kur lexova gjithe ate fjale ""mizori" ne krye te temes thash po e lexoj ca kan bo kto a i kan rraf a i kan mbyll ne ndonje qilar e si kane dhene per te ngrene a ku di une ku sme shkoi mendja drejt me thene..po mizori e madhe se sja hapi telefonin ajo ..apo se i perdoren meshkujt emocionalisht se ata sna perdorin ne ndonje menyre tjeter..sa vem bast do e kete shkruar ndonje mashkull kte artikull dhe pa ofenduar hapesen e temes ky artikull svlen dy lek
dhe un ate mendova hahahahaahah kane mbyt ndokend thash,i kane torturu:p:p:p,un do thoja per keta tipe femrash se nuk jane mizore por jane kapricoze,e dojne cdo gje tani ose hic:)
 

Lover

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 18, 2011
Postime
8
Pikët
0
Përgjigje e: 10 mizori të femrave ndaj meshkujve

Jo aspak, keto femra jane verdalle qe te marin hakun e atyre qe sillen mire dhe ju nuk i vleresoni!!!!!!!
hahhahahahah....... me duket se dhe kjo eshte e vertet.:)
 

ABORDAZH

into the wild
Anëtar
Dec 7, 2010
Postime
1,510
Pikët
48
Vendndodhja
kuturu
Përgjigje e: 10 mizori të femrave ndaj meshkujve

gjith keto beni , po prap ndiheni te perdorura nga meshkujt :p
 

ABORDAZH

into the wild
Anëtar
Dec 7, 2010
Postime
1,510
Pikët
48
Vendndodhja
kuturu
Përgjigje e: 10 mizori të femrave ndaj meshkujve

pse thua barazohet cdo gje me ket ligjin ?
 

Fehmikaciu

Saratoga...
Anëtar
May 9, 2013
Postime
6,338
Pikët
0
Vendndodhja
Prishtinë
Përgjigje e: 10 mizori të femrave ndaj meshkujve

Ka me shum se 10 mizori të femrave ndaj meshkujve,ju femrat keni problem deri ta zotroni situaten po qe se mundeni kuptohet,nese deshtoni athere qdo gje del nga kontrrolli dhe humbni ne inciativ..
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
53,374
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Përgjigje e: 10 mizori të femrave ndaj meshkujve


Manipulojnë me meshkujt emocionalisht, madje flirtojnë me të tjerët, që të duken më interesante dhe në qendër të vëmendjes...mësoni 10 taktikat më mizore të femrave.
Nuk përgjigjen në telefon (tongerrllikset por pastaj te merzisin karten sim me thirrje mesazhe e foto selvie)
Mezi i keni bindur që t’u japin numrin e telefonit dhe ndjeheni krenarë për veten. Sharmi dhe paraqitja juaj i kanë bërë përshtypje. Fatkeqësisht, kur përpiqeni t’i telefononi nuk përgjigjet, ose më keq akoma, mund t’u ketë dhënë një numër telefoni të rremë.
Përdorin meshkujt për pije falas(qylazhije te rrafinuara disa hane darka te mira duke dale ne "date"c'do nate"
Kur dalin planifikojnë që të mos shpenzojnë asnjë qindarkë për pije në bare a klube. Kështu ato përdorin dredhitë femërore për të bindur meshkujt që t’u paguar pijet.
I përdorin meshkujt si port (perse jo si tunel)
Mbase keni qenë në një marrëdhënie për disa kohë dhe keni vënë re se ajo ka filluar të hedhë sytë sa andej këtej. Ajo e ka ndarë mendjen t’ju lërë, por është nga ato femrat, që duhet të gjejë më parë një tjetër.
Manipulojnë me meshkujt emocionalisht(ja u lidhin emocionet gerrshet)
Meshkujve nuk u pëlqen t’i shohin femrat duke qarë dhe disa prej tyre shfrytëzojnë këtë fat dhe e përdorin për të arritur atë që duan. Në përgjithësi, femrat janë më emocionale se meshkujt dhe është e lehtë të përdorin dobësinë e meshkujve për të arritur qëllimet e tyre.
Përdorin dhunën fizike(kjo eshte se c'eshte, dhe e bejne se ka ngrohje globale prandaj)
Meshkujt janë rritur me idenë se të godasësh një femër është diçka rreptësisht e ndaluar. Në mendjen e disa femrave është e pranueshme të gjuajnë një mashkull me shuplakë, ndërkohë që e kundërta shihet prej tyre si mizori.
Kritikojnë meshkujt në publik (po te skuqen pak edhe meshkujt se nuk u be qameti)
Një tendencë në rritje në shfaqjet televizive është përshkrimi i meshkujve si idiotë, ndërkohë, që bashkëshortet dhe të dashurat e tyre janë inteligjente dhe të bukura.
Nuk tregojnë statusin e marrëdhënies (prandaj gjithmone thoshnin "JAM E ZONME")
Ju mund të vini në punë lëvizjet tuaja më brilante dhe duket se po bëni progres me një vajzë simpatike që s’ka shumë që e keni takuar. Kur arrini në pikën që mendoni se mund t’i kërkoni pa frikë numrin e telefonit ajo u thotë: “Unë kam të dashur”.
Refuzojnë marrëdhëniet intime(sa po shofin x5 c'lirihen nga emocionet)
Kjo është diçka, që femrat e bëjnë për shekuj me radhë. Ato përfshihen në një raport dhe refuzojnë marrëdhëniet intime për sa kohë ta shohin të arsyeshme, ose e përdorin si formë presioni për të marrë atë që duan.
Testojnë meshkujt(testojne testosteronin se me ate e kane kunjin)
Ju mund të jeni bërë gati të dilni me miqtë tuaj, kur e dashura ju telefonon dhe u kërkon të ndryshoni planet e të dilni me të. Ajo e di se kishit bërë plane më përpara, por mendon dhe thotë se nëse do e donit vërtet atëherë do i ndryshonit planet pa u menduar gjatë.
Flirtojnë për të bërë meshkujt xhelozë (pastaj mashkulli i shkrete ja kthen 100 fish me vone....kush eshte humbesi)
Mbase ajo ndjehet e nënvlerësuar, ose mbase sapo jeni zënë, ose mbase thjesht i pëlqen ajo pamja e fytyrës tuaj të torturuar. Cilado qoftë arsyeja, vajzat që flirtojnë me meshkuj të tjerë në prani të të dashurve të tyre janë manipuluese dhe të papjekura.
Me ne fund "FEMRAT"qenkan demokratizuar e po vet-trgohen se sa te "rrezikshme jane" kur dalin nga shishja. Edhe djalli liron shishen kur i sheh......por jane si jane....ato jane gjeja me e bukur dhe e perkryer qe evolucioni dhe revolucioni kane nzjerre nga pikat e tyre gjate konfrontimit dhe perplasjes.
 

atrevido

edamus bibamus gaudeamus
Anëtar
Feb 13, 2011
Postime
3,082
Pikët
0
Përgjigje e: 10 mizori të femrave ndaj meshkujve

Ju duam pavaresisht difekteve.

 
Top