• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

10 produktet elektronike më të kërkuara në internet

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa

Pajisjet elektronike më të kërkuara në katër javët e kaluara ishin iPod touch, tableti iPad, si dhe lexuesi elektronik Kindle.
Ndër pajisjet tjera që gjithashtu kërkohen në treg janë edhe konzola e lojrave e Microsoft, Xbox 360, Ninento Wii, iPos Nano, të cilat këtë vit janë ri-freskuar në aspektin e kërkesës së konsumatorëve, por edhe në aspektin e tyre fizik.

Këto statistika janë paraqitur nga Experian Hitwise, një kompani e kërkimeve e cila ka një databazë me mbi 16 mijë produkte të konsumit elektrinik.

Analiza e bërë ka për qëllim të masë kërkesën konsumatore, ndërsa edhe të bëjë krahasimin mes produkteve që kërkohen në internet, me sasinë e shitur të tyre.

Në blogun e tyre zyrtar, kompania Hitwise ka publikuar radhitjen e saj për 10 produktet më të kërkuara në internet.

1. iPod touch
2. iPad
3. Kindle
4. Xbox 360
5. Wii
6. iPod
7. Wii games
8. Xbox
9. Amazon Kindle
10. iPod nano
 
Top