• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

102 vjeçe regjistrohet në klasën e parë

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
560
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Ma Xiuxian (102 vjeçe) u bë nxënësja më e vjetër e shkollës fillore duke filluar të hënën shkollimin në klasën e parë të shkollës fillore në Kinë.


Plaka ka filluar të punojë që 13 vjet në prodhimin e pambukut, por ëndrra e saj ka qenë të arsimohet.Jam e lumtur që më në fund ëndrra ime u bë realitet dhe unë do të shkoj në shkollë”, tha Ma për gazetën kineze Qilu.

Djali i saj më i vogël Yi Fengxin (58 vjeç) e përcolli nënën deri në shkollën e qytetit Weishan në ditën e parë të mësimit.

Mësuesja pas mësimit e pyeti se si iu duk dita e parë në shkollë, ndërsa Ma e emocionuar e falënderoi atë dhe shokët e klasës dhe premtoi se do të mësojë shumë.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,602
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: 102 vjeçe regjistrohet në klasën e parë

Kjo do jete e para e klases ne mesime, se thone qe Mendja e Plakut behet si mendje femije :p
 

patrokli

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
155
Pikët
0
hahaahahahaha dhe mu qe me vjen turp me fillu te larten 24 vjeç :D
 

PUPA

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
662
Pikët
0
Vendndodhja
Italy
Përgjigje e: 102 vjeçe regjistrohet në klasën e parë

S'ka asgje te keqe kjo tregon se endrat duhen ber realitet me mir von se kurr,mos vdisni me peng..
 
Top