• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

24 Prill 1184 - Kali Grek hyn ne Troje

Adea

V.I.P
Anëtar
Dec 21, 2016
Postime
6,653
Pikët
113
Kali i Trojes paska mberritur ne ditet e sotme ne formen e Pegasos i cili pas agjerimit do e ngreje Muhametin ne qiell. Te shohim deri ne fund se kush eshte Muhameti, kush eshte kali i tij dhe ne qofte se NGRITJA ndodh a do te hedhe ai deshmite nga qielli ne Toke apo do te shohe se nuk ka me qiell te shtate?!

Me qe jemi jashte kohe le te bejme te mundur futjen e kalit te Trojes ne zemer te SHBA-se!

Ata le te bejne cfare te duan me te! Une them t'i shtrydhin koqet para ngritjes ne menyre qe gjithe ushtaret ne barkun e tij te dalin ne forme sperme dhe ne le t'i ndertojme biologjikisht keta te vdekur te gjalle.

Si thoni?

El
 

Viking

ᛖ⃝   ᛞ⃝   ᛗ⃝   ᛟ⃝   ᚾ⃝   ᛞ⃝
Anëtar
Sep 29, 2010
Postime
17,091
Pikët
113
Vendndodhja
*𝖀́𝖑𝖋𝖍𝖊𝖉𝖓𝖆𝖗*
Kjo nuk eshte gje tjeter pervecse nje pure*:

Dramaturgji Konteporane Moderante e Honoris Causa In Carta Canta.

*(Pure si ajo qe ham jo ajo qe pime)
 

kreksi

Metropolis
Anëtar
Jan 27, 2012
Postime
2,842
Pikët
113
Vendndodhja
France.
Mbase po dihet edhe dita muaji edhe data e viti i saket e futjes se ketije far kalit brenda mureve te Laomedonit...atehere le te mbyllet tema ''Troja ne Albani'' pse te mos besohet ky version se Lufta e Trojes paska ekzistua diku, dihet data viti muaji por ende spo e dijmi vendin e saket se ku ndodhi kjo futje e ketije
Kalit besnik qe njeriu ghithnje i ka besuar.
A din ndokushi ta plotsoje vendin e kesaj Trojes se sa per kalin po e dijmi se ka ekzistua por prej drurit.
Flm

Me duket se kali grek su hy vete ne Troje por e kan zhagit prej plazhit e deri mrena mureve.
 
Top