• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

244 mijë gjerman kundër Google Street View

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Motori më i madh i kërkimit në botë, Google.com, dje edhe zyrtarisht e ka pranuar në faqen e saj se rreth 3 për qind e gjermanëve janë kundër shërbimit të saj, Google View.
Në këtë njoftim thuhet se më shumë se 244 mijë njerëz tashmë e kanë zgjedhur opsionin që t’i turbullojnë shtëpitë e tyre nga shërbimi i motorit më të madh të kërkimit në botë.

Siç është thënë, Google deri më tash i ka skanuar më shumë se 8.4 milion shtëpi, mirëpo shumë prej pronarëve të këtyre shtëpive janë kundër këtij opsioni.

Mirëpo, Google Street View ka dëshmuar edhe njëherë se është i gatshëm t’i dëgjojë kërkesat e njerëzve, pasi që menjëherë ka filluar t’i fshijë objektet, pronaret e të cilave janë të shqetësuar për publikimin e tyre në shërbimin e Google.

Producenti gjerman i shërbimit të Google, Andreas Turk ka thënë se ata po mundohen të largojnë të gjitha objektet për të cilat njerëzit janë ankuar, duke shtuar se çdo ditë do të eliminojnë sa më shumë që të munden, duke eliminuar kështu edhe ankesat e njerëzve.

Sipas kompanisë Google thuhet se ka ende shumë gjerman të cilët thonë se nuk kanë dëgjuar asnjëherë për këtë shërbim.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
61,426
Pikët
113
Përgjigje e: 244 mijë gjerman kundër Google Street View

Motori më i madh i kërkimit në botë, Google.com, dje edhe zyrtarisht e ka pranuar në faqen e saj se rreth 3 për qind e gjermanëve janë kundër shërbimit të saj, Google View.
Në këtë njoftim thuhet se më shumë se 244 mijë njerëz tashmë e kanë zgjedhur opsionin që t’i turbullojnë shtëpitë e tyre nga shërbimi i motorit më të madh të kërkimit në botë.

Siç është thënë, Google deri më tash i ka skanuar më shumë se 8.4 milion shtëpi, mirëpo shumë prej pronarëve të këtyre shtëpive janë kundër këtij opsioni.

Mirëpo, Google Street View ka dëshmuar edhe njëherë se është i gatshëm t’i dëgjojë kërkesat e njerëzve, pasi që menjëherë ka filluar t’i fshijë objektet, pronaret e të cilave janë të shqetësuar për publikimin e tyre në shërbimin e Google.

Producenti gjerman i shërbimit të Google, Andreas Turk ka thënë se ata po mundohen të largojnë të gjitha objektet për të cilat njerëzit janë ankuar, duke shtuar se çdo ditë do të eliminojnë sa më shumë që të munden, duke eliminuar kështu edhe ankesat e njerëzve.

Sipas kompanisë Google thuhet se ka ende shumë gjerman të cilët thonë se nuk kanë dëgjuar asnjëherë për këtë shërbim.
Nuk ka gjermane qe nuk njef Google.
Andreas Turk eshte simpatik per mua.
Pati nje akuze per,perdhunim.
Une se besoj.
lg
 
Top