• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

250 milionë njerëz përdorin Facebook Connect

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa


Gjatë një interviste në konferencën e internetit Le Web, në Paris, drejtori i rrjetit të zhvilluesve të Facebook, Ethan Beard, deklaroi se më shumë se 250 milionë njerëz e përdorin funksionin Facebook Connect çdo muaj.
Dhe numrat janë ende në rritje – vetëm gjatë vitit të kaluar, më shumë se 100 milionë nga këta përdorues kanë filluar të qasen në Facebook Connect nga faqet e jashtme.Kjo ndoshta ka të bëjë me faktin se mbi dy milion faqe të internetit kanë shtuar opsionin Facebook Connect që nga viti 2008, kur Facebook e mundësoi këtë lloj shërbimi për faqet e jashtme.

Dëshironi një tjetër statistikë? Dhjetë mijë faqe të reja shtojnë Facebook Connect, çdo ditë, të paktën, kështu deklaroi Ethan Beard në konferencë.
 
Top