• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

3 Doors Down

Heily

BuRreLse
Anëtar
Jan 16, 2010
Postime
333
Pikët
0
Vendndodhja
Ku tme doje e bardha zemer
3 Doors Down is an American hard rock band from Escatawpa, Mississippi, formed in 1997. The band consists of Brad Arnold (vocals), Matt Roberts (guitars), Todd Harrell (bass), Chris Henderson (guitar), and Greg Upchurch (drums/percussion).[1]
The band rose to national fame with their first single, "Kryptonite" which charted in the top three on the Billboard Hot 100 chart. The band then signed onto Universal Records and released their debut album, The Better Life in 2000. The album was the 11th best-selling album of the year and was certified 6x platinum in the United States. Their second album, Away from the Sun (2002) continued the band's success: it debuted at #8 on the Billboard 200 chart and went multi-platinum in the United States like its predecessor. The band followed it up by extensive touring for two years before releasing their third album, Seventeen Days in 2005. The album debuted at #1 on the Billboard 200 chart and was certified platinum within its first month of release. Their fourth self-titled album, 3 Doors Down also debuted at #1 on the Billboard 200 chart.
The band often performs more than 300 concerts a year and have also performed with other artists such as Lynyrd Skynyrd, Megadeth, Staind, Nickelback, Alter Bridge, Breaking Benjamin, Seether, Shinedown and Daughtry. Since the start of their career, 3 Doors Down has sold over 16 million albums worldwide.
 

Heily

BuRreLse
Anëtar
Jan 16, 2010
Postime
333
Pikët
0
Vendndodhja
Ku tme doje e bardha zemer
Përgjigje e: 3 Door Down

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=kPBzTxZQG5Q&feature=av2e"]http://www.youtube.com/watch?v=kPBzTxZQG5Q&feature=av2e

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=rguhxKEBlr4&feature=av2n"]http://www.youtube.com/watch?v=rguhxKEBlr4&feature=av2n

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=xPU8OAjjS4k&feature=related"]http://www.youtube.com/watch?v=xPU8OAjjS4k&feature=related
 

busavata

Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 30, 2010
Postime
8,748
Pikët
113
Vendndodhja
Gjilan
Përgjigje e: 3 Door Down

Heily , shum mirë qe e ke prezentue grupin 3 Doors Down se jan një grup qe e meriton një prezentim edhe në forumin - AL.com , tu kisha lut që prezentimet tjera ti bejsh në gjuhën Shqipe ... ka shum antar te forumit që nuk e kuptojn gjuhen Angleze :)
 
Top